Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-05-24 22:20:29

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Twarzoksiążka

Wiecie co, nigdy nie byłam na konwencie i pewnie nigdy nie będę. Ale zawsze się zastanawiałam jak wyglądacie i w ogóle. Może... wrzucicie po zdjęciu co? Znaczy, jeżeli nie chcecie to nie Ale jak coś... to tak na wszelki wypadek otwieram temat


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#2 2011-05-24 22:29:01

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Ja swoje jutro powrzucam bo W KOŃCU mam dostęp do dysku z danymi z mojego pierwszego kompa i tam mam wszystkie zdjęcia.

A konwent to fajna sprawa, baaardzo integruje ludzi. Jak ktoś jedzie pierwszy raz to warto pójść na oferowanie atrakcje typu konkursy wiedzowe (raz wygrałam pierwsze miejsce!), panele dyskusyjne, konkursy karaoke, kostiumowe, rysunkowe, można pograć sobie na konsolach i obejrzeć ciekawe występy i wystawy.
Jak już raz kogoś tam poznasz to po wymianie adresów na Deviancie masz z nim kontakt i potem znowu spotykacie się na konwentach. Dzięki temu poznałam masę fantastycznych ludzi i teraz konwenty są dla mnie miejscem spotkać. Mogę pójść na 2-3 atrakcje tylko, bo wolę te cenne 2 dni przeznaczyć na pogaduchy i zabawy w gronie znajomych


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#3 2011-05-24 22:46:31

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Twarzoksiążka

Kurczę, nie mam zdjęć które by obrazowały konwent... na anime.com.pl są galerie, gdzie można mniej więcej wywnioskować, cóż się tam dzieje...
Moge jedynie opisać swoje wrażenia.
Byłam tak naprawdę na niewielu konwentach, w dodatku lata temu. Pojawiłam się na Hideconie, Dojiconie, Echhiconie, Porytkonie i Mokon...conie?
Więc: im dalej w las, tym gorzej. Pierwsze konwenty, które miały okazję odbyć się w Polsce, były tragedią pod względem organizacji. Na Hideconie spałam w sali kinowej, bo nie było ani jednego sleeproomu. Atrakcje albo były anulowane, albo mocno improwizowane. Paradoksalnie były to jednak najlepsze konwenty w historii ze względu na niesamowita atmosferę. Ludzie byli jak na tak dziwaczne zainteresowania [ ] niezwykle dojrzali, a przy tym otwarci. Spędziłam godziny na dyskusjach nie tylko na temat mangi i anime, ale także innych - równie ciekawych. Do domu wracałam z bananem na ustach pomimo skrajnego wyczerpania.

To było słowem wstepu. Jak jest teraz? Sama nie wiem, jak już wspomniałam na ostatnim konwencie pojawiłam się dwa lata temu. Mogę jedynie stwierdzić, że należy uzbroić się w niezwykłą cierpliwość i tolerancję, by dobrze bawić się na takim evencie. Bardzo rzadko trafiają się teraz panele godne uwagi, a i pokazy polegają raczej na wyświetlaniu hentajów niż czegokolwiek innego. Konkursy? Podkładanie dialogów pod hentaje mówi samo za siebie. Jedyne zalety to całkiem bogate w różniste towary stoiska oraz dosyć zabawne sytuacje, kiedy przyjdzie spotkać chociażby fana Naruto. No i ludzie, dla których głównie się tam teraz jeździ.

Generalnie jeśli spodziewasz się duchowego ubogacenia, to jest totalnie na NIE. Motywuję swoją ocenę całkowitym zszarpaniem nerwów na widok:

- totalnego syfu w łazienkach: rzyg na rzygu, tony chusteczek na ziemi i niesprawnych kibli
- akcji pt. nie mam gdzie spać więc moszczę sobie legowisko na korytarzu. Budzi mnie banda nastolatków poubieranych w stylu skrajne emo, którzy twierdzą, iż wkroczyłam do ich królestwa - ale to nawet dobrze, bo mogę byc ich zwierzakiem.
- wątpliwie przygotowanych atrakcji, które polegają albo na odgrzewaniu kotletów, albo na rozrywce klasy American Pie

Może trafiłam na złe konwenty... Aczkolwiek byłam na paru i wydaje mi się to normą. Na pocieszenie powiem, że 3 lata temu byłam helperem na Porytkonie i bawiłam się bardzo dobrze pomimo swoich obowiązków (może dlatego, że miałam osobny pokój i łazienkę)

Offline

 

#4 2011-05-24 23:45:13

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Hehe, wyszły 2 skrajne obrazy konwentu. Prawda też jest taka, że drugiego takie niedogodności wcale nie przeszkadzają i nade wszystko liczy się socjal. Zgodzę się co do tego, że poziom organizowanych atrakcji spada, ale może jak po prostu pecha? W końcu chodzę na max 5 w ciągu konwentu. Zgadzam, że sporą atrakcją są stoiska ^^ Zawsze można jakieś skarby dostać.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#5 2011-05-24 23:52:27

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

To jechać czy nie ?


