Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#31 2013-08-03 21:15:19

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Ty, Rinsey nie bądź taka chętna do bycia podpaloną, co? Ja siebie lubię w stanie niesfajczonym


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#32 2013-08-03 22:32:28

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Spoko, lubię znęcać się nad ludźmi, których lubię Pytanie kto będzie mi sadził kopa w tyłek?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#33 2013-08-04 11:15:04

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Hehe, zwykle lepiej się zbieram, jak mam silną motywację, a tryb sfajczony to dobry motywator, aby się zbierać ;p Co nie oznacza, że mi śpieszno do sfajczenia ^^' A na naszą nową Linę w najgorszym wypadku wyślemy ślimaki ;p


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#34 2013-08-04 13:42:52

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Albo Lunę. Trzeba nam forumowej Luny.

Swoja drogą, przypomniała mi się akcja ze ślimaczkami z Czarodziejki z Księżyca. To też był niezły motyw

Na mnie niestety wszelki ból fizyczny działa demotywująco v.v Ale ja w ogóle mam zawyżone wymagania motywacyjne xD


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#35 2013-08-05 22:56:29

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Tak naprawdę jestem fikową Meitsą, czyli panią przeznaczenia
A mnie motywować potrafią tylko deadline'y. Jak pali mi sie dupsko wtedy zabieram sie do roboty, tylko czy to będzie super jakości to juz nie ręczę, więc lepiej jak pracuje wtedy kiedy chce

Mam nowe info, pojawiło sie światełko w tunelu w postaci postawienia strony na dobrym serwerze przez Ly, bo zajmuje sie takimi rzeczami zawodowo


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#36 2013-08-05 23:06:52

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Hmm, obrazisz się jak powiem, że nie wierzę w predestynację?

Huhu, brawo, Lyjek! Kurczę, pamiętam ją, jak kończyła gimnazjum, zdawała maturę i dostała się na studia a teraz zawodowo... Staro się poczułam, eh.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#37 2013-08-05 23:13:55

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Off, haha! A myślisz, ze ja w to wierze? będąc nią i nie wierząc w przeznaczenie jestem największym hipokryta Ja lubię po prostu dążyć tematy, na temat których mam zupełnie odmienne zdanie w przepowiednie i horoskopy nie wierze, ale jeśli chce pisać o runach to najpierw dobrze musze je poznać i wymyślić jakieś stanowisko, które niekoniecznie musi pokrywać sie z tym co myśle. Ważne zeby pasowało do historii

Ly była zdziwiona ze fandom jeszcze żyje A wiecie, ze nasze forum ma juz 2 lata?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#38 2013-08-05 23:17:44

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Myślę, że nie znam Cię aż tak dobrze. Zresztą, unikam pytania ludzi wprost w co wierzą. To oszczędza wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Nie dziwię się Lyjkowi, sama jestem tym faktem zdziwiona.
A to akurat wiem, że ma dwa lata. Czas leci, nie?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#39 2013-08-06 00:30:43

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Oj tak, czas leci strasznie szybko. Też jestem zdziwiona, że wciąż Slayersi siedzą mi we łbie, ale o ile inne serie wchodzą i wychodzą, to oni akurat zadomowili się u mnie na dobre ^^'. Po 12 latach nie wiem, czy kiedykolwiek z tego wyrosnę. (Zresztą absolutnie bym tego nie chciała.) I dlatego fantastycznie jest spotkać nawet garstkę osób w podobnej sytuacji

I super mnie cieszy wiadomość od Ly


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#40 2013-08-06 16:38:00

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Akurat wysmialam to, ze mogłabym poczuć sie urazona, bo mnie ciezko obrazić. Mam duży zakres tolerancji a w co kto wierzy to jego sprawa, ale nie unikam wymiany zmian, bo mnie akurat ciekawia kontrowersyjne tematy

Nie wiem co Slayersi maja w sobie magicznego, ze ciagle o nich myśle. Mam kilka serii, do których mam sentyment (a raczej par i pewnie tutaj tkwi magia), ale Slayersi zawsze bedą ma pierwszym miejscu


