Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#1 2011-05-26 19:02:55

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Moda w Slayersach

Dobra... rzecz najważniejsza. UBRANIA !!! i cała reszta.

Co sądzicie o ubiorach naszych bohaterów. Fajne, średnio fajne, tragedia ?
Lina zdaje się wyprzedziła epokę tymi swoimi leginsami...
A Xellos ma fryz rodem z teatru Kabuki.

Nie wspominając już o Nadze i jej (braku) stroju

No i pytanie najważniejsze, jeżeli byście mogły(mogli ?) coś zmienić w wyglądzie bohaterów to byłoby to....





no to ja pierwsza...


FRYZURA XELLOSA !!!!!!


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#2 2011-05-26 19:19:16

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Moda w Slayersach

Z fryzurą Xellosa musiało coś być nie tak, ja w pierwszym momencie myślałam, że jest dziewczyną... Mówisz, że w nowelach jego oczy opisywane są jako damskie, może w anime zrobili to samo, tylko z włosami
Za to bardzo podoba mi się jego design ciuchów! Widziałam, jak w revolution zrobili mu z tych króciutkich butów wysokie ..kozaki (??) i wyszło to jeszcze lepiej

Jak już mówiłam, Filia ma dziwaczne ubranie. Chociaż w porównaniu do innych złotych smoków to i tak była niesamowicie oryginalna jeśli o to chodzi. Gdyby odjęli jej ten dziwny stożkowy czepek i pelerynę, to wyglądałaby od razu sensowniej.

Uhh u Amelii trzeba by zmienić całość. Chociaż pięknie prezentowała się w tej różowej sukni z pierwszego odcinka!

Zelgadis jest najbardziej neutralny, jeśli chodzi o ciuchy. Prostota w czystej postaci. Lubię momenty, w których zasłania się kapturem i chustą

Liny kostiumu nie ogarniam! W sensie...gdzie on się kończy, a gdzie zaczyna? Jak te warstwy materiału się przeplatają? Tak czy inaczej, dysponuje chyba najlepszym zestawem z wszystkich dziewczyn.

Gourry pewnie nie zwraca uwagi, w co jest ubrany, więc ja tez nie

Offline

 

#3 2011-05-26 19:35:03

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

No właśnie w noweli Xellos był bardziej upiorny. Miał czarne włosy, to po pierwsze. Były dłuższe( napisali że do ramion a nie żuchwy !!!) to po drugie i tak równo podcięte miał tylko przy uszach albo coś mi się pokićkało. Kojarzycie tę fryzurę? Grzywka i takie dwa pasma przy uszach a reszta żyje swoim życiem ??? No i te kobiece oczy- chociaż nie wiem jak można mieć kobiece oczy

Co do jego ciuchów... golf? Żółty golf? Z jego ubraniami nie było źle... ale żółty golf mnie trochę boli

Co do ubrań Zela i Amelii zawsze miałam wrażenie, że biegają w dresach.
A Slayersów na początku nie chciałam oglądać jak zobaczyłam w co jest ubrana Lina. Koleżanka mnie zmusiła. Ale teraz podoba mi się jej strój


No... CZEPIEC Filii i te konstrukcje były straszne. Ale reszta jakoś mi nie przeszkadzała


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#4 2011-05-27 00:29:52

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Czapa Filii dobija mnie pod każdym względem! Już sama biżuteria na głowie by wystarczyła.
Amelia mogłaby naśladować Nagę
Martina ma dość ciekawy strój :p
Fakt, strój Liny intryguje mnie od kilku lat, tym bardziej, że robiąc go muszę go jakoś założyć. Żółte elementy stroju traktuję jak bieliznę na gumce, tunika prawdopodobnie ma zapięcie przez biały środek, ja stawiam na haftki lub zamek błyskawiczny. A tak wyobrażam sobie dół
http://meitsa.deviantart.com/art/slayer … -121831699


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#5 2011-05-27 13:00:01

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Matko ale ile to roboty !!!! Ale wygląda zupełnie jak z anime :3 Kurcze, jak będziesz miała cały będzie super... ale peleryna chyba najgorsza

Hm, ja bym nie powiedziała, że strój martiny był fajny

Kurcze, bardziej podobały mi się męskie stroje(REZOOOO@.@) ... ale jakbym miała coś sobie szyć, to pewnie strój Filii, bo nie musiałabym go szyć wystarczyłoby, że wyjęłabym swoją sukienkę, skombinowała buty i płaszczyk i violaXD Ale zdecydowanie wolałabym Rezo!!!! ( Rezo 158 )


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#6 2011-05-27 15:42:11

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Legginsy kupiłam, buty też, najwięcej roboty miałam z koralikami bo musiałam je przyszyć cerówką a to baaardzo bolało, bo nie chciała przebić się przez skórę.
Najwięcej roboty mam z talizmanami i naramiennikami, na pelerynę mam już krój. Bluzkę do przerobienia też mam, tylko musi mi się chcieć usiąść do maszyny do szycia :p

