Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#1 2011-07-05 09:37:18

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Oczy demona

Zgadnijcie o kogo może chodzić?

Tak, o Xellossa, a o kogo. Chociaż o pozostałych Mazoku też będzie.

Ale na początek pytanie; Xelloss ma oczy zamknięte czy zmrużone? Jak uważacie?
I co najważniejsze - DLACZEGO?
Pomijając najprostszą odpowiedź: Zelas go takim stworzyła/tak się komuś narysowało.

Otóz, ja wpadłam na dwa pomysły:
1. Żeby ukryć te pionowe, demoniczne źrenice.
2. Żeby wytworzyć to wrażenie beztroski, uśmiechu i sympatyczności. I porażający kontrast, kiedy robi coś makabrycznego a uśmiech staje się odrobinkę zbyt szeroki. (Slasher Smile, vivat TV Tropes )


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#2 2011-07-05 10:12:05

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

A ja myślalam, że to nawiązanie na temat krzyżówek oczu i genów

W anime mamy nawet więcej takich postaci co mrużą oczy: Gin z Bleacha, Chichiri z Fushigi Yuugi itp.
Gdyby miały zamknięte to wyglądały by jak Rezo Na moje obydwa twoje pomysłu są jak najbardziej na miejscu i właśnie to ma na celu mrużenie oczu przez Xella. Innego powodu nie widzę. Chyba, że w okolicach oczu przechodzi mu jakiś nerw i musi się uśmiechać mimo, że np. jest smutny i tylko w nielicznych sytuacjach jest w stanie zapanować nad tym (jak chce być baaaardzo straszny )
Chociaż takie zmrużone oczy to bardziej do Gourriego by pasowały bo jest chyba bardziej beztroski od Xella >_>


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#3 2011-07-05 11:56:08

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Oczy demona

na Beloved Enemy też się pojawił taki wątek - tam nawet kminili, czy to nawet nie jest zespół jakiegoś napięcia mięśni twarzy, ale to już była ogromna nadinterpretcja.
W Slayers Next gdy mieliśmy okazję dowiedzieć się że Xellos jest Mazoku, jakiś tam potworek rozpoznał go dopiero, jak otworzył oczy. Może tylko one są niezmienną przynależącą do każdego przedstawiciela tej rasy?
(zakładając, że Mazoku może zamienić się w co mu się tylko podoba)

A przymrużone oczęta - myślę, że to efekt wiecznego uśmiechu, który ma za zadanie ukryć jego zamiary

Offline

 

#4 2011-07-05 13:05:36

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Ja myślę, że to chodzi właśnie o uśmiech. W a&m uśmiechające się postacie mrużą oczy, więc wniosek taki... że Xell chodzi wiecznie szczęśliwy (albo naje...kem... najedzony ciastkami!) . Wiecie, taka rysownicza METAFORA. No i ten efekt kiedy je otwiera. Nie byłoby go bez zmrużonych/zamkniętych oczu .

Kiedyś z uporem maniaka rysowałam Xellosowi zamknięte oczka( tak jak u Rezo @.@) bo w nie mandze trudno narysować to : ^^. Poza tym, bardzo podoba mi się motyw, że ludzie brali go za ślepca ( kiedyś w jakimś ficu było ) .

Hm, może to mieć też coś wspólnego z tym jak Xellos widzi. Nie musi widzieć przecież jak my, ludzie. Może widzi genialnie w ciemnościach ale za to w słońcu musi przymykać oczy bo go oślepia ? Albo widzi jak noktowizor... albo widzi tak jak w Matrixie( kojarzycie... jakby podświetlić układ krwionośny na złoto).

A może ma kompleksy ?

A może opalał się kiedyś, leżąc na materacyku i spadł do wody i ma porażenie mięśnia twarzowego ?

Albo pieką go oczy. Ja tak mam. Mam ogromną wadę wzroku i noszę szkła i oczy przez to"wysychają". jedynie zamknięcie przynosi ulgę.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#5 2011-07-05 17:43:51

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Generalnie im więcej myślę na ten temat, tym większy bałagan powstaje. Tzn, względem tego, czy Xello ukrywa oczy ze względu na bycie mazoku...

Ok, na początek przyjmijmy, że wszystkie rasy długowieczne zaplątane w konflikt Cephy/Shabby mają inne źrenice niż ludzie. Pionowe. Z Filią, jako jedynym potwierdzonym smoczym wyjątkiem.
Generalnie smoki w Slayers (te nierozumne) mają takie właśnie źrenice. Wyjątek - wielki, różowy smoczek z 18 epka TRY (ten, co to wygląda jak wielkie różowe ciacho).