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#41 2013-08-07 17:10:16

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Rozmowy na kontrowersyjne tematy często są najciekawsze Jeżeli oczywiście nie kończą się rękoczynami... ;p

A ze Slayersami mam dokładnie tak samo jak Ty Sama się zastanawiam, co w nich jest. Też mam kilka swoich ulubionych serii (a dokładniej par ;p, tak zgadzam się, że tu chyba chodzi o to ), ale 12 lat być wciąż w jednym fandomie to jak dla mnie nietypowa sprawa.  Z drugiej strony nie chcę z tego wyrastać i jeżeli jest to dziwne, to czuję się w tym dziwactwie doskonale.


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#42 2013-08-07 18:33:16

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Rozmowy na kontrowersyjne tematy są ciekawe, owszem. Z drugiej strony, nie lubię obrażać wierzeń innych, nawet jeśli mam na ten temat odrębne zdanie i staram się z góry nie zakładać niczego. A podchodzenie do obcych i pytanie ich na dzień dobry, jakiego są wyznania, jakie są ich przekonania religijne i opinia o predestynacji to lekka przesada, nie?

Dlatego zapytałam, czy Mei się nie obrazi, jak powiem, że nie wierzę w predestynację. Cieszę się, że mamy w tym względzie podobną opinię

Hmm, to ja mam troszkę inaczej z fandomami i ulubionymi seriami, względnie postaciami. Mnie obsesje nie przechodzą, zawsze jakiś sentyment zostaje i tylko zmienia się częstotliwość, z jaką coś uwielbiam. Co jakiś czas dochodzi coś nowego i czasami ciężko to utrzymać w głowie.

Slayersi trzymają się długo, ale nie najdłużej.

Z innej beczki, jakie było wasze pierwsze anime? Ale takie świadomie obejrzane, w sensie 'Wow, to jest anime, uwielbiam to!'?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#43 2013-08-07 18:58:33

Hagan

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-06-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

The Slayers właśnie Psiapsółka nagrywała mi odcinki na kasety video (takie starożytne czasy to były) bo ja miałam w domu całe 2 kanały telewizji publicznej. Inne serie do których wracam z chęcią to Inu Yasha i Soul Hunter. Nie żebym wiele wiecej oglądała


Mam silną wolę. Robi ze mną to co chce...

Offline

 

#44 2013-08-07 23:47:17

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Świadomie to chyba Slayers, Magic Knight Rayearth i Soul Hunter przy czym ten ostatni również zapadł mi w pamięć. Było jeszcze Vision of Escaflowne. Sailor Moon to nieświadomie i Dragon Ball chyba też, ale nie jestem pewna.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#45 2013-08-08 17:06:53

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Dragon Ball leciał trochę wcześniej niż Slayersi (tak z rok albo dwa lata wcześniej).
Hmm, moim pierwszym świadomie obejrzanym anime była Sailor Moon. I zresztą do dziś uwielbiam.

Ale Slayersi mnie urzekli pod tym względem, że naprawdę nie ma tam postaci, która by mnie całkowicie drażniła. Lubię wszystkich, od Liny po Gravosa. Czasami denerwuje mnie fandom narzekający na postacie drugoplanowe jak Amelia czy Gourry. Bo naprawdę, są oni świetnie skonstruowani. Tylko diabeł tkwi w szczegółach i pewnie nie każdemu się chce w głowie analizować pewne rzeczy. A najfajniejsze jest to, że wszystkie te wskazówki podrzucane sa przez twórców w sposób widoczny i logiczny, ale jednocześnie nie sprawia to, że postać drugoplanowa nagle kradnie cały szoł... uwielbiam ich za to.
O sile Slayersów sporo mowi też humor, bo nawet najtragiczniejsze postacie mają jakieś wątki komiczne. Nie mówiąc już o naszej drużynie.

