Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#1 2013-12-11 14:06:30

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Nazwa strony

Ankieta dotycząca nazwy strony.
Można wybrać więcej niż jedną odpowiedź i tytuł z największą liczbą głosów wygrywa.

W ankiecie wkradla sie literowka, oczywiście miało być World of Slayers.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#2 2013-12-11 17:18:16

Gargu

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 15
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Wiele z tych stron istnieje juz pod tymi nazwami za granica, a niedawno nawet w Polsce powstalo http://dramata.boo.pl

Morze Chaosu po polsku byloby lepsze, jesli to mialaby byc polska strona.

"Wikimedia", serio? Przy okazji, jakis czas temu rozbudowalem wiele slayersowych artykulow na angielskiej Wikipedii (szczegolnie filmy).

Natomiast wikia KanzakaDex jest pernamentnie biedna,  mimo ze mozna edytowac prawie bez ograniczen co do tresci i zrodel, bo pracuja nad nia doslownie z 2 osoby (w tym admin Slayers Universe bodajze, gadalem w tym samym czasie).

Ostatnio edytowany przez Gargu (2013-12-11 17:26:01)

Offline

 

#3 2013-12-11 17:21:26

 Pawonashi

Mazoku niższej klasy

Skąd: Ziemia
Zarejestrowany: 2013-12-11
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Też jestem raczej za polską nazwą. Szkoda tylko, że "Wszechbiblia" jest już zajęta. W związku z tym popieram Morze Chaosu :]


Jam facet jak facet - dużo jem, zboczonym, gram, oglądam filmy - czyli niby wszystko ze mną gra.

Poza tym, że nie oglądam piłki nożnej, mało przeklinam, lubię porządek (mniej lub bardziej), a Sword Art Online uważam za najlepszą serię od czasu Angel Beats.

Offline

 

#4 2013-12-11 17:31:33

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Nazwy w ankiecie zostały zebrane z propozycji podanych na forum.
Jeżeli wygra Sea of Chaos i inni użytkownicy zgodzą sie, że nazwa polska jest lepsza wtedy taka zostanie.

Trzeba zwrócić uwagę ich tych stron jest aktywnych. Wciąż jednak jest czas by nawiazać nowe wspolprace i zjednoczyc sily w jednym miejscu. Nam głownie chodzi o umieszczanie wszystkiego co jest związane z twórczością fanowska. Nie chcemy być encyklopedia, bo od tego jest KanzakaDex.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#5 2013-12-11 17:41:13

Gargu

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 15
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Btw Wiki (nie Wikii), ma ktos moze podeslac skan artykulow z Kawaii? Tak w sumie, to skany (zdjecia nawet) naprawde czegokolwiek zwiazanego z Slayers z jakiegokolwiek czasopisma bylyby przydatne. O postaciach tez.

Zna ktos japonski i moglby tlumaczyc materialy z artbookow, itd?

Offline

 

#6 2013-12-11 17:47:34

Gargu

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 15
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Meitsa napisał:

Trzeba zwrócić uwagę ich tych stron jest aktywnych. Wciąż jednak jest czas by nawiazać nowe wspolprace i zjednoczyc sily w jednym miejscu. Nam głownie chodzi o umieszczanie wszystkiego co jest związane z twórczością fanowska. Nie chcemy być encyklopedia, bo od tego jest KanzakaDex.

Inverse nie jest aktywne od ponad dekady, no ale jest.

Filmy na Wikipedii: napisalem wiekszosc rzeczy, ale nie tykalem sie fabuly. Cos w rodzaju https://en.wikipedia.org/wiki/Slayers_Great (tu napisalem fabule, bo co nieco juz bylo) przydaloby sie wszedzie. Mozecie pomoc

Stan przedemna (wczesniej w tym roku), dla porownania: https://en.wikipedia.org/w/index.php?ti … =538598810 - i tak, inverse.org Na https://en.wikipedia.org/wiki/Slayers_Return w sumie juz brakuje tylko tego (z rzeczy niezbednych). A tu napisalem wszystko: https://en.wikipedia.org/wiki/Slayers_Special_(OVA) ale fabula jest za szczegolowo (jak na Wikipedie).

Meitsa: mozesz zrobic z tego osobny watek gdzies, i dac znac jakby cos?  Bo ogolnie sie nie udzielam (nawet nie pamietam), tu dostalem mejla.

Ostatnio edytowany przez Gargu (2013-12-11 18:00:50)

Offline

 

#7 2013-12-11 17:58:21

 Pawonashi

Mazoku niższej klasy

Skąd: Ziemia
Zarejestrowany: 2013-12-11
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Jeśli chodzi o artykuły, była w jednym z Otaku recenzja poświęcona chyba wszystkim seriom - czy coś takiego też by się przydało?

Jeśli tak, skan mógłbym nadesłać najwcześniej za dwa tygodnie.


Jam facet jak facet - dużo jem, zboczonym, gram, oglądam filmy - czyli niby wszystko ze mną gra.

Poza tym, że nie oglądam piłki nożnej, mało przeklinam, lubię porządek (mniej lub bardziej), a Sword Art Online uważam za najlepszą serię od czasu Angel Beats.

