Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#31 2011-06-07 10:23:25

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Ja też, ale trzeba mieć na to sporo czasu. Do dziś na przykład nigdy nie obejrzałam OAVek. Od kilku lat czaję się żeby kupić amerykańskie wydanie DVD >_>


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#32 2011-06-07 10:40:34

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Ano. Czas, tego nam brakuje.

W ogóle, to przydałoby się zrobić osobny temat o nawiązaniach w Slayers. Bo zdaje się, że były do Czarodziejek, Evangeliona i Ranmy. I do paru innych pewnie, jakby pogrzebać...


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#33 2011-06-07 11:50:37

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Ranma i Slayers to chyba nawet jedno uniwersum- tak słyszałam


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#34 2011-06-07 12:17:17

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Nieee, a skąd~!

Co prawda i tu i tu się chaos dzieje, ale zupełnie różny.

Jedyne co mają wspólnego to - parodia w którymś odcinku Next. Pojawiają się dwie siostry bardzo podobne do jednej postaci z Ranmy.
No i seiyuu Liny również się w Ranmie udzielało. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że Ranma ugruntowała pozycję pani Hayashibary jako super gwiazdy. Podobnie jak Evangelion.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#35 2011-06-08 10:40:53

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Jak Socki napisała, że Ranma i Slayers to to samo universum to przez moment pomyślałam, że coś przeoczyłam Charat ma rację, jedno i drugie różni się i to sporo ^^ Ok odniesienia do Ranmy i Czarodziejek widziałam, ale do Evangeliona?!

A tak przy okazji, wczoraj znalazłam ciekawe blogi (?) gdzie uwaga skupia się na Lei Magnusie i LoN. O ile postać Magnusa była gdzieś tam parę razy przedstawiona, nie wiem skąd się wzięła LoN, a coraz częściej widzę tą postać. Wymysł fanów?
http://xelloss.client.jp/ <- wejdźcie w dziła illust i comic
http://hccweb5.bai.ne.jp/yosoro/mdk/top.html <- tutaj szukajcie linków po prawej stronie, kryją się pod nimi ilustracje

I jeszcze jedno, czy ktoś mi wytłuczmy o co chodzi ze Slayers vs. Orphen ?!


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#36 2011-06-08 11:15:01

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Do Evangeliona - odcinek serii Try o ryboludkach.

Dla ciekawych umieszczam w spoilerze, uwaga:

Spoiler:

Megumi Hayashibara i Akira Ishida pracowali razem przy Evangelionie, chyba jakoś na krótko przed Try. Czy nawet równolegle z Nextem, musiałabym poszperać.
W odcinku występują odpowiednio jako ta rybia laska i Karell, rozbitek. Ten cały Karell to nawet wygląda jak Kaworu z NGE. I mówi w podobnym stylu, pomijając romansowy wątek.
Amelia ma taką sukienkę jak Asuka w pierwszym odcinku.
Ojciec Ryba wygląda jak Gendo. I siedzi w tej samej pozycji...

Kobieta ryba w ludzkiej postaci wygląda trochę jak Rei/matka Shinji'ego a trochę jak Asuka.

Walka z wodnym wężem przypomina też jedną walkę z Aniołem, stoczoną przez pilotów na morzu.

W tym samym odcinku Gourry znowu ma fryza a'la Usagi z Sailor Moon.

I z powazniejszych nawiązań całoseryjnych to ta rozpiska Lordów Mazoku i podziału sił,jaką czasem widać w migawkach, kiedy się jakiegoś potężnego Mazoku wspomina, jest bardzo podobna do podobnego schematu ukazującego wszystkie Anioły w NGE. Ale to akurat nie dziwi.