Naprawdę, zamknijcie mnie, bo się rozpiszę po kolei o każdym z osobna.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#46 2013-08-09 12:02:07

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Ależ ja ci nie bronię rozpisywać się Najwyżej potem wykorzystam cię do pisania artykułów o bohaterach na potrzeby autorów, bo standardowe opisy można znaleźć wszędzie, a inne spojrzenie, od psychologicznej strony będzie jak znalazł. Od siebie mogę dodać ciekawostki, które znajduję podczas czytania noweli

Ja łapię się na tym, że nie mam ulubionej postaci żeńskiej w Slayersach, bo Filia żeby była ciekawa musi być w zestawieniu z Xellem, tak jest zwykłą blondynką Linę lubię, ale nie szaleję i tak ciągle rozważam, którą bardziej lubię


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#47 2013-08-09 12:44:50

urwena

Mazoku średniej klasy

Skąd: Ireland/Poland
Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 83
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Propozycja jest ciakawa i ja jestem jak najbardziej za. Jesli bede potzrebna chetnie pomoge, choc nie wiem za bardzo jak bo niestety na stronach internetowych sie nie znam... Choc z drugiej strony zawsze moge sie czegos poduczyc- wszak trzeba sie rozwijac.
Nie dziwie sie ze Ly jest zaskoczona- minelo sporo czasu... ale to chyba dobrze swiadczy o naszym malym fandomie, jesli mozna go tak okreslic

Offline

 

#48 2013-08-09 12:46:29

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Na razie czekam na kolejną odpowiedź z jej strony. Podchodzę do tego naprawdę poważnie i chyba po prostu złożę u niej zlecenie


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#49 2013-08-09 13:15:19

urwena

Mazoku średniej klasy

Skąd: Ireland/Poland
Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 83
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Slusznie fachowcami dobrze sie wyreczac Ale ja trzymam kciuki zeby sie udalo, w koncu to dla nas kawalek naszej wlasnej historii (ech na wspominki mi sie wzielo)

Offline

 

#50 2013-08-09 13:19:23

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

No właśnie, dlatego to co było nieukształtowanym do końca tworem młodzieńczego talentu musi dojrzeć i nabrać profesjonalnego wyglądu Nikt nie powiedział, że to musi odejść wraz z okresem nastoletnim.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#51 2013-08-09 14:43:30

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

No to wykorzystuj, tylko pamiętaj zawsze podbijać do mnie z wyprzedzeniem bo u mnie różnie z czasem.

W sumie, jak się skończę bawić w słownik, to mogę napisać jakieś pseudo-psychologiczne cuś o bohaterach naszych. Jeśli to by miało komuś pomóc, to why not.

Ulubionej postaci żeńskiej nie mam, ale pewnie nikt się nie zdziwi, jeśli powiem, że ze wszystkich Slayersowych lasek najbardziej podziwiam Amelię. Za jej niezłomnego ducha, umiejętność podnoszenia się z ziemi po największych kraksach (dosłownych i duchowych) i niezłomnej miłości dla swojego ukochanego tematu. Naprawdę, podstawić 'manga' pod 'sprawiedliwość' i przypominają się fani z lat 90.
Ale nie twierdzę, że pozostałych kobiet w Slayers nie lubię, wszystkie są wspaniałe i silne. Chociaż każda w inny sposób.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#52 2013-08-09 14:46:59

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

No to chyba wzorem silnej kobiety jest Sylphiel, bo jest delikatniejsza od Amelii, a również się nie poddaje

Myślę o stworzeniu działu z pomocą dla autorów gdzie będą mogli zaczerpnąć wiedzy na temat świata Slayersów, postaci, ale też jak poprawnie pisać. Dużo zostało napisane na forum i warto byłoby to złożyć do kupy w sensowną całość


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#53 2013-08-09 15:02:33

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Sylpheel też.

Z drugiej strony, Amelię cenię za wiele innych rzeczy. Na przykład za jej relacje rodzinne, które wcale nie są takie łatwe ze względu na funkcję, jaką pełnią wszyscy członkowie rodziny. A już jej więź z ojcem? Coś przepięknego, ile córek może powiedzieć, że dzieli wspólną pasję z ojcem, jest z niego dumna i szczerze mu kibicuje, nawet kiedy wspomniany tato wyczynia rzeczy, które innych wprawiają w osłupienie i przyprawiają o opad ramion (reakcje Liny).
Już nie mówiąc o tym, jak bardzo zaangażowani są Amelia i Phil w życie polityczne Seyrun. I nie tylko. Ilu znasz z historii władców czy osób w kolejce do tronu, którzy podróżowaliby mniej lub bardziej incognito, żeby pomagać mieszkańcom swoim mieście-państwie? Albo w sąsiednich?

