Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#1 2011-05-26 00:26:35

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Lime space opera

Ok, pomysł zaczyna coraz bardziej mi się podobać. Cały dzień chodził mi po głowie. W dodatku mam 3 piosenki, które by mi się świetnie pasowały do tego tematu. Xellos walczy w przestrzeni kosmicznej ze strasznymi potworami pilotując swojego mecha, a Filia robi tournee po galaktyce śpiewając swoje piosenki ^___^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#2 2011-05-26 00:31:54

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Trochę jak Macross Frontier.
Filia może pięknie śpiewać( zawsze uważałam to za dobry pomysł bo seiyuu Filii była piosenkarka a nie typowa aktorka) ale może niech będzie...
mechanikiem?

Albo nie. Coś kompletnie innego. Dwa światy.
Albo niech będzie politykiem.
Albo zakładnikiem politycznym z innego królestwa !


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#3 2011-05-26 00:36:23

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Ha, czytasz w moich myślach jeżeli chodzi o Macrossa! Mam w głowie piosenkę "Do you remember love?"
A może negocjatorem między skłóconymi nacjami? Zapomniałam jak fachowo nazywa się taka osoba >.< Ale chciałabym żeby śpiewała :3


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#4 2011-05-26 00:57:35

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Niech śpiewa też mi pasuje.

Dyplomata ?

Ale później można walnąć jakąś niewolę >;] jak negocjacje nie wyjdą A Xellos niech będzie generałem do tego !!! AAAA!!!! Już widzę go w tym stroju pilota tylko z peleryną do tego !!!! Trzeba będzie narysować


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#5 2011-05-26 01:01:15

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

To co? Xell stoi po stronie tych złych? Ma w nosie dyplomatyczne gatki i porwał śliczną Filię, która miała załagodzić spór a wszystko przez to, że pięknie śpiewa Dodajmy, że Filia jest pacyfistką ^^

A już wiem o kogo mi chodziło, o mediatora :p Ale wątpię żeby Filia miała neutralnie negocjować warunki. Chyba, że poprzez śpiew lol


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#6 2011-05-26 01:12:53

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Hmmm nie ma dobra ani zła! Są dwie strony konfliktu przy czym państwo Xellosa może być agresorem ... np. dążą do stworzenia imperium a Filia wraz z innymi członkami Unii stara się im sprzeciwić. Trzeba w to wmieszać technologię podróży nadświetlnej, którą państwa od Filii posiadały ale nie miały Mechów... i Mechy, które miało państwo Xellosa ale nie miało nadświetlnej.

Potrzebny też będzie wspólny wróg... ale to później, którego żeby pokonać będą musieli zjednoczyć siły. Filia to zrozumie będąc w niewoli i będzie próbowała przekonać swoich ( ale to później )

Najpierw trzeba się zastanowić czy się znali wcześniej, czy nie. Może Xell usłyszał jak Filia śpiewa gdy gościł na statku- matce smoków? No i Xellos mógłby mieć dziewczynę >:} albo dziewczyny... dużo, szalonych, fanek. Dodać do tego rodziców Filii można by ale nie  trzeba. Albo jakiego brata, czy siostrę.... czy wiernego ochroniarza
I trzeba się zastanowić jak ważne stanowiska piastowała ta dwójka. Xellos musiał mieć cholernie ważne skoro mógł sobie od tak kogoś porwać... chyba, że po prostu coś uniemożliwiło powrót Filii(ale to by nie było porwanie) albo ktoś mu kazał. I skłaniałabym się raczej ku względom politycznym a ze śpiewem poczekała na później


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#7 2011-05-26 01:43:40

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

A wplatamy w to innych bohaterów Slayersów? Luna mogłaby byś dziewczyną Xella, Val ochroniarzem Filii. Filia może być córką władcy jej państwa i w ramach przejęcia władzy w przyszłości musi brać czynny udział w konflikcie. Xellos też może być jakiś ważnym członkiem rodziny. Po prostu syn Zellas?
A porwanie musi być! Dzięki temu agresorzy będę mieli pretekst do walk, Smoki będą musiały zrobić wszystko żeby odbić następczynię po ojcu.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#8 2011-05-26 02:02:40

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

O TAK!!!!

