Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#1 2011-06-08 11:07:32

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Kuchcikowo

Tutaj możemy gadać bez końca o gotowaniu i dzielić się przepisami oraz doświadczeniem ^^

Walnę od razu pytaniem, które męczy mnie od paru lat. Robiłyście kiedyś dango? Mnie ani razu nie wyszło Zawsze wychodzi mi surowe w środku

Socki, ja chcę przepis na muffinki z czekoladą i miętą!


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#2 2011-06-08 11:32:42

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Wiesz z dango to jest taka sprawa, że samemu ciężko je zrobić. Najlepiej kupić gotową mieszankę (mąkę do dango) w kuchniach świata i oczywiście robić resztę tak jak zawsze.

Co do surowości... robisz je na parze prawda? Najlepiej w bambusowym koszyczku i na bardzo małym ogniu. One muszą powolutku się nagrzewać i trochę w tym ciepełku pobyć i wtedy wyjdą takie puszyste kluseczki a nie gnioty ^^ Moja sensei mówi, że to jedyna tajemnica


A przepis na muffiny :

# 2szklanki mąki
# pół szklanki kakao
# Pół  szklanki drobnego cukru
# szczypta soli
# 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
# Opakowanie cukru waniliowego
# Pół kostki roztopionego masła
# Jedna mała śmietana 18%
# pokrojona tabliczka czekolady
# Odrobina mleka( na wypadek gdyby ciasto było za gęste)
# 2 jajka
# śmietana 30%(lub więcej)
# śmietanfix
# wiórki czekoladowe
#syrop miętowy(gęsty musi być)



Piekarnik nagrzewamy do 170*C

W jednej misce mieszamy mąkę, cukier, proszek, sól, cukier waniliowy, czekoladę a w drugiej jajka, masło, i śmietanę. Tak… trzeba będzie je połączyć. Ale chwileczkę ! Jak proszek do pieczenia połączy się z czymś mokrym zacznie od razu działać i babeczki wyjdą gliniaste. Wracamy do składników mokrych i suchych. Łączymy je ze sobą w kolejności i ilości dowolnej tak by wyszło z tego wredne, klejące się do wszystkiego muffinkowe ciasto. Jak nie będzie wredne i nie będzie chciało się kleić, wystarczy dodać odrobinę mleka.
Do foremek nakładamy ciasta tak by zajmowało jakieś ¾ foremki. Teraz wystarczy muffinki oddelegować do pieca i poczekać 20 min aż się zarumienią.

Muffinki wyjmujemy z pieca- niech stygną. A w ty czasie ubijamy śmietanę, ostrożnie dodajemy ok. dwóch łyżek syropu i czekoladę. Jak muffinki wystygną można je przekroić i nałożyć kremu do środka( przykryć górą) lub bezpośrednio na górę nakładać. Najlepiej użyć rękawa cukierniczego
Mam też  przepis na krem o wiele sztywniejszy(taki który może stać nawet w ciepłym pomieszczeniu) ale myślę, że to bez sensu robić coś takiego na lato.

Ostatnio edytowany przez Socki (2011-06-08 11:45:32)


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#3 2011-06-08 12:02:02

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Zawsze gotowałam dango jak zwykle pierogi :p Może dlatego mi nie wychodziły ^^'

A przepis na muffinki przetestuję ^^
A syrop jaki kupujesz? Bo czasami widzę syrop miętowy taki w dużych butelkach chyba z herbapolu i zastanawiam czy się nadaje.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#4 2011-06-08 13:02:23

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Hmmm ja mam bzika na punkcie gotowania więc skombinowałam sobie taki barowy Nie pamiętam nazwy ale w Coffieheaven i Starbucks są podobne ... ale chyba może być i taki Herbapol, grunt żeby było słodkie, bo jak będzie miał mało cukru to popłynie.

No to spróbuj ugotować dango  na parze Możesz być mile zaskoczona .