Nah, ja mogę długo o Amelii. O Sylpheel też, ale Amelię jakoś najbardziej. Może dlatego, że po Amelii nie widać, że jej mama zginęła w zamachu, siostra uciekła z domu, kuzyn dokonał zamachu stanu i sprzymierzył się z Mazoku. Nie widać po niej smutku i życiowych strat. Amelia umie się wygłupiać z calą grupą, obżerac w karczmie i uganiać za przygodami, ale odnajduje się też jako księżniczka i ambasadorka, w jednej chwili przechodzi od rozchichotanej, wesołej dziewczyny do młodej kobiety, nawykłej do podejmowania decyzji w sekunde i wydawania rozkazow niczym generał.
Sylpheel jest silna, dojrzała i utalentowana. Ale nie ma w sobie tego luzu i spontaniczności, co Amelia.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#54 2013-08-09 15:06:33

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Phil, to też ciekawa postać. Wzór władny, którego wszyscy powinni naśladować
U Amelii najbardziej lubię jej siłę właśnie w stosunku po stracie matki i siostry. Przecież w ogóle tego po niej nie widać jakby była wychowywana w różowym pokoju bez trosk i zmartwień, a tak nie jest. Trzeba to wykorzystać w fiku il się da


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#55 2013-08-09 15:30:43

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

O to to!

Chyba bym mogła napisac serię wykładów o Seyrun i rodzinie panującej <3 Polsce by się przydał taki Filionel.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#56 2013-08-09 15:44:21

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

A proszę cię bardzo! Takich artykułów jak na lekarstwo więc możesz już coś skrobać Na pewno dzięki temu strona będzie bogatsza w treść.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#57 2013-08-09 16:41:21

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Najpierw się doróbmy strony, co?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#58 2013-08-10 12:42:21

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Jak stronka powstanie, to naprawdę będzie coś cudnego!

Chyba faktycznie Slayersi siedzą u mnie w głowie tak długo właśnie przez postacie. Stworzony świat jest również niesamowity, ale faktycznie rzadko można spotkać serię, gdzie jest tyle dopracowanych postaci. Od początku najbardziej lubiłam Linę. Kiedyś Kanti się śmiała, że to dlatego że, jako że sama jestem ruda, to zawsze lubię samych rudych bohaterów ^^'.  Ale jak byłam tych 12 lat młodsza, tak po cichu stawiałam sobie chyba Linę za wzór. ( To se znalazłam idolkę jak Amelia ). Ogólnie zawsze lubiłam całą gromadkę. Każdy był inną, ciekawą postacią. Żałuję tylko, że niektóre postacie nie zostały bardziej wykorzystane w anime. Z drugiej strony pozostawia do pole do popisu dla fanów


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#59 2013-08-11 20:45:29

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Dobra, muszę trochę przycisnąć Lyjka żeby pomysł ruszył do przodu

Rinsey, a ty co byś widziała chętnie na stronie? Czego ci brakowało w starych fanowskich stronach?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#60 2013-08-12 10:05:20

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Brakowało mi solidnych działów z parami. Jako że wyznaję mniejszościową religię Slayersową, zwykle czułam się na stronkach pominięta, jak mogłam czytać przede wszystkim o parach AZ GL... Brr... (Masz chyba coś podobnego z FV, prawda?^^). Fajnym pomysłem byłoby też to, co zaczęła Charat. Jakaś bardziej dogłębna analiza charakterów bohaterów. Nie standardowe charakterystyki. Jakieś felietony, artykuły poruszające różne problemy, które po części zostały już spisane na forum. Jednym słowem takie rzeczy dla bardziej wyrobionych fanów


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slayersfans.pun.pl