Smoki - mamy już nazwę jednego narodu. Oni by byli ci od podróży nadświetlnych i byli by w Unii z państwem Amelii i Zela i Martiny
A rasę potworów... hmm może niech po prostu będą Mazoku- po jap. to znaczy magiczne byty/ duchy.

No i niech Zellas będzie zwierzchnikiem sił. Będzie pełniła najwyższą funkcję polityczną i militarną. A smoki mogły by mieć monarchię No i TAK! Niech Xell chodzi z Luną a Val... ochroniarz albo malutki braciszek można dodać, że jest słabego zdrowia i strasznie koooocha Filię

Lina też niech będzie kierowcą mecha! A Gourry mechanikiem.

Trzeba będzie im jeszcze wymyślić wspólnego wroga, tego który pojawi się potem.

No i zastanowić się nad miejscem akcji, rodzajem narracji... gdzie wcisnąć lemona, kiedy zacząć romans X/F... no i dorzucić trochę dramaturgii co nie będzie trudno bo będąc pilotem mecha łatwo o zestrzelenie, zwłaszcza kiedy twoje myśli oscylują wokół cudownej zakładniczki. No i oczywiście Zellas musi być despotyczna i wredna i zimna i cały czas będzie żeby był bezwzględnie posłuszny jej woli, chociaż on będzie miał inne zdanie co do rządzenia państwem !


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#9 2011-05-26 09:38:09

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Lina jako pilot mecha i Gourry jako mechanik pasują mi wyśmienicie!
Właśnie, Xell będzie miał trochę inne podejście do rządzenia państwem i może specjalnie uwiedzie Filię bo podstępem zaplanuje "koalicję" i będzie miał w garści 2 państwa. A że sam wpadnie we własną pułapkę romansu no to się trudno mówi
<SPOILER DLA CZYTELNIKÓW> nie chcemy pewnie wszystkiego zdradzać
Zellas może zginać z ręki wspólnego wroga. Wściekły Xellos postanowi wziąć sprawę w swoje rękę i wprowadzi swoje wizje w życie. Przedtem pokłóci się z Filią i będzie musiał pokornie prosić ją o pomoc w walce.
<KONIEC SPOILERA>
A na wspólnego wroga nie mam pomysłu ?_?
A romans niech się zacznie od momentu jak Filia trafi na statek Xella Tylko nie wiem jaką funkcję miałaby pełnić Luna...
Akcja może się w większości toczyć w kosmosie i na statkach. Ogólnie to mam wrażenie, że robimy historię jak w Gundamie


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#10 2011-05-26 10:06:55

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Tak !!! Doskonale !!!!


Wiesz, Luna może być córką jakiegoś króla z innego królestwa, czy coś. I Zellas będzie kazała się Xellosowi z nią pobrać, żeby stworzyć unię personalną. No i z Luną przyjedzie Lina, no i zakocha się w mechaniku Xellosa( Gourym). To by wyjaśniało skąd tam się wzięła Luna. A Filia mogła by być następną najwyższą kapłanką( znaczy, wytypowaną na takie stanowisko ale jeszcze przed święceniami) no a Vaal załóżmy byłby jej młodszym bratem, który by był pilotem myśliwca. Podczas walki z Xellosem został by postrzelony i zabrali by go na statek Zellas no i Filia sama by się zaoferowała, że ona zostanie zamiast brata. Zrobiłaby to bo wiedziałaby, że tylko w domu będą w stanie go wyleczyć. I tak dojdzie do wymiany. No a Xellos zgodzi się na wymianę, bo parę lat wcześniej widział Filię jak był w jakiejś delegacji i słyszał jak śpiewała( można to we flashbacku opisać) .