A i nie musisz tam pchać słodkiej fasoli jak nie lubisz. Robią też z marmoladą i nutellą - nawet jeżeli to mało japońskie


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#5 2011-06-08 16:13:21

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Jako, że nie miałam sproszkowanej matcha i słodkiej fasolki używałam barwników spożywczych
A do gotowania na parze nie mam odpowiedniego sprzętu Ale jak kiedyś kupię sobie parowar to spróbuję trzeci raz, może w końcu wyjdzie

A lubicie sushi? Albo robicie same? Z robieniem to dla mnie nie problem, ale nie lubię tego smaku jakoś Mojemu Xellosowi smakuje bardzo i mógłby się tym opychać ^^'


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#6 2011-06-08 18:22:42

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Wystarczy bambusowy koszyczek (15zł) w kuchniach świata. I możesz zrobić bez herbatki

Mnie chyba nie wypada powiedzieć, że nie lubię sushi Całe szczęście nawet mi smakuje
Często robię w domu ale wolę karmić tym koleżanki a nie chłopa, bo chłopy dużo jedzą a mi nie chce się skręcać 20 ruloników ^^

Tempury za to nie lubię ;/


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#7 2011-06-08 18:56:08

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Hm... a co mi tam zapytam. Używałaś kiedyś maszynki do gotowania ryżu? Kusi mnie diabelstwo


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#8 2011-06-08 23:44:57

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Moja koleżanka ma No, powiem, że ryż ZAWSZE wychodzi taki jak trzeba, i będzie super przez 24h. Sensei mi tłumaczył, że to chodzi o to, że w Japonii gotuje się całą porcję ryżu a potem przez cały dzień rodzina sobie podjada. Nie wiem jak to w naszych warunkach by się sprawdziło ( w sensie opłacalności ) ale ryż jest z tego super


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#9 2011-06-08 23:53:58

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Zawsze zależało mi na super ugotowanym ryżu a i samego ryżu je się u mnie dużo więc pewnie by się sprawdziło Miejmy nadzieję, że w UK takie cuda można bez problemu kupić, bo u nas jest z tym duży problem... Kiedyś widziałam na jakieś stronie internetowej japońskie maszynki, ale ceny były kosmiczne X__x

Pamiętam, że gotowałam raz sypki ryż według proporcji ryżu i wody. Ryż się gotował a ja poszłam i chciałam przyjść po niego po wyznaczonym czasie jak to się robi przy ryżu z woreczka. Przychodzę do kuchni a tam pół ryżu przypalone do garnka bo wody zabrakło _O_ Garnek ledwo się odratował.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#10 2011-06-09 00:02:38

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

heh no niestety w naszych garach ciężko sobie z tym poradzić. No ja też o tym myślałam ale u nas po pierwsze wyboru nie ma a po drugie, te ceny ;/ W UK na 100% będą ^^ przecież stamtąd można do nas zamawiać



http://www.bento.com/tokyofood.html  to jest taka stronka o wszystkim  i o niczym ^^


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#11 2011-06-09 00:10:28

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

W Rossmannie można kupić maszynkę do ryżu, kosztuje niecałe 200zł, ale boję się, że to jakiś bubel
Wystarczy, że pojadę do UK, dorwę się do ich sklepów to dopiero się zacznie kulinarne szaleństwo Będę robiła Xellowi bento do pracy Przekonałam się, że ładnie przygotowane bento daje dużo satysfakcji, a koledzy z pracy jak zazdroszczą
A właśnie, robiłaś kiedyś te ośmiorniczki z parówek? ^^ Ogólnie szukam teraz jakiś przepisów co nadają się na zimno do bento.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#12 2011-06-09 00:25:54

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Robiłam W formie eksperymentu na działce. Raczej odradzam.

Ale do bento, to raczej ryż ze śmietanką z serduszkiem z musu truskawkowego Jeżeli masz pudełeczko do bento  to tą ściankę można nie tylko chłodzić ale też nagrzać i będzie trzymało temperaturę.