W takim wypadku Gaav byłby logicznym wyjątkiem od tej reguły, bo został skazany na wieczną reinkarnację. No i można by się kłócić, że Phibby, jako najsilniejszy z Lordów był w stanie przybrać jak najidealniejszą ludzką postać, żeby oszukać ludzi i ukryć swoja prawdziwą naturę.
Xelluś jako naturalnie słabszy niekoniecznie musi potrafić sobie ideolo ludzkie oczy wytworzyć.
Taką miałam teorię podczas oglądania anime, ale później zobaczyłam rysunek Sherry w ludzkiej postaci i moja teoryja wzięła w łeb.
Zresztą, jak mi słusznie zauważył Chomik, "Te dwa mazoki z NEXTa sobie paradowały w ludzkiej skórze i z normalnymi oczami". Faktycznie, Kanzel i Mazenda w ludzkiej postaci. Pomijam fakt, że Kanzel wygląda, jakby mu było wiecznie niedobrze a Mazenda jak lalka barbie.
Więc Xelluś musi być jakimś kosmicznym wyjątkiem.

To mnie sprowadzilo na inną teorię. Każdy długowieczny ma jakiś problemik ze swoją ludzką postacią i wygląda na to, że najczęściej są to właśnie oczy. Ale może być tez co innego (zielona skóra, figura a'la lalka barbie czy też nieposłuszny ogon z różową kokardką )

Jak widzicie, mam mnóstwo pomysłów. Ale intryguje mnie, czy tworcy animca robili takie myki świadomie, czy przypadkiem im wyszło, żeby fani mieli o czym myśleć.

Co do tego 'jak' Xello widzi przez zamknięte/zmrużone powieki - hej, a może on widzi emocje?

Był w Wakfu taki myczek, w którym główny bohater dla powiększenia wachlarzu umiejętności zgadza się, żeby mu na dobę zapięczętować oczy. W międzyczasie miał ćwiczyć wyczuwanie Wakfu (w skrócie energii życiowej, czegoś w rodzaju aury. Wszystko, co istnieje ma jakies Wakfu) i zastosowano taki fajny efekt, żeby pokazać, jak nasz młody heros postrzega ten świat energetyczny. Fajna sprawa.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#6 2011-07-05 19:18:57

Yuriko

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-04
Posty: 30
Punktów :   

Re: Oczy demona

Ja znam prawdę!Xelluś ma zeza rozbieżnego i otwiera oczy rzadko i na chwilkę bo dłużej nad swym spojrzeniem nie panuje.
Ps.Po dłuższej chwili otwartych oczu Xelosa każdy zadał by mu pytanie: panie,co się pan tak rozgląda^^

Offline

 

#7 2011-07-05 20:36:33

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Maj gad, kobito~! Toż to... toż to...

... święta racja!

Nie mniej, wydaje mi się, że ortodoksyjne fanki już cię namierzają, ostrząc widły.

A ja się nie mogę podnieść z podłogi, odkąd się sturlałam z kanapy przy wybuchu śmiechu. Ałaaaa.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#8 2011-07-05 20:50:07

Yuriko

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-04
Posty: 30
Punktów :   

Re: Oczy demona

Biedne fanki zezowatego Xellusia!
Ej!która rzuciła we mnie tą cegłę?

Offline

 

#9 2011-07-05 21:39:25

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

I cała tajemnica rozwiązana.

Szczerze mówiąc oczy Xellosa nie bardzo mnie obchodzą. Myślałam zawsze, że to tylko dla efektu. Tak jak mówiłam, rysownicy specjalnie tak zrobili, żeby oglądający wiedział, że gdy otwiera oczy to coś się święci. Tak samo jest z ginem który nota bene ma fajniejsze oczy od Xellosa... i ogólnie wydaje mi się postacią stworzoną na podobnych zasadach.

No ale skoro mamy temat o oczach... ponowię swoje pytanie. Czy demony/smoki/elfy etc. widzą tak jak ludzie ? A może monochromatycznie? A może jak noktowizory albo aligatory... lepiej czy gorzej ? Smoki powinny lepiej. Smok to symbol widzenia a w naszej kulturze przyjęło się wierzyć, że smok i widzi wszystko i nigdy nie śpi. A może Xellos posługuje się echolokacją i dlatego nie otwiera oczu?


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#10 2011-07-05 21:57:45

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Mnie się wydaje, że widzą tak jak ludzie a nawet lepiej, czyli mogą widzieć w ciemności, może nie na zasadzie podczerwieni albo mają wyostrzone kontury tak jak niektóre zwierzęta potrafią lepiej słyszeć od innych.
Mnie bardziej ciekawi motyw trzeciego oka u demonów (który właściwie sama wymyśliłam jako taką teorię ) Teoria zakłada wyjęcie oka i Demon może je gdzieś zostawić lub komuś dać i będzie w stanie obserwować otoczenie na bieżąco w danym miejscu. Co wy na to?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#11 2011-07-05 22:08:01

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Ale że jak, wyjmuje sobie oko... wyjmuje komuś... i wkłada na miejsce czyjegoś, swoje? Taka ukryta kamera?


