Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#61 2012-10-07 15:28:33

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

Guenh, pytanie kwestii zawodowej. Robilas kiedyś ślubną sesje zdjęciową?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#62 2012-10-07 15:41:48

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Zdjęęęciaaa

Robiłam znajomym, to nic trudnego.
BIERZESZ ŚLUB???


p.s: jeśli chodzi o pokazanie ich to niestety nie dziś, mam je gdzieś na którymś z wielu dysków które zostawiłam w domu

Offline

 

#63 2012-10-07 18:04:55

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

Kiedyś na pewno wstępnie planuje na 2015 a głownie jestem ciekawa jaka masz wizje, bo moja koleżanka brała ślub i jej zdjęcia pozostawiały wiele do życzenia


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#64 2012-10-07 18:41:22

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Zdjęęęciaaa

Jeśli kogoś znam to jest trochę z górki Łatwiej wtedy zrobić fotki, z których nie bije sztuczność czy wymuszona radość, zbolałe miny itp. Jeśli znam historię pary, to fajnie wychodzą fotki zrobione np. w miejscu, gdzie się poznali lub w ich codziennym środowisku. Jeśli brałabyś mnie pod uwagę (bo rozumiem, że dlatego pytasz), to możesz sobie zażyczyć fotki w jakim chcesz stylu. Na romantycznie, na wesoło, nad brzegiem morza, w jeziorze, w nocy, o świcie, w czołgu, na czołgu, co tam sobie wymarzysz. Jeśli chodzi o reportaż z wesela i ceremonii ślubnej to nie bój się o aspekty techniczne, ja mam swoje sposoby żeby pomimo różnych warunków oświetleniowych zdjęcia wyglądały WYBITNIE
Ważnym jest dla mnie, żeby fotki były naturalne, bo aż za dużo naoglądałam się tych z gatunku nadętych i wymuszonych. Nie wiem, czy to już wizja czy wciąż pewne zasady.

A mogę zobaczyć zdjęcia koleżanki?

Offline

 

#65 2012-10-07 19:16:38

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

O, czyli z twojego opisu juz wiem, ze podchodzisz do rzeczy właściwie bo właśnie jej fotki wyszły strasznie sztucznie, miały byc takie luźne/zwariowane a wyszły po prostu głupie. Pokaże ci po 10 września, bo muszę z facebooka ściągnąć i ci na maila wysle, a wtedy mój net się odnawia (teraz kradną sąsiadom )

Wiem, ze zabrzmi to oklepanie, ale chce oryginalne zdjęcia. Nie mam jeszcze pomysłu na temat, ale krąże cos koło fantatyki, Japonii, m&a właśnie tylko nie wiem jak to się ma mieć do ślubu w ogóle
Dodajmy jeszcze fakt, ze na weselu byłam raz w życiu i nawet nie wiem jak to ma wyglądać. Wiem, ze sporo będzie pod nas robione, ale goście tez musza się jakoś bawić.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#66 2012-10-07 19:22:08

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Zdjęęęciaaa

Spokojna głowa, jeśli do tej pory się nie rozmyślisz co do wyboru fotografa, to jestem do usług myślę, że ślubna sesja zdjęciowa nie musi być koniecznie w białej sukni, czy pod krawatem. Jeśli macie taką wspólną zajawkę, to czemu nie?? Można was ubrać w jakieś stylowe, mangowe ciuszki i heja

Offline

 

#67 2012-10-08 11:21:02

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

A masz gdzieś swoje prace żebym mogła je zobaczyć? I tak z ciekawości, ile u ciebie kosztują u ciebie zdjęcia ślubne? Koleżanka dała za zdjęcia z wesela plus 25 zdjęć sesyjnych 600zl.
Mój Szymon powiedział, ze sesja ślubna ma byc naga, goście tez


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#68 2012-10-08 13:23:33

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Zdjęęęciaaa

Jeszcze nie, dopiero tworzę stronę. O cenie wolę na razie nie mówić, bo to nie jest tak, że za pewną ilośc zdjęć jest z góry ustalona kwota - to zależy od warsztatu, umiejętności i osobistego zaangażowania w foty więc każdy przypadek jest tak naprawdę liczony indywidualnie. Mówiąc szczerze to 600zł za sesję ślubną to baaaaardzo mało. Wręcz śmiesznie mało. Oczywiście jeśli twierdzisz, że foty pozostawiały wiele do życzenia, to sprawa jest prosta. Jednak za naprawdę dobrą sesję ślubną z pewnym zacięciem artystycznym fotograf nie może zejść poniżej 1200zł. Za 600zł nawet nie pokryłby zużycia swoich materiałów, czy kosztów dojazdu i wyżywienia.
A fotograf nie wyżywi rodziny pasją

Naga sesja ślubna hahaha padłam! Ale jeśli chcecie...

Offline

 

#69 2012-10-08 13:41:44

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

Fajnie, ze mi trochę rozjasnilas w głowie może tamten fotograf był świadom swoich zdolności dlatego taka cenę dał? Fakt faktem śluby nie są masowo organizowan co tydzień, ale w konkretnych miesiącach wiec teraz cena min. 1200zl nie dziwi. A orientujesz ile dobry kamerzysta bierze, czy to juz zupełnie nie twoja bajka?