A LoN to po prostu Lord of Nightmares. Pani Koszmarów. Mroczny Złoty Władca. Morze Chaosu. I żaden wymysł fanow, tylko pana Kanzaki
Generalnie, to LoN stworzyła wszystkie cztery światy, w każdym po jednym Bogu (jak Cephied) i Demonie (jak Shabby). Znane są imiona czy raczej przydomki wszystkich Demonów: Ruby Eye, Dark Star, Chaotic Blue i Death Fog. W tych dwóch ostatnich nie wiadomo, jak się nazywają przedstawiciele jasnej strony mocy.  Za to wiadomo, że w świecie Slayersów Bóg się zowie Cephied, zaś jego odpowiednik ze świata Dark Stara to Volphied.
Generalnie fani przywykli sobie te światy nazywać albo od Lordów Mazoku (Świat Rubinowookiego, Świat Dark Stara itp) albo od przypisanych im kolorów (Czerwony, Czarny, Niebieski, Biały)
Morze Chaosu, czyli inaczej LoN otacza te cztery światy. Mazoku generalnie dążą do tego, żeby się rozpadły i zostały z powrotem przez nią wchłonięte. A Smoki obstawiają, że jednak po coś one istnieją.

Innymi słowy, Lord of Nighmares jest Absolutem. Nie wiadomo, ile Swiatów naprawdę stworzyła i czy coś jest poza tymi Czterema. Ani jak sa połączone.

Duże pole do popisu.  A pan Kanzaka ma niesamowitą wyobraźnię.

Gdzieś był taki podobny rozpisek obrazkowy o tych czterech światach, każdy oznaczony innym symbolem. I fani sobie spekulują, jakie są te pozostałe dwa. Bowiadomo, Slayersi i Ruby Eye to fantastyka, Lost Universe i Dark Star - Sci Fi. Ktoś stwierdził na podstawie interpretacji obrazka, że świat Biały, gdzie rządzi Death Fog, powinien być utrzymany w konwencji Horroru.

Mam nadzieję, że to dosyć jasno przedstawiłam.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#37 2011-06-08 11:28:07

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Pozostaje jeszcze jeden świat a'la nasz.

Hm.. a wiecie co mi się nie podobało w anime? Że LoN pojawiła się w Linie. Jako taki wszechmocny byt powinna mieć w dupie czy ktoś kogoś kocha czy nie. Ogólnie Slayersi są bardzo przemyślani i dopracowani ale ten jeden motyw moim zdaniem był kiepski.

A mnie zastanawia czy w innych światach bogowie to też smoki, czy coś innego? Ogólnie w wierzeniach wschodu smok to taki symbol najświętszej istoty- już nie można być czymś fajniejszym. Często mistrzów zakonów tytułowano "smokami"


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#38 2011-06-08 11:40:51

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Być może Lost Universe przyniosłoby kilka odpowiedzi na to pytanie.

Hmm, a co do LoN... To nie wiem, czy akurat to ją poruszyło. Skoro to taki absolut, to pewnie wie o wszystkim, co ma być i będzie. Może jej Lina do czegoś potrzebna. I Gourry. I umotywowała to tak, a nie inaczej, żeby się w ludzkich mózgach pomieściło.

To jeszcze tak zaspoileruję, bo i tak z netu się można dowiedziec, jak się poszpera. Dark Star w ludzkiej postaci wygląda jak Gourry. I nawet seiyuu mają to samo. Zresztą, bardzo dużo seiyuu z Slayers pojawia się w Lost Universe.
Wydaje mi się, że twórcy anime jak i pan Kanzaka mieli jakiś szerszy pomysł na ukazanie powiązań między poszczególnymi światami, ale nie do końca im to wypaliło.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#39 2011-06-08 11:42:23

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

OMG, z tą LoN to się chyba źle wyraziłam, bo to co napisałaś Charat to nawet Gourry powinien wiedzieć
Mnie chodziło o sam desing postaci LoN, który można znaleźć w tamtych linkach. Czy to oficjalny wygląd czy wymysł fanów. Tylko o co mi chodziło ^^
A w Lost Universe chyba nie ma Smoków? Anime nie oglądałam, mam tylko mangę... po japońsku ^^"


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#40 2011-06-08 11:51:40

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Muszę się w końcu zabrać za Losta Bo odkładałam, odkładałam i nic z tego nie wychodzi.