Na zimno to prawie wszędzie dają Umeboshi, ale zwykło się też robić: sałatkę z glonów kombu, mochi ( takie małe dango) , jakieś mięsko lub warzywka w tempurze lub teriyaki( na zimno też przejdą) no i oczywiście ryż. A można też wrzucić jakieś polskie rzeczy, ja często robię różne sałatki ze wszystkim co znajdę w lodówce, wrzucam muffinę czy jakieś ciastka np. kawałek brownisa. Bardzo często robię indyjskie potrawy- dobrze pasują kofty, samosy lub kawałki chlebka nann. Można nawet makaron z sosem na zimno- przecież niektóre tak się je ^^


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#13 2011-06-09 00:46:55

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

A czemu odradzasz ośmiorniczki? Co wyszło z nimi nie tak? U mnie można dostać takie fajne małe twarde paróweczki więc zakładam, że powinny wyjść. A i jak je robiłaś? Gotowałaś czy smażyłaś?
Bento z prawdziwego zdarzenia się nie dorobiłam jeszcze. Zastępuje mi je duży pojemnik z przykrywką do mikrofali Jak będę miała wreszcie znowu kuchnię na własność to będę się wyzywać kulinarnie i będę robiła najładniejsze bento na świecie! (i przy okazji smaczne )


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#14 2011-06-09 04:03:11

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Podsmażyłam. Nie wiem, może mi przeszkadzała świadomość, że to parówka?

^^ Jak na razie można zadowolić się kanapkami- też jedzą w Dżaponi


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#15 2011-06-09 12:09:41

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Ale ile można jeść kanapki, litości, już nawet UK'owskie sandwiche mi zbrzydły :p
Będę miała chwilę czasu to przejrzę przepisy na japońskie przekąski i zrobię cały zestaw do bento


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#16 2011-06-10 00:48:41

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Zawsze pozostaje kuchnia indyjska.

Czasami mam wrażenie, że jest lepsza od japońskiej.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#17 2011-06-10 00:51:09

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Kuchnia indyjska kojarzy mi się z niezliczoną ilością aromatów. Czemu uważasz, że jest lepsza?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#18 2011-06-10 17:36:11

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Jest chyba bogatsza. Chociaż fakt, z aromatami czasami przeginają.

Japońska kuchnia też jest wspaniała - ale czasami przypomina mi polską( której nie znoszę) i czasami jest... no egzotyczna, ale nie w mój ulubiony sposób.

Za to indyjska. Hmmm kumin, masala, curry, kmin włoski, methi, czarnuszka, azzer, masło Ghee i wio! Czarujesz. Uwielbiam te wszystkie ryże z różnymi dodatkami( jaśminowy z kumienem), wszystkie potrawy z pieca tandoor, curry i te zwykłe i te z mlekiem kokosowym. Poza tym sposób jedzenia jest ciekawy. Micha ryżu, parę dodatków i rób na talerzu co ci się żywnie podoba. Kolorystyka tej kuchni też jest super... ale to pewnie zleży od człowieka, kto co lubi.
No i mają mago lassi. Mango lassi jest po prostu boskie ( taki jakby koktajl z mango tylko, że 1000 razy smaczniejszy) .


Tu masz wszystko pięknie wytłumaczone
http://www.wikimama.com/recipe/Indian_cuisine

A jakbyś była zainteresowana tu są fajne przepisy :

http://www.amul.com/recipes/content.html
http://andhraspicy.blogspot.com/
http://indiarecipe.blogspot.com/atom.xml
http://www.chooseindia.com/recipe/
http://aayisrecipes.com/
http://www.saffronspices.com/


hm, jeżeli nie lubisz jeść ostrych rzeczy zmniejsz ilość przypraw lub chili o pół. Oni czasami przeginają ^^


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#19 2011-06-12 16:27:19

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Jak mówisz, że ostre to mojemu Shino już by smakowało

A ja dziś przywiozłam ze sobą sałatkę makaronową, którą dostałam od właściciela stancji, bo zrobił za dużo Tak się ciągle, że taki świetny z niego kucharz, że chyba w końcu każę sobie coś ugotować bo mu nie wierzę


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#20 2011-06-12 17:07:16

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Sałatka makaronowa ? Nan desuka ?