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#6 2011-05-25 00:08:14

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Ja uważam, że warto jechać. Jak jedziesz pierwszy raz warto z kimś się wybrać dla towarzystwa, najlepiej jak to jest osoba, która już była na konwencie.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#7 2011-05-25 01:15:54

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Twarzoksiążka

Warto spróbować może ustawimy się na jakiś konwent?

Offline

 

#8 2011-05-25 01:18:05

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

TAAAK!!!!  jestem ZA! tylko nie 17.07-17.08 bom w Japonii

Wezmę Kórczaka:3


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#9 2011-05-25 01:24:22

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Mnie CHYBA pasuje 8-10 lipca, Konecon w Szczecinie. Wszystko zależy kiedy egzaminy będę miała Potem już nie będę miała kiedy pojechać, MOŻE we wrześniu, bo widzę, że Baka we Wrocławiu jest a nigdy nie byłam


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#10 2011-05-26 00:05:07

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

O... wrzesień brzmi zachęcająco.  ja przed japonią będę kuła więc raczej średnio. Ale wrzesień...może się uda ...może się spotkamy


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#11 2011-05-26 00:13:15

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Dla mnie wrzesień też brzmi "bezpiecznie" Bo lipiec to jednak dość napięty miesiąc wbrew pozorom Ale jak uda się z czasem to jadę na Konecon ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#12 2011-05-26 00:34:42

ana91

Mazoku średniej klasy

Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Twarzoksiążka

wrzesień jest zuy, we wrześniu są praktyki z "tego zuego przedmiotu" = geodezji

pochwalicie mi się zdjęciami sama nigdy nie byłam, ale chciałam pójść. ponoć na Pyrkonie jest fajnie, ale to ogólnie jest fantastyka, zdaje się...

Offline

 

#13 2011-05-26 01:20:41

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Nie byłam na Pyrkonie, ale fakt to głównie fantastyka. Parę razy chciałam się wybrać, bo mieli być moi kochani polscy autorzy @_@

Miałam pochwalić się zdjęciami, ale zapomniałam ich wziąć _^_' Jutro po poprawię, znaczy dzisiaj


Ok, pierwsze poważne plany konwentowe: Daikon 1-3 lipca 2011, Warszawa.
Kto się pisze?
Niepewnie dodam, że chyba spróbuję zrobić na niego cosplay Liny ^^'


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#14 2011-06-06 09:01:22

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Ho, a myślałam, że temat będzie o fejsbruku

W sumie byłam na... Dziesięciu, albo jedenastu konwentach. Wszystkie wspominam fantastycznie, głównie ze względu na grono znajomych. Niestety, od dawna na żadnym nie byłam.

Jeśli już, to chyba wybiorę się na BAKĘ we wrześniu. Mam sentyment do BAKI. No i trzeba by odświeżyć wrocławskie znajomości x3

Wcześniej niestety nie da rady, bo jak wspominałam już gdzieś, nie wiem, czy urlop dostanę.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#15 2011-06-06 15:35:48

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Ja chciałabym na BAKĘ pojechać bo nigdy nie byłam, trochę mi daleko, a jak już się wybierałam to mi odwołali Moich życiowym osiągnięciem było pojechanie na Magnificon, musiałam całą Polskę przejechać i chyba więcej czasu spędziłam w pociągu niż na konwencie


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#16 2011-06-06 16:43:14

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Ja już na konach bywałam chyba na każdym krancu Polski... oprócz bodajże północno-wschodniego.

A w swoim mieście bylam tylko raz na konwencie. Pierwszym w mojej karierze.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#17 2011-06-06 16:48:19

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Ja głównie w moim rejonie, czyli Bydgoszcz, Toruń. Dwa razy odwiedziłam Szczecin, raz Wawę, Kraków i Łódź >_> Już nie potrafię zliczyć na ilu konwentach byłam, dobrze, że na acpie mogę to sobie sprawdzić


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#18 2011-06-07 08:57:24

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Hmm, a ja mam spisane.  Pomyślmy... Z miast to będzie: Poznań, Bydgoszcz, Inowrocław (2 razy), Wrocław (2 razy), Warszawa (2 razy), Kraków, Toruń (2 razy). W kolejności przypadkowej.
Tak, z dziesięć konów. Od 'Urodzinki Nakago Sama' w 2002 do zimowej edycji Ecchiconu w 2007.

I z każdego się zapamiętało jakąś perełkę w rodzaju wygrania konkursu, poszukiwania Wszechbibli (tak, było coś takiego), tańca metalów na DDR, Pikachu Pinata i zapasy w kisielu, usiłowania śpiewu i tym podobne. Zdarzało mi się nawet na konwentach świętować urodziny - znajomych i raz nawet swoje.
A najfajniejsze są te spotkania. I rozmowy.

Co to ja jeszcze chciałam... A tak. Chciałam wspomnieć, że fajnie byłoby was spotkać.

I żeby nie było off topa: jestem na fejsbruku jako Charatka Yss.