Strój Rezo ani grzeje ani ziębi, ale Eris miała za to fajny strój Mówisz o męskich strojach, a strój Zangulusa?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#7 2011-05-27 16:37:29

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Też super. A Eris i Naga były za gołe - zmarzłabym


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#8 2011-05-27 16:39:39

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

A ja planowałam kiedyś przebrać się za Nagę, ale stringi mnie zniechęciły Jakoś nie mam ochoty pokazywać swojego cellulitu :p
Strój Sherry cholernie mi się podoba! Jeżeli zrobiłabym już cosplay Liny, to w drugiej kolejności robiłabym Sherry właśnie ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#9 2011-05-28 12:26:26

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

No Sherra miała super strój A suknia balowa Amelii też była spoko


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#10 2011-05-30 19:02:48

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

To też fakt ^^
A pamięta ktoś jak faceci przebrali się za kobiety? Zel to było mistrzostwo świata


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#11 2011-05-30 21:37:45

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Nooo ;3 Ale Goury syrena lub Goury podrywany przez kapitana statku to był mój no1


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#12 2011-06-04 23:54:03

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Jak dla mnie największą zagadką są te... Jak to nazwać? Epolety na ramionach Sylpheel. Jest wnuczką Napoleona? Z jej stroju najbardziej podobał mi się ten kapłański krawat. Filka też miala fajny (chodzi mi o to cuś, co nasze Złotko odpięła, kiedy zrezygnowała z kapłaństwa i postanowiła przyłączyć się do Liny i Spółki pod koniec Try).

Ogólnie tak ze strojów to najwygodniejszy chyba był ten Amelii. Na oko biorąc. Martina miała chyba najfajniejsze buty.

Z męskich strojów: Gourry. Nawet jeśli odstraszają mnie te szerokie naramienniki, to jednak... Poza tym, jest taki rysuneczek w pierwszym tomie, gdzie Gourruś stoi oparty o ścianę bez zbroi płytowej. Pani Yoshinaka, dlaczego tylko jeden?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#13 2011-06-05 11:12:49

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Hm? Chyba będę musiała odkurzyć mangę i zobaczyć Gourriego
Mnie zawsze intrygowała sprawa z naramiennikami Liny. W stroju z pierwszej serii można zobaczyć, że naramienniki trzymają na skórzanych paskach przechodzących pod pachami. Ok z przodu mają one jak przejść nad pelerynę, ale z tyłu?! Peleryna musiałaby mieć wtedy dziury a takowych jakoś nie zauważyłam. Naramienniki Nagi mają tak samo. Nie czepiałabym się tego, ale robiąc strój na cosplay muszę zwracać uwagę na takie rzeczy.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#14 2011-06-05 12:02:30

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Wiesz, jest sobie takie anime, co się zowie Excel Saga. W bodajże 21 odcinku pojawia się gość o wdzięcznym imieniu Key. I tu następuje zagadka calego serialu - jakim cudem stringi Key'a nie spadają mu... z przodu, bo tył nie istnieje. Tył stringów, nie Key'a.
Jedną z najfajniejszych fanowskich odpowiedzi, była ta: One mu po prostu przyrosły.

A w Slayersach, cóż... zawsze można tłumaczyć to magią. Co jednak nie rozwiązuje problemu dla cosplay'owca.

Zresztą, w anime jest wiele przykładów super wyglądających wdzianek, których jednak nie dałoby się wykonać w rzeczywistości, nawet gdyby szyć je od razu na noszącym. Jak legginsy bohaterki ''Grease''.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#15 2011-06-05 13:38:31

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Z jednej strony to zawsze wyzwanie dla cosplayowca W końcu ile cudacznych strój udaje im sie uszyć Gorzej jak na strój magicznym sposobem nie działają prawa grawitacji...


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#16 2011-06-05 15:07:51

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Fakt.

Okej, to wracając do tematu - jak myślicie, jak się zakłada strój Hellmastera? Czy to jest jednoczęściowe coś z dodatkami, czy szorty plus koszulka i dziwaczne coś, co to trzyma w całości?

I druga sprawa. Jak to kiedyś mój kumpel stwierdził na widok Gaav'a - MISIU PADDINGTON. (Naprawdę, niech mu ktoś spali ten płaszcz)


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#17 2011-06-05 15:34:29

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Zakładam, że Phibrizzo mial osobno spodenki i koszulkę. Ogólnie kojarzy mi sie z obcislym stojem płetwonurka lub kolarza albo innego sportowca.

Ja tam do Gaava nic nie mam. Lubię płaszcze wiec dlaczego mialabym mieć coś przeciwko jemu? ^^ Widziałam kiedyś fanarta gdzie pod jego płaszczem kryła się obcisła czarna bokserka. Wyglądał nawet nawet :3


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#18 2011-06-05 15:47:22

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Muehehe. W jakims migaczu reklamowym w Try pokazali Gaav'a w stroju uczennicy, z Valusiem w tle machającym bannerem. O ile pamiętam, to Pan Sztormiak miał na tym oficjalnym arcie bardzo owłosione girki.
Jak sobie o tym pomyślę, to tęsknię za płaszczem.