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#21 2011-06-12 17:16:21

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Świderki, świeży ogórek, koperek, kiełbaska i chyba majonez. Ostatnio sałatki makaronowe stały się modne w barach sałatkowych >_>


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#22 2011-06-12 19:52:18

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Aaaaa.... o jak fajnie ^^

A można bez kiełbasy i majonezu ??


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#23 2011-06-12 20:00:04

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

On wrzucił to co miał pod ręką Ja bym rzodkiewkę wrzuciła i jakąś rybkę ^^

A jak gotujecie to staracie się robić wszystko dokładnie według przepisu czy podchodzicie to tego na luzie i jak się sypnie tak będzie, a potrawę smakujecie dopiero na końcu? Dla mnie gotowanie to zabawa i nigdy się nie przykładałam Mama mi mówi, że odziedziczyłam po babci talent do gotowania bo mama się stara i jej nie wychodzi a ja z kolei się nie stałam i ponoć wychodzi ^^'


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#24 2011-06-12 22:27:04

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Mam tak samo ^^

Socki- jak robisz brownies?
- A no, mąka, czekolada i jajka .... i piekę ^^

Ale jakoś nigdy nie robiłam sałatek .... czas zacząć.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#25 2011-06-12 22:28:50

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Moja koleżanka robi pyszną, a prostą sałatkę idealną do grilla. Kapusta pekińska, pomidor, feta i chyba oliwki no i przyprawy. Coś pysznego


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#26 2011-06-13 00:19:10

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Trochę jak grecka nie?

Chyba najdziwniejsza sałatka jaką jadłam to z glonów. Ale nic szczególnego.
Chociaż i tak były gorsze od meduzy. Meduza jest gorsza nawet od brukselki.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#27 2011-06-13 00:26:47

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Nie mów Dla mnie nie ma nic gorszego od brukselki, a jak meduza jest gorsza to nawet wolę sobie tego nie wyobrażać, ble.
A różne wodorosty mają inne smaki? Bo nori niezbyt mi smakują


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#28 2011-06-13 00:46:49

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Noooo tych wodorostów trochę jest. Pamiętam, że jadłam jakieś w Rydze... i smakowały jak słone smarki.

Samych japońskich jest parę rodzajów chyba Laver, Gim, Kambonori i cuda niewidy.

Też myślałam, że nie ma nic gorszego od brukselki. Ale meduza z sezamem to no 1.  Potem brukselka, potem bita śmietana i boczek, potem galaretka, potem banany... gdzieś pomiędzy wszelkiego rodzaju podroby i nie wiem po co to wymieniam. Mogłabym stworzyć listę w 100p rzeczy, których nie ruszam


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#29 2011-06-13 00:50:38

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Jak można boczku nie lubić?! Ja potrafię zjeść cały taki kawałek podwędzanego, pychota! Ja tam tylko nie lubię warzyw strączkowych, marchewki, papryki i pieczarek


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#30 2011-06-13 01:42:34

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Nie lubię boczku... chociaż już nie pamiętam jak smakuje bo  nie jem mięsa ^^ Przez co mam regularnie anemię a najjaśniejszy podkład jest na mnie pomarańczowy Ale to chodzi o to, że po mięsie źle się czuje a nie, że to jakieś wyższe cele moje.


Za to marchewka to moja big love ! Soję muszę lubić, bo jestem uczulona na mleko ( które i tak piję bo za bardzo je kocham) i większość mojego pożywienia to niestety różne sojaki

Papryka- spoko. Pieczary- fe! Kurz! No i jeszcze kapusta.... fuuuuu


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slayersfans.pun.pl rury