Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#61 2011-06-17 17:47:00

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Ja umiem ale robię raczej na imprezy, bo tak to raczej nie ma sensu. Kupię kawał ryby i potem nie mam co z tym robić ;/

Meitsa ja robię z tego przepisu http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_wlo … amisu.html  wychodzi zawsze


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#62 2011-06-17 18:40:07

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Ja tam nie szczypię się z surową rybą. Kupuję wędzonego łososia, którego zawsze jakoś zjem. A surową rybę można zawsze zamrozić ^^

Ale głodna się zrobiłam na to tiramisu, mniam. Drogi jest taki likier?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#63 2011-06-17 18:49:57

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Po pierwsze wcale nie musisz go używać
A po drugie najmniejsza buteleczka kosztuje chyba 15 zł.

Dobra, a piekłyście kiedyś chleby ? Ja nie mam maszyny ale mam kamień, który rozgrzewam w piekarniku i piekę na kamieniu okrągłe bochenki. Chociaż czasami nie chce mi się bawić i robię w foremce

Fajna sprawa taki swój chleb. Stoi tydzień i się nie zsycha i możesz nasypać do niego czego chcesz i ile chcesz.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#64 2011-06-17 19:27:59

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Nie piekłam, ale napalam się na bułeczki bo w necie widziałam kilka fajnych przepisów. Rodzice mi zawsze opowiadają jak kiedyś u nich piekło się prawdziwy chleb w formie od drożdżówki i też tydzień stał. Raz właściciel stancji dał mi kawałek swojego chleba, ale był paskudny. Pewnie dlatego, że z gotowej mieszanki _^_
Przypomniało mi się, że muszę wziąć od mojej babci przepisy na sernik pieczony i drożdżówkę z węgierkami. Pychota ^^
Na razie mam przepis na ogórki kiszone


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#65 2011-06-17 20:17:39

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

O jak dorwiesz przepis na drożdżówę to zarzuć

A ja mogę podać przepisy na chleby w razie czego


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#66 2011-06-17 20:19:47

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

A możesz podać bo moi rodzice chcą chlebek piec
Przepis na drożdżówkę spróbuję w przyszłym tygodniu zdobyć ^^


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#67 2011-06-17 20:30:22

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Skopiuję przepisy z bloga.

To na chleb bez zakwasu- Czyli, że prosty. Bez zakwasu, bez pilnowania i byle jak wymieszany. Doskonałe rozwiązanie dla tych, których przerażają dzikie drożdże.



Składniki na jeden bochenek:

350 g mąki razowej

saszetka drożdży instant

2 łyżeczki soli morskiej lub jedna zwykłej

250 ml mleka

250 ml wody

200g pestek dyni, lub słonecznika, lub musli bez cukru…jak kto lubi.



Wykonanie:



       W misce zmieszaj mąkę, drożdże, sól poczym zalej mlekiem i wodą. Wymieszaj( nie spodziewaliście się tego, co?).  Ciasto przekładamy do natłuszczonej i wysypanej otrębami keksówki i wstawiamy do zimnego piekarnika. Nastawiamy temperaturę do 100*C i pieczemy chleb przez 45 min, następnie zwiększamy ją(temperaturę znaczy się) do 180*C i pieczemy jakąś godzinę? Jeżeli chleb zacznie się przypalać wystarczy zmniejszyć temperaturę i piec go trochę dłużej. Po upieczeniu wyjmujemy chleb z foremki(jeżeli się nie dopiekł możemy go wstawić do pieca na jeszcze parę minut- bez keksówki) i studzimy, najlepiej na jakiejś kratce. Viola! Chleb gotowy. Smacznego.




A więc co ja to miałam? Aha chleb pszenno- żytni z dynią. Banał, smaczny banał…Smaczny, banał z dynią. Smakuje jak chleb z piekarni więc w sumie głównie chodzi o tą radochę wyjmowania  okrągłego, pachnącego bochenka z pieca. No i ta satysfakcja, kiedy można powiedzieć „tymi rencoma, tymi rencoma”.