Hmm, jeśli ci chodzi o postać takiej blondynki z grzywką zasłaniającą oczy, czarnej sukience i z łopatką w ręku, to to jest official look. Ale to raczej żart ze strony twórców. Tzn, tak jak u nas nie ma wizerunków Boga, jedynie wyobrażenia, co Michałowi A. nie przeszkadzało namaziać go na suficie... Taka postać symboliczna.

A Slayers vs. Orphen... e, o nic nie chodzi. Orphena nie widziałam, ale podobno też dobra seria. I fani w Japonii się kiedyś podzielili, które lepsze. Animedia nawet raz miała taką okładkę, na której własnie Orphen sobie widnieje z Liną. Ale Animedia i inne tego typu pisma często specjalnie zamawiają ilustracje do artykułów, ukazujące postacie z różnych serii. Albo zawierających zapowiedzi, informacje czy wręcz zmyłki o seriach. Wszystko, by przyciągnąć fanów.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#41 2011-06-08 12:05:22

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

No ponoć wyszła jakaś oficjalna drama z Liną i Orphenem bo autorzy się zgadali... Ale jak nic nie znaczy to nie będę się tym przejmować ^^

Oprócz LoN o wyglądzie kobitki w czarnej sukni zaczęła się pojawiać postać małej słodkiej blondynki w zbroi (?), która ugania się za Lei Magnusem...


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#42 2011-06-08 12:11:34

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

A możliwe, że po prostu zrobili jakiś materiał promocyjny, wisz. Nie sądzę, żeby to miało jakoś wpływ wielki na ogólną fabułę...

Z drugiej strony, niezbadane są wyroki boskiej sędziny Anny Marii Wesołowskiej, a pana Kanzaki tym bardziej.

Przyznam, że tego arta nie widziałam. Hej, ale to mogła być poprzedniczka Luny! Rycerz Cephieda z okresu, gdy żył Lei Magnus. Rycerz Cephieda chyba powinien mieć złotą zbroję.
A Luna jest super, bo ma to gdzieś i woli kelnerowanie <3 Trzeba robić to, co się kocha.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#43 2011-06-08 12:28:07

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

O, mnie chodzi o tą pannicę. Też myślałam, że to może być Rycerz Ceiphida, ale zawsze jest podpisywana jak LoN i łączy ją jakieś głębsze uczucie z Magnusem. Cały czas próbuję odgadnąć o co tu chodzi _^_
http://xelloss.client.jp/img/DVDparo-atogaki.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#44 2011-06-08 13:57:48

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Ten obrazek mi się jakoś objawić nie chce, menda jedna


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#45 2011-06-08 16:16:26

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Mnie bez problemu się pokazuje
Spróbuję inaczej:
http://img52.imageshack.us/img52/5599/dvdparoatogaki.th.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#46 2011-06-09 08:16:37

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Wiesz, serio mówiąc, to nie wydaje mi się. To na 100% nie jest LoN...

Może jakaś przodkini Liny?

Albo... Gourry'ego?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#47 2011-06-09 14:56:33

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Wątpię, po takim komiksie widać, że normalnie ze sobą gadają ^^'
http://xelloss.client.jp/xm/12.gif
Może trafiłam na bloga osoby, która stworzyła własną LoN i całą otoczkę wokół niej? Bo po choinkę LoN miałaby się kochać w odrodzonym Shabranigdo w ciele Lei Magnusa? _O_ Tylko kurcze, za ładnie rysuje ta osoba, albo ma duży talent do kopiowania stylu.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#48 2011-06-13 09:47:45

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Mnie to wygląda na fanarta, mimo wszystko. Chociaż mogę się mylić.

Plotki i ploteczki - a skąd się wzięło przeświadczenie, że Zellas dużo pije i pali? Raz ją tylko pokazali z fajką (na koniec try) i raz bodajże z kieliszkiem wina w jakimś openingu.
Coś mogłam pominąć.
Więc są jakieś podstawy, żeby tak twierdzić? Oprócz ploty, że się lubią z Lunką upijać.