Wrogiem bym zrobiła albo Rezo... albo Death Fog


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#11 2011-05-26 10:24:54

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

O, pomysł z Luną i Liną jest świetny! Z Valem tak samo.
Muszę jeszcze przemyśleć kwestię Rezo lub Death Foga jako wroga, trzeba jakąś dobrą otoczkę wymyślić żeby nam się ładnie komponowało do tego co już mamy ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#12 2011-05-26 10:48:40

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

No... a ja zaraz podrzucę sukienkę filii i siadam do nauki.. więc pewnie zniknę na cały dzień


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#13 2011-05-26 10:51:29

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

No niestety ja też nie mam całego dnia bo jestem na 12 umówiona z klientem :p Nawet nie wiem czy później się pojawię bo muszę robić skład książki do druku a to duuużo czasu zajmuje _^_ Ale znając mnie i tak tu zajrzę bo pracuje przy kompie Między czasie na pewno jeszcze wymyśle chociaż 1 wątek do naszej historii ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#14 2011-05-26 11:16:48

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

:3 swoją drogą... o co chodzi w lime... bo nie do końca łapię. Wystarczy jedna "scena" czy więcej ... czy... matko...


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#15 2011-05-26 11:23:16

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Lime space opera

Łooo to będzie jakiś kosmos :zdziwiony: hehe
Ja właśnie też nie wiem, jak to z tymi lemonami wygląda.

Pełen opis nazywa się hentajem, lemon to chyba taka delikatna wersja i polega na opisaniu gry wstępnej, a lime?

Offline

 

#16 2011-05-26 11:34:24

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Na opisywaniu gry wstępnej do gry wstępnej? E tam! Jak pisać o fizycznych aspektach, to już do końca. Najgorzej jak ktoś próbuje trochę napisać, trochę zamaskować... wali tekstem, że zlali się w całość a w mojej wyobraźni pojawia się galaretowata breja z wymieszanych dwóch postaci. Komu bije dzwon <- najlepszym tego przykładem. Autor nie owija w bawełnę i wyszło... naturalnie. Bez zbędnego krygowania się


Hm... może taką kieckę dać Filii? Chyba za mało kosmiczna. Powinna być bardziej Lady GAGA A i sory za jakość rysunku, ale nabazgrałam na odwal, bo nie mam czasu i muszę się uczyć   http://imageshack.us/photo/my-images/5/dsc0003bf.jpg/


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#17 2011-05-26 12:02:37

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Lime space opera

Ładnie rysisz! Do fanartów z tym!
Może połączenie tej sukienki z designem kombinezonów z evangeliona ;DD

Offline

 

#18 2011-05-26 12:07:18

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Kombinezony e Ewangeliona? A jak to wyglądało ?

Hm, Xellosa wrzucę wam wieczorem. Mam szkic jak siedzi pochylony z kaskiem w ręku Strój pilota raczej będzie miał tradycyjny. Ale nad garniakiem się zastanawiam. Fajnie by było gdyby miał pelerynę @.@


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#19 2011-05-26 12:22:49

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Lime space opera

No...w zasadzie to wychodzi tak czy siak na Lady Gagę (offtopic, ale lubię ją, miałam o niej ogromny wykład i się przekonałam ;D)
Kombinezony Evangeliona były niesamowicie dopasowane do ciała. Zreszta, może wrzucę link...: http://www.linkmesh.com/evangelion/imag … elion.jpg.
Może się zainspirujesz, ale Twoja wersja kiecki i tak jest zadowalająca

Offline

 

#20 2011-05-26 12:32:08

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

zadowalająca mnie nie zadowala:) Problem w tym, że nie wiem, w którą stronę iść efio zwiewnie, czy jakiś totalny świr jak Gaga... w sumie to drugie nie pasuje do Filii. W sumie nie wiem jakby się mogła ubierać.... w bardzo dopasowaną sukienkę rozszerzającą się od bioder? Czy jakąś taką powycinaną... czy może coś w stylu Amidali ze StarWars...