Składniki na zaczyn:

300g mąki żytniej

300g wody

50 g zakwasu żytniego



Składniki na ciasto:

400g mąki żytniej

600g mąki pszennej

woda

płaska łyżka soli

kubek nasion dyni

opakowanie drożdży instant

zaczyn



Przygotowanie :

Jakieś 24h przed robieniem chleba wyrabiamy zaczyn z mąki, wody i zakwasu. Ja to zawsze robię nocą bo wtedy nikt nie będzie go tycał paluchem i sprawdzał „czy już”, więc zaczyn ma święty spokój.



Po tym jak zakwas już się zakwasi dodajemy do niego resztę składników i zostawiamy na parę godzin. Jeżeli macie zamiar robić chleb w keksówce ciasto może być rzadsze. A, i pamiętajcie żeby formę wysmarować olejem i wysypać otrębami przed nałożeniem do niej ciasta…w innym wypadku cała radość robienia własnego chleba, zamieni się w radość odskrobywania przypalonego ciasta. Jeżeli zaś wolicie mieć wypasiony okrągły lub podłużny bochenek to wystarczy ciasto przełożyć do koszyczka, wyłożonego czystą ściereczką posypaną mąką. No i radziłabym tej mąki nie żałować, i w ogóle ciasto powinno być gęstsze bo się zwyczajnie rozjedzie.  Hmm…tak. Zostawiamy ciasto na czas jakiś. Parę godzin wystarczy, ogólnie chodzi o to by podwoiło swoją objętość. I gwarantuję, zrobi to o ile da mu się chwilę spokoju. W tym czasie piec nagrzewamy do 200- 230 *C. Chleb można wypiekać albo na kamieniu(polecam) albo na blasze wyłożonej papierem…no i oczywiście w tych nieszczęsnych keksówkach też wyjdzie(plus taki, że nie trzeba bawić się z wyrzuceniem ciasta na łopatę, czy blachę). Chleb pieczemy przez 15min a potem temperaturę zmniejszamy do 180*C i pieczemy jeszcze przez 40 min do godziny. Po wyjęciu studzimy, nie kroimy bo nie wolno. No i to wszystko, wreszcie nadrobiłam zaległości z przepisami. Smacznego.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#68 2011-06-17 20:42:33

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Dziękuję bardzo
A ty jakich przepisów poszukujesz? Oprócz drożdżówki muszę się czymś odwdzięczyć


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#69 2011-06-18 00:38:06

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

W sumie wszystko co wpadnie w me chciwe łapki piekę. Ale chyba najbardziej lubię piec ciasta, więc jeżeli masz jakiś ciekawy przepis... to ciacho... albo jakieś babeczki ^^

Babeczki... znaczy muffiny- to taka moja mała specjalność. Zazwyczaj robię z górą kremu na górze ale poszukuję przepisów nawet na takie śniadaniowe( na słono)

No i wszelkiego rodzaju wyroby drożdżowe

I chleby

No mówiłam, że wszystko! Całe życie mogłabym spędzić w kuchni wpychając to jedzenie w innych ^^


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#70 2011-06-18 15:49:10

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

W necie znalazłam taki przepis na sernik z ricottą
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_wlo … zepis.html

A oto przepis na muffinki żurawinowo-mandarynkowe:

Składniki:
- 250g mąki
- 2,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 0,5 łyżeczki sody
- 100g cukru
- 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej
- 2 mandarynki lub 1 pomarańcza
- 125ml tłustego mleka
- 1 jajko
- 175g suszonej żurawiny
- 3 łyżki cukru trzcinowego
- 75ml oleju

Przygotowanie:
Suche składniki wsypać do miski i wymieszać. Mandarynki dobrze wyszorować, zetrzeć z nich skórkę i wycisnąć sok. Startą skórkę dodać do suchych składników. Do soku z mandarynek dodać tyle mleka, aby w sumie było 200ml płynu. Dodać olej i jajko, lekko ubić. Mokre składniki wlać do suchych i wymieszać niezbyt dokładnie - tylko do połączenia składników. Dodać żurawinę i jeszcze raz wymieszać. Nałożyć porcje ciasta do formy muffinkowej na wysokość 2/3 foremek. Posypać cukrem trzcinowym. Piec w temp. 200 st. C przez około 20 minut.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#71 2011-06-18 16:51:35

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Dzięki ci Pani za twe hojne dary !

