Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#31 2011-06-07 08:41:02

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Mam zablokowany dźwięk w pracy. Ale jak wrócę, to sobie te muzyczki obczaję.

Akurat do Slayersów to mnie najbardziej ichnia muzyka inspiruje. I głos pani Hayashibary. Ale do innych tekstów to całkiem sporą kolekcje inspirujących empetrójek uzbierałam.

Wiecie, co mnie jeszcze inspiruje? Wiecie?

CHIŃSKIE STROJE~!

Japońskie też. Ale ostatnio (jakieś trzy lata temu) zakochałam się w chińskich. Wszystkich, tych zwiewniejszych hanfu (które były inspiracją dla powstania kimon) i bardziej obcisłych cheongsamów i innych wymysłów ze stójkami i guzikami.
A najbardziej w materiałach, bo są, oh! Takie piękne.

Nawet mam jedną postać, która podobne stroje szyła do pseudo-chińskiego, niby-kabuki teatru. I jednego aktora, co te stroje nosił. Ale to już znowu off top, a nie o tym chciałam.

Jeszcze chińska muzyka tradycyjna. Też na mnie inspirująco działa. Może mi się nowe wątki Slayersowe urodzą, jak sobie znowu przesłucham swoje zbiory.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#32 2011-06-07 09:11:08

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Charatko, teatr kabuki jest chyba japoński. A przynajmniej tak mnie uczyli na zajęciach z wiedzy o kulturze Japonii. Na Chinach nie znam się ni w ząb( pewnie dlatego, ze prowadzimy nieustanne boje z sinologami) ale japońska kultura też mnie inspiruje. No, świadczy o tym postać wyciągnięta z mitologii japońskiej. Nie zmieniłam jej nawet ubioru

Jeżeli cie to zaciekawi poczytaj Man’yōshū to pierwsza antologia poezji Japońskiej. Głównie tanki... ale jakie piękne. Osobiście od dwóch lat jestem zachwycona tą: Powiem wam czym jest to co sercem zwiecie, to szum wiatru w sosnach namalowanych tuszem. Choka(długie pieśni) jakoś nie przypadły Japończykom do gustu i jest ich mało.

CO do strojów- junihitoe jest mocne http://farm1.static.flickr.com/3/6363172_4583f6a05f.jpg  ale to chyba już najbardziej strojne kimono jakie może być.

I może to śmieszne ale "posilam się" też naszą rodzimą mitologią. Słowianie mieli niezłe jazdy, nie ma co ^^


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#33 2011-06-07 09:31:21

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Taaak, wiem, że Kabuki jest teatrem japońskim. Mój licencjat był o Kabuki.

Pewnie niedokładnie się wyraziłam. Chodzi o to, że postać tego aktora występuje w teatrze, który jest taka zbieraniną luźnych inspiracji Kabuki i operą chińską. Też o niej niewiele wiem, ale strasznie mnie fascynuje, że na przykład wszyscy aktorzy uczą się tam sztuk walki. I że filmy typu wuxia czerpią ze sztuk pełnymi garściami.
Mówiąc niby-Kabuki miałam na myśli, że w tejże historii aktorami w owym teatrze są wyłącznie mężczyźni. Chyba niepotrzebnie namieszałam.

Dziękuję za hinta, na pewno sobie o tym poczytam.

Mitologie w ogóle sa świetne. Jak i wszelkiego rodzaju słowniki, leksykony. O, albo gry.
Dobra, nie mam za wiele więcej do powiedzenia w tym temacie, chyba, że coś mnie znowu natchnie.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#34 2011-06-07 11:19:10

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Jak chcesz słownik demonów staropolskich, symboli, symboli liczb, antologię poezji japońskiej profesora Melanowicza( dobrze pisze ale jego wykłady to tragedia), lub moje notatki z estetyki Japonii to jak coś służę pomocą ^^ Mam takich rzeczy na pęczki bo UW się teraz "internetyzuje" i "elektronizuje" i co się da przepisują do kompa i rozsyłają pocztą.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#35 2011-06-07 11:48:50

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

O, to bym się pięknie uśmiechnęła.

Słownik demonów <3. Zwłaszcza mnie interesują Samowiły, Rusałki, Topielice i Wodniki. Ale najbardziej Samowiły
O Japonii też bardzo chętnie pochłonę wszystko. Generalnie to ja kocham i uwielbiam smaczki kulturowe i mogłabym nic innego nie robić, tylko się zaczytywać.