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#22 2011-05-26 22:36:24

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Lemon, lime... Szczerze? Ja tam nie wiem o co w tym biega, po prostu jak ma być scena sexu i to nie jedna to mamy opowiadanie dla dorosłych Bo hentai to raczej nie... Przyjęło się, że w hentajach fabuły nie ma

Co to ciuchów to daję wolną rękę, nie mam do tego siły. Ja jedną postać próbuję ubrać kilka lat i nic mi z tego nie wychodzi. Z propozycji Riley podoba mi się link 1 i 3 ^^
A piloci będą mieli mundury czy kombinezony? Bo spotkałam się z tym i z tym i nie wiem co lepsze A Xellos ma pilotować w garniaku? O.o Nie spotkałam się z tym Ale pelerynę mógłby mieć, taką wojskową i kilka odznak ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#23 2011-05-26 22:38:41

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

No 1 i 3 zdecydowanie. No kombinezon do pilotowania a mundur wyjściowy... z odznakami i peleryną(poszerzającą ramiona oczywiście :3) No! To ja mam pomysły na ciuchy. Postaram się to lepiej narysować i wrzucić jutro po kole


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#24 2011-05-26 22:46:39

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

O, to jak zrobisz takie ładne rysuneczki jak dajesz na Devianta to mogę spróbować je pokolorować jak nie w Photoshopie to w Corelu ^^ Może od razu zrobimy kolorowe ilustracje jako dodatki?
Swoją drogą od samego początku omawiania tego fika mam w głowie dwie piosenki. Jedna to Katy Perry - E.T. a druga Black Eyed Peas - I'm addicted and I just can't get enough. Teksty świetnie mi tu pasują jako wstawki muzykalne. Może nie zauważyłyście, ale lubię songfiki

Hehe, aż się podnieciłam na myśl o Xellosie w mundurze *^^* Jak to mówią, za mundurem panny sznurem


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#25 2011-05-26 22:55:55

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

AAAAAAAA!!!!!!!!!!!! Okej !!!! OKEJ!!!
Collab pełną gębą !!!!

Hm, songfice fajna rzecz ale ja przy pisaniu słucham klasyki... i soundtracków.
Np. teraz Children of dune i oczywiście Starwars !!!

http://www.youtube.com/watch?v=znJdaWzoRYw

http://www.youtube.com/watch?v=sMmrxKchzQU

http://www.youtube.com/watch?v=799I3-jCWtI

Już widzę przed oczyma duszy mojej te gwiezdne rozruby !!!

Tak, tak wiem. Ta ciekawsze część też będzie ! Ale trzeba znaleźć lepszą muzykę


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#26 2011-05-26 22:58:48

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Ok, najwyżej ja dam jakąś wstawkę songową jak będę miała natchnienie i jedynie ją przerobisz na swoje A opisu walk w kosmosie w twoim wykonaniu już nie mogę się doczekać @_@
A jeszcze jedno, oprócz scenami łóżkowymi czym chcesz żebym się jeszcze zajęła?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#27 2011-05-26 23:06:04

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Czym chcesz. Ja tam w sumie mam bzika na punkcie wymyślania światów i scen batalistycznych no ale bez przesady, nie będę zmieniała głównego założenia!!! Poza tym, nie pytaj czym masz się zająć tylko rób na co masz ochotę zawsze można dogadać się w trakcie.

Jutro postaram się podesłać plan wydarzeń do wglądu i poprawek


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#28 2011-05-26 23:09:54

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

Ok ^^ będę miała od jutra przez tydzień ograniczony dostęp do kompa bo wyjeżdżam, ale postaram się zaglądać i dogadywać się co do szczegółów ^^ W końcu nie byłabym sobą gdybym nie próbowała dostać się do komputera, ach to moje uzależnienie


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#29 2011-05-26 23:20:18

ana91

Mazoku średniej klasy

Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Lime space opera

z tego co wymyśliłyście, byłaby świetna space opera nawet bez postaci ze Slayers... mógłby to być ktokolwiek - taka historia uniwersalna, jak dla mnie

Offline

 

#30 2011-05-26 23:20:19

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Lime space opera

No... ja muszę wyłączać internet gdy chcę się uczyć

Dobra, to ja wrzucę szkice na devka a ty rób z nimi co ci się podoba


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slayersfans.pun.pl