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#12 2011-07-05 22:19:55

Yuriko

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-04
Posty: 30
Punktów :   

Re: Oczy demona

Faajne.Zwłaszcza jeśli demon podłoży oko w muszli klozetowej,a tu nagle kogoś brzuszek rozboli(łojć!o tej godzinie to mi chyba zaczyna już myślenie odbiegać od przyjętych norm społecznych^^)

Offline

 

#13 2011-07-05 22:33:16

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

albo zawiesić takie oko w łazience


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#14 2011-07-05 22:43:36

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Otwiera mu się trzecie oko między dwoma właściwymi, które normalnie nie jest widoczne i je sobie wyjmuje trzymając w dłoni kulkę (coś jak szklane oko).  Takie oczko może lewitować i wykonywać polecenia właściciela czyli teleportować się w dane miejsce, skądś uciec lub kogoś śledzić. Jeśli chodzi o właściwości fizyczne nie jest tak łatwo zniszczalne i można je porównać do jakiegoś kamienia szlachetnego i można je chytrze wykorzystać jako biżuteria ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#15 2011-07-05 22:45:52

Yuriko

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-04
Posty: 30
Punktów :   

Re: Oczy demona

A cio!Jak jest na co niech sobie popatrzy hehe!

Offline

 

#16 2011-07-05 23:08:42

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

wisiorek na piersiach Filii, oj napatrzy sie


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#17 2011-07-06 11:11:53

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

No nie wiem. To chyba raczej namaca, bo tak bezpośrednio przy skórze to mało zobaczy.

Chyba, że choker. Wtedy jest dystans i perspektywa, pod warunkiem, że będzie dekolt.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#18 2011-07-06 19:47:27

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Mniejsza o większość, ważne że cycki są


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#19 2011-07-07 09:42:18

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

"Są cycki, jest główna" tak?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#20 2011-07-07 17:15:22

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Dlaczego zawsze cycki ?

A może Xellos miał duszę romantyka i zachwycały go... dłonie Filii ?


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#21 2011-07-07 17:37:51

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

To już prędzej oczy.

Pamiętam stwierdzenie naszej polonistki, że dla romantyków kobieta była piękną twarzą z uroczymi ustami, rozwianymi włosami i glębokim spojrzeniem. Reszta ciała to taki tam stożek w ubraniu, nic ciekawego.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#22 2011-07-07 17:43:12

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Taaa oczy. Xellos zakochany w oczach Filii.

Cóż ^^" Do komedii pasuje

Do oryginału pasuje mi podejście takie trochę jak w filmie " Zapach kobiety" ale tylko trochę...


"Kobiety! Co tu dużo mówić? Któż je stworzył? Bóg musiał być pieprzonym geniuszem. Włosy... Mówią, że włosy są wszystkim, wiesz... Czy zatopiłeś kiedykolwiek nos w gąszczu loków i chciałeś po prostu zasnąć na wieki? Czy też usta... gdy dotkną twych, to jak pierwszy łyk wina po tym, jak co dopiero przemierzyłeś pustynię. Cycki! Whoo – ah! Duże, małe... sutki gapiące się wprost na ciebie... jak tajne szperacze. Mmm. I nogi... nie ważne, czy są jak greckie kolumny czy używane fortepiany. To, co jest pomiędzy nimi, jest przepustką do Nieba."


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#23 2011-07-07 18:00:18

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Oczy, dłonie, wszystko jedno. Fragmentaryzm jest zły. I dlatego pasuje do demona.
Hmm, moim zdaniem Xelloss kocha Filię... wkurzać. I się podnieca, jak ona się wkurza. To się jakoś nazywa, ale wyleciała mi ta nazwa z glowy.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#24 2011-07-07 18:22:03

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

No za to Filia ma Hybristofilię... jak nic


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#25 2011-07-07 18:27:11

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Pomiędzy innymi, pewnie ma

W sumie, Slayersi by sie nadawali wszyscy na kozetkę.

Hmm, Slayers vs. Doktor Hałs.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#26 2011-07-07 22:56:22

Yuriko

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-04
Posty: 30
Punktów :   

Re: Oczy demona

Ja myślę że Xellosowi najbardziej podoba się czepek Fili...

Offline

 

#27 2011-07-08 08:26:50

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

mrauuuu szekszi


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#28 2011-07-08 09:50:50

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Czepek?

Ja myślałam, że to piuska.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#29 2011-07-08 21:44:09

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Dobra... i tak wszystkie wiemy, że Xellos ma fetysz strojów kapłanów. Ej serio jest coś takiego, że fetyszystę kręcą habity lub sułtany O.O


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#30 2011-07-19 17:53:34

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Oczy demona

Jeżeli Filia cierpi na hybristofilię to leciałaby na całą meską część rasy Mazoku A skoro Xella podniecają stroje kapłańskie to pewnie gdzieś po cichu coś z Sylphiel robi >_>


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Producent szamb betonowych i innych przegrywanie kaset vhs łódz