Skoro mowa o cytrusowych wypiekach :

Cytrynowe ciasto z jablkami

starta skórka z 2 cytryn
4 duże kwasne jablka - obrane, wypestkowane i pokrojone w cienkie plasterki
110 g masla
200 g cukru do pieczenia plus 2 lyzki do posypania jablek
1 laska wanilii, przepolowiona, wyjęte nasionka
3 jajka
150 ml mleka
125 g zblanszowanych migdalow, zmielonych drobno
6 lyżek mąki
2 lyżeczki proszku do pieczenia

Nagrzać piekarnik do temp. 150 st C.
Formę o srednicy 23 cm wysmarowac maslem i wylozyc papierem do pieczenia (koniecznie, ponieważ w innym wypadku ciasto przywrze do formy) i posmarować dodatkowym maslem.
Rozpuscić maslo. Wymieszać cukier z wanilią.
Ubić jajka z cukrem z wanilią aż masa będzie puszysta i biala. Dodać skórkę cytrynową. Następnie powoli wlewać mleko i maslo.
Migdaly wymieszać z mąką i proszkiem do pieczenia, następnie polączyć z ubitymi jajkami.
Wylać polowę masy do formy. Następnie ulożyć polowę jablek, które posypać lyżką cukru. Wylać pozostalą częsć ciasta, ulożyć plasterki jablek, posypać cukrem i wstawić do nagrzanego piekarnika na 45-60 minut.
Po upieczeniu pozwolić calkowicie ostygnąć i dopiero wtedy ostrożnie wyjąć z formy.
Smacznego!

a do tego koniecznie

Cafe cortado leche y leche

1 porcja mocnego espresso
1-2 porcje gorącego mleka (ja moje spieniam)
1/5 - 1/4 porcji słodzonego mleka skondensowanego

Do filiżanki wlewam mleko skondensowane. Na nie, delikatnym strumieniem, wlewam espresso, następnie mleko. Wszystko należy robić na tyle delikatnie, by kawa zachowała 3 warstwy - dwie mleczne i jedną kawową. Na wierzch można dodać odrobinę mlecznej pianki.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#72 2011-06-18 16:56:47

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Mniam, lubię kawowe rzeczy :3 A coś z rabarbarem masz?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#73 2011-06-18 17:17:54

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Ja najbardziej lubię crunch z rabarbarem.  Banał.

Kroisz rabarbar w kostkę, wysypujesz na glinianą, prostokątną formę, zasypujesz kruszonką(crunchem)
Kruszonka:
50 g mąki
25 g cukru
25 g zimnego masła
szczypta soli (na czubek noża)
trzeba zmieszać w mikserze.

Pieczesz aż kruszonka się zezłoci i podajesz z lodami waniliowymi. Boskie ! I banalne. Rabarbar puści sok i trzeba to nakładać łyżką ale taka uroda crunchów


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

#74 2011-06-18 17:37:16

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Faktycznie jakie proste
A jakieś szybkie i proste ciasto z budyniem? Tylko nie mów ze mam kupić biszkopt, przeciąć na pół i machnąć budyniem


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#75 2011-06-18 17:48:07

 Socki

Generał Mazoku

5061265
Skąd: Namuniu
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 1598
Punktów :   
WWW

Re: Kuchcikowo

Łojoj... z budyniem? Nie wiem! Znam przepis na krem na budyniu....smakuje podobnie do bitej śmietany ale nie płynie.


Short, cute and impossibly evil .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slayersfans.pun.pl psycholog Piła savo przeciw pleśni