Mei, link do arta?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#19 2011-06-05 16:10:54

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Arta podrzuce jutro bo siedze nie na swoim kompie a tam go mam :p

Mówiąc o tym przerywniku to myślałam, że to fanowski dowcip Jak tak o tym wspomniałaś to przypominają mi się inne przerywniki z przebierankami: Filia pielęgniarka, Amelia kelnerka, Zel rockman. Innych nie kojarze

Przypomniało mi sie też jak Ame i Gourry przebrali sie za super boharetów a 'la Power Rangers


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#20 2011-06-06 10:25:02

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Z tej serii to była jeszcze Lina policjantka, i Xell pod krawatem.

Obawiam się, że ten przerywnik to był żart, ale twórców...

Chociaż i tak najbardziej niepokojący był inny, też z serii Try. Ciuszki Liny, byle jak ciepnięte i twarz tego starego Smoka odbijająca się w jednym z linkowych talizmanów.

Odmawiam interpretacji.

Ah, parodia power rangersów! Swoją drogą, wypadałoby założyć inny wątek o nawiązaniach w Slayersach do innych animców i współczesnej kultury (coś kojarzę z KFC. O Martinie nie wspominając )


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#21 2011-06-06 13:48:06

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

No to było wspaniałe ^^ Nie ma co. Był jeszcze Gaav w stroju uczennicy liceum i... chyba Val z pomponami .. ale co do Vala pewna nie jestem


A swoją drogą pamiętacie ten flash z Liną Gourrym i tą dziewczynką z różowymi włosami? Kim ona była?

Ostatnio edytowany przez Socki (2011-06-06 14:01:35)


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#22 2011-06-06 15:57:01

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Hm, Lina i Smok? Gdzie można coś takiego zobaczyć? Chyba coś mnie ominęło. <idzie obejrzeć swój animebook z serii TRY> Aaaa! U mnie to jest takie tyci tyci, że nie miałam pojęcia co tam się odbija w tym talizmanie, dzięki za oświecenie! A Xell w krawacie to chyba nie był z przerywnika? Przynajmniej on u mnie nie widnieje, jest innym artem. Łącznie było 12 przerywników i był Gourry z tą dziewczynką przebrany chyba za ogrodnika albo pomoc domową :p A ta dziewczynka nie była od cioteczki Aqua?
Przeglądam tak tego animebooka (1 z 3 z serii TRY niestety) i żałuję, że nie umiem japońskiego Na końcu jest komiks zrobiony z losowych kadrów z TRY oraz jakieś informacje chyba o hierarchii Mazoku i Smoków, coś chyba o Gaavie jest i Starożytnych Smokach... Buuu


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#23 2011-06-06 16:20:33

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

nie wiem jak ... ale jakbyś to przepisała to bym przetłumaczyła.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#24 2011-06-06 16:27:10

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

A skany mogą być? Bo przepisać nie mam jak ^^' Pewnie wieki by mi to zajęło i w dodatku masę błędów bym zrobiła :p


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#25 2011-06-06 17:22:45

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Ta mala dziewczynka ma na imię Kira. I w serii Next pomagała odblokować magiczne moce Liny po tej całej aferze z domniemaną śmiercią Phila, zdradą Alfreda i intrygą z Kanzelem i Mazendą.

I nie ma sprawy. Gdzieś się natknęłam na powiększoną wersję.

Coś mi się kojarzy, że do tego Xella pod krawatem byl jeszcze Zell w czarnej koszuli na jakimś dachu i Ame w czerwonej bluzeczce na schodach pożarowych. I w tle zachód słonca.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#26 2011-06-06 18:35:59

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

I była jeszcze Lina jako bizneswoman ^^

A dlaczego nikt nie wspomniał o stroju Liny i Ame jak śpiewały Otome no Inori?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#27 2011-06-06 19:06:15

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Mogą być, chociaż jak nie przeczytam furigany ( subskrybcji) lub jak jej nie będzie, to może być śmiesznie.


Ej no a strój Zela kiedy był kobietą ! To było mistrzostwo !


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#28 2011-06-06 19:10:11

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Teraz mam w głowie wizję Xella i Gourry'ego, jak spiewają do Zela przeboj Kayah. Ot taki rewers.

Ostatnio edytowany przez Charat (2011-06-06 19:10:42)


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#29 2011-06-06 19:54:56

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#30 2011-06-06 22:09:11

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Moda w Slayersach

Ale ze Xell i Gourry mieliby paradować w takich strojach jak w tej piosence? Od razu przypomina mi się mój kumpel gej, na jednym konwencie rysowałam z nim scenkę yaoi Rezo i Polski z Hetalii...


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Żary gc tooth mouse