Przypomniało mi się, ze miałam kiedyś się ciebie spytać o robienie zdjęć. Chciałabym robić zdjęcia martwym obiektom (tutaj kosmetykom np.) i mam problem z oświetleniem. Myślałam czy nie zainwestować w jakieś tło na rolce i parasole odbijajce światło na potrzeby domowe. Ma to sens? Czy bez tego tez mogę jakoś zadbać o dobre oświetlenie? Z drugiej strony myśle, ze mój aparat jest po prostu za stary i juz nie daje rady myśle tez właśnie nad kupnem aparatu, głownie robię zdjęcia w plenerze, makro, w ruchu i mam problem z nasyceniem, światłem. Chociaż to może wina moich umiejętności. Co polecasz dla amatora, bo widzę teraz Canony i Nikony.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#70 2012-10-08 21:47:40

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Zdjęęęciaaa

Myślę, że wystarczająco dobrym motywem jest robić zdjęcia przy oknie, a z drugiej strony doświetlac przedmioty jakąś białą/srebrną [wystarczy usztywniona folia aluminiowa] planszą. Można oczywiście zainwestować w jedną lampkę z małym softboxem, ale jeśli nie robi się fot na codzień to to się trochę mija z celem
Kamerzysta z reguły bierze 2, nawet 3 razy więcej niż fotograf
Co do aparatu, to dla amatora wystarczy najzwyklejsza lustrzanka obojętnie jakiej firmy. Ja używam canona znam jednak ludzi zakochanych w nikonach, a te z reguły bywają tańsze.
Nie aparat się liczy tak naprawdę, a obiektyw. Zasada brzmi tanie body drogie szkło

Offline

 

#71 2012-10-09 14:42:49

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

No właśnie u mnie problem ze światłem jest taki, ze prawie słońca u mnie nie ma, a żarowka co mi świeci nad głowa tylko pogarsza sprawę (żebym tak jazeniowke mogla mieć!) i myśle jak tu sobie dodatkowe oświetlenie załatwić. Druga sprawa, ze drogę do okien mam tak zagrodzona, ze tez nie mam dużego pola manewru jak juz slonce wyjdzie jak wyglada szczyt moich fotograficznych możliwości możesz zobaczyć u mnie na blogu, daleko do ideału.
A co chodzi z tymi obiektywami? Bo w tej sprawie to kompletnie zielona jestem. Oswiec mnie trochę


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#72 2012-10-09 21:51:41

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

Ach ten mój Szymon... Jak powiedziałam, ze się zgodzilas na zdjęcia nagiego ślubu to juz oczami wyobraźni widział cię jak paski od aparatu zasłaniają ci piersi a aparat łono (no bo fotograf tez nago) LOL


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#73 2012-10-10 06:28:48

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Zdjęęęciaaa

Hahahah to by było niestetyczne - fotograf musi się często nachylać, kłaść itp
Z obiektywami jest tak, że lepiej kupić tańsze body, a zainwestować w obiektyw tak, by był możliwie najjaśniejszy. Jeśli głównie interesują Cię zbliżenia (jak te na blogu), to może warto sobie kupić wersję makro?

Skoro z oknem tak u was wygląda, to kup sobie lampkę błyskową o małej mocy z niewielkim softboxem + do tego ustrugaj sobie planszę z amelinium do odbijania światła z drugiej strony przedmiotu + a za tło niech posłuży Ci zwykły, nieco zgięty brystol.

Offline

 

#74 2012-10-10 11:26:23

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

A że będziesz w ruchu to nawet lepiej dla niego Heh, zboczuchy z nas

Ok, teraz pytania od nooba. Jak szukać dobrego obiektywu? Co to znaczy najjaśniejszy? Na jakie parametry muszę zwracać uwagę?
Taka lampa byskowa jest do montowania na aparacie czy jako sobne urządzenie? Co to softbox? Wyszło mi, że płyta alu i brystol muszą razem stać za przedmiotem, tylko teraz zgłupiałam jak to ma wyglądać żeby działało ^^' Najpierw wielkie alu a przed nim mniejszy brystol?

Ja cie zamęczę, wiem o tym


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#75 2012-10-11 22:03:25

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Zdjęęęciaaa

ej napiszę Ci to via facebook, zrobię jakiś research jak optymalnie i tanio zrobić sobie mini studyjko

Offline

 

#76 2012-10-11 23:51:24

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

Ooo, będę ci bardzo wdzięczna dziękować!


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#77 2012-10-23 23:05:39

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

Muszę przyznać Meitsa, że jako Lina wyglądasz niesamowicie!
Ogólnie to miło było zobaczyć wasze twarze. ^^

Offline

 

#78 2012-10-24 15:38:44

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

E tam, mnie daleko do tych wypasionych cosplayi


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#79 2012-10-24 20:47:09

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Zdjęęęciaaa

Oj tam, oj tam nie bądź taka skromna. ;] Co do cosplay to ostatnio widziałam w Szwecji jakiś ciekawy zlot, o którym nie miałam pojęcia wcześniej. Maaasa ludzi w strojach chodzących po małym miasteczku. Normalnie się czułam jak w anime. xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wałcz gc tooth mouse