O i jeszcze, że Dolphin to wariatka. I ma wizje. Skąd się to wzięło?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#49 2011-06-13 10:43:53

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

O Dolphin nie wiadomo dosłownie nic oprócz jak wygląda i że ma kapłana i generała, których też znamy wygląd. Pewnie poszła kiedyś plota, że to wariatka i tak zostało. Ponoć Xellos ją do tego doprowadził. Mnie ona pasuje na taką wariatkę, ma dziwne oczy no i Mazoku w sukni balowej?
Ja uznaję już tylko obraz Zellas z noweli a nie ten z anime gdzie ma długie włosy i zwiewną szatę. A to, że ma nałogi wzięło się pewnie stąd, że postacie z anime na ogół nie mają nałogów? Jak raz się zobaczy postać z papierosem to już jest palaczem (np. Shikamaru z Naruto). Swoja drogą Naga też miała słabość do alkoholu.

A co do mojego linka podanego wyżej to Socki musiałaby obadać stronkę i jakoś (nie wiem jak ) stwierdzić czy to jest jakiś autorski blog (w końcu ilustratorów było kilku) czy jakiś fanowski wymysł.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#50 2011-06-13 10:56:28

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Wysyłamy Socki na misję.

A mogłabym prosić o link do tej ilustracji z Zellas i Dolphin? I jakies info o tym kapłanie i generale, bo jakas zapóźniona jestem i mi umknęło


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#51 2011-06-13 11:14:34

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

To jest moje źródło wszelkich informacji
http://kanzaka.wikia.com/wiki/Main_Page
Tutaj Deep Sea i Zellas:
http://images.wikia.com/kanzaka/images/c/c3/Dolpzel.jpg
Tutaj generałowa Riksfalto
http://kanzaka.wikia.com/wiki/Riksfalto
I kapłanka Huraker
http://kanzaka.wikia.com/wiki/Huraker


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#52 2011-06-13 11:26:37

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Dzięki ci jak nie wiem co~


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#53 2011-06-13 11:28:09

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Nie mów, że wczesniej nie znałas tej strony


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#54 2011-06-13 12:55:40

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

No nie. Wierz lub nie, ale ja wszystkie te informacje wcześniejsze, pisałam z głowy.
Zaczynam się bać, ile ja pamiętam ze Slayers.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#55 2011-06-13 18:23:39

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

To może napiszemy pierwszą oficjalną nieautoryzowaną encyklopedię Slayers? Wy zajmujecie się tekstami i korektą a ja okładką i składem


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#56 2011-06-13 21:15:36

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Może być Jestem za.

Tylko wiesz, raczej nikt nam za to nie zapłaci


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#57 2011-06-13 21:54:02

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

A wiesz, że jeszcze byśmy musiały do tego dopłacić? Ale znam takich ludzi z ambicjami


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#58 2011-06-13 22:08:15

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Dopłacić? Jak to mówiła Lina "Moja kupiecka dusza buntuje się na samą myśl" (Swoją drogą, z Liny byłby pierwszorzędny Enutrof )

No niby ja też się wykosztowałam na magisterkę... A tego dzieła raczej wielu nie przeczyta. Przy Slayersach mamy nikłą szansę, że jacyś zapaleńcy się znajdą.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#59 2011-06-13 22:35:08

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Znowu mówisz o Wakfu? Wiem co to mniej wiecej jest bo kilka razy mignelo mi na zigzapie i od razu spodobalo mi sie bo trafilam na dramatyczna scene jak umiera (chyba) glowny bohater


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#60 2011-06-13 22:43:00

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Plotki i ploteczki

Ano, bo mi się bardzo podoba system kastowy z Wakfu.
I wydaje mi się, że twórcy się bardzo Slayersami inspirowali. Mają nawet miasteczko, co się nazywa Emelkia. A rodzinne miasto Gourry'ego to Elmekia i sa jakieś dwa zaklęcia, co też mają Elmekia w nazwie

Chociaż w sumie to mają dużo nawiązań do różnych rzeczy.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky Harrachov http://pro-expert.waw.pl