Ostatnio edytowany przez Charat (2011-06-07 09:53:21)


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#19 2011-06-07 09:38:22

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Rozumiem, że w Toruniu byłaś na Pierniku, pamiętasz który to był? Jeżeli okaże się, że obie tam byłyśmy to chyba ugryzę się w tyłek >.<
Ja raz brałam udział w konkursie, dokładnie w wiedzówce z Hellsinga. Wszyscy się ze mnie śmiali bo prawie cały konwent czytałam mangę żeby się przygotować. Rezultat? Pierwsze miejsce bez dogrywki ^___^ Było to rok temu na Magni. Ten konwent chyba wyjątkowo zapamiętałam. Nie dość, że jechałam przez całą Polskę, potem wracałam pociągiem widmo, no wygrałam konkurs i na nieszczęście trafiło, że rozbił się samolot prezydencki _^_ Będę co miała dzieciom opowiadać...

Znalazłam cie na fejsie ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#20 2011-06-07 09:52:46

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

YAAAY~!


W Toruniu byłam dwa razy... Na Geneticonie w 2004 i na pierwszej edycji Piernikonu, bodajże 2006? Załapałam się na czyjeś urodziny. I pamiętam, że leciało Le Portrait of the Petit Cosette, czy coś podobnego. Obgadaliśmy to skądinąd klimatyczne anime ile się dało

Rzadko biorę udział w konkursach. Ale akurat na Ecchi były dwa - jeden tajemniczo szaleńczy i drugi pisarski, bardzo yaoiowy. Wygrałam głównie dlatego, że trzeba było napisać lemona na przynajmniej stronę, 20 zdań i przy użyciu przynajmniej ośmiu z 15 wymienionych wyrazów. Proste. Ale i tak byłam zaskoczona


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#21 2011-06-07 10:11:34

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Jak dobrze, że istnieje anime.com.pl! Sprawdziłam i byłam na pierniku ale Second Edition, który był w czerwcu. Okazało się, że byłam na 10 konwentach


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#22 2011-06-07 10:14:26

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

To przebijam cię tylko o jeden ;]

Second Edition pamięta, że kolidował mi z egzaminem z wrednego prawska. Ale pierwszą edycję wspominam bardzo dobrze. Głównie ze względu na karaoke.

Czy na drugiej edycji niejaki Hentai też śpiewał Forever Love?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#23 2011-06-07 10:20:38

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Wiesz, to było tak dawno, że nie pamiętam co się działo Mnie najbardziej utknęło w pamięci jak z kumpelą kupiłyśmy figurki z FMA i robiłyśmy scenki yaoi a potem była tego sesja zdjęciowa lol. Inne konwenty pamiętam głównie z sesji zdjęciowych cosplayowców bo robiłam często za fotografa. Na Deviancie można znaleźć moją galerię. Chociaż pewnie gdyby Guenh ją zobaczyła to pewnie by się załamała ^^'


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#24 2011-06-07 10:33:45

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

O, to link do Devianta, plz.

Robię koszmarne zdjęcia, ale lubię zbierać fotki robione przez innych ludzi. Zwłaszcza te, na których przypadkowo pojawiam się ja albo znajomi

Negicon miał bardzo fajny Cosplay. Tak mi najbardziej utkwiło. I czwarta edycja Baki (gdzie zwyciężyła ogólnie drużyna z mojego miasta, więc wiecie... są powody do radości )


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#25 2011-06-07 10:44:54

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

http://meitsa.deviantart.com/
Wystarczy, że wpiszesz mój nick w google i wszystko wiesz o mnie
A ja próbuję robić zdjęcia. Co z tego mi wychodzi, niech inni ocenią. Ja mam z tego niezłą zabawę
A właśnie, ja chciałam cosplayować Linę! Muszę moje materiały poszukać >_>


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#26 2011-06-07 11:52:08

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

A właśnie Meitsa... może zrobimy jakiegoś collaba? Jeżeli chcesz, bo ja... szkic to mogę nabazgrać ale nie umiem nic poza tym- a ty umiesz


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#27 2011-06-07 14:56:22

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Twarzoksiążka

czemu bym się załamała?
już widziałam te zdjęcie, łoczuję Cię przecież od ładnych paru lat

Offline

 

#28 2011-06-08 17:48:14

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Trzeba będzie zrobić, mój wyjazd za granicę opóźnił się na czas nieokreślony więc będę miała trochę czasu. Ale jak skończę pracę nad dwiema książkami do pracy, bo one cały czas mi pochłaniają Będę musiała mój tablet odkurzyć >_>

Guenh, moje zdjęcia są amatorskie i widać to na kilometr. Nie znam podstawowych zasad, a ty patrząc na moje zdjęcia pewnie dużo byś zmieniła


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#29 2011-06-08 19:12:17

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Twarzoksiążka

Nie wiem, czy bym zmieniła w przypadku zdjęć robionych na zewnątrz.. Choć można wiele zdziałać mając przenośną blęndę (takie srebrne coś, co odbija światło)

Offline

 

#30 2011-06-08 19:41:54

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Twarzoksiążka

Ale kadrowanie i te inne podstawowe sprawy... Zawsze marzyło mi się takie mini studio fotograficzne... A tak muszę improwizować z prześcieradłem i metalowymi płytami, które mają odbijać światło


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slayersfans.pun.pl