Ah, my hero~~ *następuje rozpuszczenie Charata*


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#36 2011-06-07 12:13:41

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

To daj maila ... w piątek ( jak mój internet wreszcie się doładuje) prześlę Ci wszystko co wygrzebię z odmętów kompa ^^


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#37 2011-06-07 12:18:53

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Mailik się zowie: charatka@hotmail.com

Muszę w końcu gadu zainstalować na lapku.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#38 2011-06-07 12:46:06

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

A filozofia ? Można ją zaliczyć do inspiracji ?


Może ktoś się śmiać ale dzięki i filozofii w ficach upycham to co mi się podoba, a nie to co się przyjęło uważać za kanon. Często korzystam też z logiki, która w połączeniu z odpowiednimi argumentami daje duże pole popisu... w zasadzie, jakbym się uparła mogłabym udowodnić, że Lina ma niebieskie włosy i nie dałoby się zaprzeczyć. Oczywiście to taka przenośnia ale... no... filozofia i logika i sofizmaty... pomagają kombinować. Swoją drogą Xellos w moim wyobrażeniu to wielki mistrz sofizmatów( sophisma- wybieg, wykręt. sztuka wykręcania kota ogonem) ... mógłby zostać retorem w starożytnym Rzymie^^"


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#39 2011-06-07 13:01:10

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Jak najbardziej.

Lubiłam wykłady z filozofii. Mieliśmy świetnego profesora.

Tak samo Kultura i Obyczaj, Historia Języków Indoeuropejskich, Kultura Indoeuropejskai jej symbole... Heh, jak ja kochałam swoje studia. Chciałabym jeszcze raz.

Co tam jeszcze... Słownik erotyczny. To akurat bardziej do autorskich opowiadań, ale może i przy Slayers coś wykorzystam. Tak samo słownik filozoficzny.
I Mitologii Celtyckiej... bardzo mi pomógł przy tworzeniu magisterki.

I wszelkiego rodzaju generatory języków. I translatory.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#40 2011-06-07 13:21:59

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

A tak btw... co studiowałaś ?

Ja swoich studiów nie kocham- nudzę się ... nic nie robię a potem że zacytuję facebooka" zapierdalam jak popierdolona"

Słownik erotyczny <- Nan de fuck???


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#41 2011-06-07 13:45:15

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Bardzo fajny, polecam.

Piszą m.in. dlaczego nazwa onanizm jest nieprawidłowa nazwą, o rewolucjach seksualnych, obyczajach i obyczajowości w różnych krajach na świecie... Jak się ma zamiar napisać ognistego lemona, obojętnie czy hetero czy homo, to trzeba się wywiedzieć.
Jest też sporo o pieśniach, romansach, historii i prostytucji. I niewolnictwie.

A skoro jesteśmy przy niewolnictwie, to lubię sobie poczytać o Rzymie Starożytnym. To akurat też do autorskiego opowiadania, tego samego o którym już wspomniałam przy okazji tych teatrów.

Yyyy... pamiętam, że w klasie maturalnej z powodu nadmiaru II Wojny Światowej na Polskim i Historii miałam wizję Xellossa w Gestapo. Ale moja słaba znajomość niemieckiego powstrzymała mnie przed dalszym pisaniem. Gdyż, ponieważ i tak za szybko przekształciło się to w lemona.

A studiowałam Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#42 2011-06-07 14:00:11

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Meitsa słyszałaś ?! Musimy mieć ten słownik.

A ja na słownictwie miałam takie kwiatki, dlaczego onanizm jest niepoprawną nazwą. Co kiedyś oznaczała płeć itd.

Hm, o Rzymie to coś musiałabym wyciągnąć z tradycji antycznej ale też tego było sporo. Niesamowita jest hierarchia niewolników. A tym ficem o gestapo to zrobiłabyś furrorę. Obecnie wszystkie prace, które są o seksie, homoseksualizmie i/lub zabijaniu i gwałceniu... najlepiej w obozach koncentracyjnych.. od razu wygrywają konkursy literackie.  Z marszu... aby było brutalnie szczere...

A to pokrewne kierunki mamy. Znaczy ja mam totalny miks. Trudno to wszystko wytłumaczyć ... generalnie chcę uczyć polskiego w Japonii( glottodydaktyka- uczenie ojczystego jako obcego) a ten kierunek jest miksem trzech różnych no i stąd ten polski, Japoński, antro i antyk na raz


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#43 2011-06-07 14:12:04

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Powiedziałaś HIERARCHIE NIEWOLNIKÓW? ***_______***

A słownik mogę pożyczyć, zeskanować albo dać namiary


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#44 2011-06-07 14:29:46

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Już go namierzyłam w buwie i zamówiłam. Powinny niedługo przysłać ;3


Nooo nie mów, że nie wiedziałaś. Wszystko zależało od tego co potrafił niewolnik. Mógł byś majordomusem, zarządzą majątku lub nauczycielem jeżeli był wykształcony( to najczęściej byli grecy). Można było zostać faworytą pani( czyli niewolnica kumpela)... czasami trochę gorzej bo pana(dziewczyna do łóżka) to były najczęściej młode dziewczyny o egzotycznej urodzie. Albo robolem za miskę ryżu, albo gladiatorem, albo po prostu kimś mało ważnym kto wykonuje domowe prace ale nie jakieś ważne. Było prawo, które chroniło niewolników. Niewolnik mógł się wykupić... oj dużo o tym jest. Nawet mam w którejś z książek ich "nazwy"


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#45 2011-06-07 17:41:15

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Wiedzieć, wiedziałam. Tylko właśnie te nazwy i wzajemne zależności na linii pan-niewolnik mnie intrygowały. No cóż, bardzo dosłownie te zależności należy rozumieć w moim wykonaniu.
Nawet o tym przez pewien czas zbieralam wiadomości, ale w sumie w historii gdzie miałam to wykorzystać przestalo już być potrzebne, bo pojawily się inne watki. Ale wiadomości nigdy dosyć.

Ja uwielbiam się dowiadywać.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#46 2011-06-07 17:46:05

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

To jak odzyskam mój podręcznik to sprawdzę, mam nadzieję, że to mam.

Hm, ja uwielbiam hierarchię u samurajów. W sumie chciałam tak u mazoku zrobić. Że gdy mazoku traci pana staje się takim roninem .
Trochę się wzorowałam na Musashi Miyamoto . Uwielbiam go.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#47 2011-06-07 17:56:39

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

To w pewien sposób chyba wszyscy byliby roninami (mam nadzieję, że to się tak odmienia ^^") bo Shabranigdo, jakby nie patrzeć, dawno nieaktywny. Chyba, że go mazoku ułożą znowu w całość, jak gigantyczne puzzle. 3D.

Będę wdzięczna. Ja naprawdę lubię wiedzieć.

W sumie, to bardzo chciałabym dorwać książkę pt "Seks i trwoga w Starożytnym Rzymie" ale jakoś zawsze mi umyka z listy najpilniejszych potrzeb.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#48 2011-06-07 18:29:43

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Ummm u nas nie ma w internetowej. Ale czytałam... ale większym hardocrem jest erotyzm w starożytnej Grecji( czy jakoś tak) . Tam nawet był specjalny rodzaj pieśni, którą śpiewał pan pod drzwiami chłopca, do którego się zalecał Oo"


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#49 2011-06-07 21:49:23

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

A ja sobie właśnie muszę wyszukać.
I wiem, że jest. W ogóle poezja Greków to był jakiś erotyczny kosmos.  Ja tam specjalnie nie przepadam, ale moja kumpela ze studiów na wyrywki zna różne poematy na cześć Priapa, o takiej własnie tematyce.

Cóżby tam jeszcze rzec...

A właśnie, że to forum jest inspirujące bardzo

Znalazłam serię Try z polskim lektorem na YT. Naiwność tłumaczenia mnie powala Zastanawiam się, czy na podstawie naszej wersji da się napisać sensownego fika...

Z Luny zrobili Wojowniczkę z Seifido. Zamiast Rycerza Cephieda... Hm. Chociaż fakt, że rodzinna kraina Liny się wabi jakoś podobnie Zephilia chyba czy coś takiego.

Ale najbardziej mnie dobiło z odcinka bodajże siódmego "Nadlatują złe smoki". ZŁOTEEEE~! Zlote, a nie zle. Chociaż akurat trochę wkurzone...


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#50 2011-06-08 08:41:53

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

No to tak samo jak w serii Next było: Xellos! Zagadkowy kapłan.

Niby zagadkowy to synonim tajemniczy ale... litości ;/

Nasze polskie tłumaczenie( w sumie wszystkiego co Slayersowskie) można nazwać spokojnie anty-inspiracją.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#51 2011-06-08 09:07:17

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Ale czasami potrafiło zaskoczyć na plus.

Zresztą, jak sobie pomyślę, że o mało co mogliśmy mieć wersję francuską z polskim lektorem... Zimno mi się robi. Zimno.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#52 2011-06-08 12:25:22

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

No to by było zło !!!!

-Mon nom est Lina
-Et mon nom est Gourry.
- souhaitez moi de Voyage?
-Oui, ma fille!
- Firebaaaallll!

albo

- Vous êtes donc Filia-san? Comment est le roi du dragon de feu?
- AAAAA! Restez loin de moi, le punk!
-  Le punk?


A wracając do tematu- nie wiem czemu ale Slayersi od zawsze mi się kojarzyli z It's a kind of magic Queen


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#53 2011-06-08 13:01:14

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Mnie tez!!!

Swoją drogą, rozbawił mnie ten 'le punk'


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#54 2011-06-08 17:13:53

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Ale się rozpisałyście Czy mi się wydaje czy ktoś coś mówił o słowniku demonów? (poza tym ja chyba też coś takiego mam, ale ma więcej wspólnego z okultyzmem, muszę w kartonach poszukać). Jeżeli macie dostęp do jakiś książek o demonach, diabłach, symbolice i pogaństwie to ja bardzo chętnie przygarnę ^^

Słownik erotyczny faktycznie musimy mieć obowiązkowo! Pomińmy fakt, że ogólnie lubię interesować się erotyką Czytałam kiedyś książkę Elwiry Watały pt. Wielcy zboczeńcy". Trzeba ją trochę traktować z przymrużeniem oka, bo jest historyczna a autorka myli fakty, ALE jest bardzo intrygująca.

Ja mówiłam, przyjmę wyżej wymienione książki ^^
meitsa@tlen.pl

Tak przepisuję teraz życiorys z czasów wojny i słucham piosenki "When Johnny comes Marching Home" i mam ochotę pisać w klimatach wojny. Miejmy nadzieję, że to pomoże w Space Operze, przynajmniej lepiej wczuję się w klimat ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#55 2011-06-08 23:34:08

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

A ja nasłuchałam się piosenki Hospital beds i mnie kusi żeby zrobić "historię w historii" i opisać jak Xellos i Irivier się poznali .... że po prostu leżeli w szpitalu obok siebie ^^


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#56 2011-06-08 23:44:52

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

A czemu nie? Ja i tak już założyłam, że wyjdzie nam tasiemiec Ja teraz słucham radia ESKA i oczywiście lecą same dyskotekowe hity i tak pomyślałam, że Irivier mógłby zabrać Fi na kosmiczną dyskotekę w ramach rozrywki, co wywoła u niej szok bo będzie przyzwyczajona do swoich oper Taki komediowy przerywnik można z tego zrobić


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#57 2011-06-08 23:49:24

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Ekstra !!!O matko, Meitsa... mam nadzieję, że to nie będzie takie wielkie jak się zapowiada Ja miałam jeszcze pomysł z wyprawą na statek Rezo w finałowej scenie( nie wiem czy w formie sabotażu czy bezpośredniego ataku) ... w każdym razie, trochę wojny, trochę partyzantki...


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#58 2011-06-09 00:02:52

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Czytasz w moich myślach! Wychodzi, że scena końcowa wcale nie będzie taka oklepana jak sobie wymyśliłam, skoro myślimy podobnie ^^
No i Socki... To będzie wielkie... xD


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#59 2011-06-09 00:08:51

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Powinno sprawnie pójść- jako że wakacje będą ...

Poza tym wielkie = epickie


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#60 2011-06-09 00:14:03

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Inspirujące inspiracje.

Oj tak, to będą aktywnie spędzone wakacje Już mi się morda cieszy ^___^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Angelas Ferienwohnungen Oberstaufen Словения