Offline

 

#8 2013-12-11 18:09:21

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Huh, mam wszystkie Kawaii i artykuły z kompendiów (które nawiasem mówiąc są trochę rozszerzoną wersją pierwszego tekstu o Slayers). Mam nawet fanzin wydany przez świętej pamięci Kazoku.
Szkopuł w tym, że nie posiadam czegoś takiego jak skaner i nie mam blisko pod ręką nikogo, kto by miał i zechciał udostępnić.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#9 2013-12-11 18:10:05

Gargu

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 15
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Pawonashi napisał:

Jeśli chodzi o artykuły, była w jednym z Otaku recenzja poświęcona chyba wszystkim seriom - czy coś takiego też by się przydało?

Jeśli tak, skan mógłbym nadesłać najwcześniej za dwa tygodnie.

Absolutnie tak. Który numer? Może kupie samemu.

A napisac artykuły według serii też mam w planach. Bardzo dalekich. Na razie jest tylko lista odcinków, tak jak było.

Offline

 

#10 2013-12-11 18:14:26

Gargu

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 15
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Charat napisał:

Huh, mam wszystkie Kawaii i artykuły z kompendiów (które nawiasem mówiąc są trochę rozszerzoną wersją pierwszego tekstu o Slayers). Mam nawet fanzin wydany przez świętej pamięci Kazoku.
Szkopuł w tym, że nie posiadam czegoś takiego jak skaner i nie mam blisko pod ręką nikogo, kto by miał i zechciał udostępnić.

Aparat nawet z komórki, serio.

Offline

 

#11 2013-12-11 18:16:23

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Wyjdzie kiepska jakość, ale postaram się nad tym usiąść, jak tylko skończy mi się remont kuchni i będę miała gdzie te kawajce rozłożyć.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#12 2013-12-11 18:22:21

 Pawonashi

Mazoku niższej klasy

Skąd: Ziemia
Zarejestrowany: 2013-12-11
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

To był numer 40, Slayersi z Evolution-ową kreską uśmiechali się z okładki

Ach, Pokota też tam jest (czeka na hejt).


Jam facet jak facet - dużo jem, zboczonym, gram, oglądam filmy - czyli niby wszystko ze mną gra.

Poza tym, że nie oglądam piłki nożnej, mało przeklinam, lubię porządek (mniej lub bardziej), a Sword Art Online uważam za najlepszą serię od czasu Angel Beats.

Offline

 

#13 2013-12-11 18:22:49

Gargu

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 15
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Charat napisał:

Wyjdzie kiepska jakość, ale postaram się nad tym usiąść, jak tylko skończy mi się remont kuchni i będę miała gdzie te kawajce rozłożyć.

Słoneczne światło pomaga, odpowiednio duzy odstęp bo makro fokus pewnie słaby.

Może szczególnie potrzebuje coś na temat https://en.wikipedia.org/wiki/Hajime_Kanzaka bo bieda straszna (jeszcze nie szukalem nigdzie).

Ostatnio edytowany przez Gargu (2013-12-11 18:47:42)

Offline

 

#14 2013-12-11 18:56:45

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Poeksperymentuję z tymi zdjęciami, tylko jeszcze nie wiem, kiedy. Marne szanse, żebym zdążyła w tym roku, niestety.
Z tego co pamiętam, w Kawajcach chyba nie było bardziej szczegółowych informacji na temat twórcy Slayersów, ale możliwe, że po prostu o czymś zapomniałam.

Hejterzy Pokoty się pochowali? Dziwne.

Odnośnie nazwy strony, to nie mam jakiegoś szczególnego umiłowania lub wyjątkowej niechęci do którejkolwiek z propozycji i pewnie zaakceptuję wybór większości.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#15 2013-12-11 19:16:33

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Podoba mi się opcja polskiego "Morza Chaosu" , w sumie polska strona mogłaby mieć polską nazwę...

Kawajce o Slayersach mam wszystkie, kompendia też, fanzin Kazoku również nawet w trzech egzemplarzach, skaner również posiadam. Z tym że  będę miała czas do tego przysiąść dopiero w weekend


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#16 2013-12-11 21:35:15

urwena

Mazoku średniej klasy

Skąd: Ireland/Poland
Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 83
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Mnie się podoba Slayers Fans Society- chyba najbardziej oddaje intencję strony. Choć Morze Chaosu (w polskiej wersji) nie jest złe, podejrzewam, że będzie bardziej oddawać charakter strony

Offline

 

#17 2013-12-12 17:14:28

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Gargu, chcesz dział dla materiałów o Slayers czy na temat stron wartych uwagi bądź tekstów o filmach, które sam opracowales?

Socki jest po japonistyce, ale ma chyba za duzo zajęć żeby zabrać za tłumaczenia, ale jeszcze skontaktuje sie z nią.
Ja mam wszystkie kawajce tylko jest tyci problem - są w Polsce, a ja jestem w Szkocji Pamietam ciekawy artykuł napisany chyba przez Serike o wszystkich czarach, na okładce była Lina.
Mam rownież kilka artbookow i filmbookow i zamierzam kupić kolejne. Coś mi sie zdaje, ze szykuje sie paczka z moimi slayersowymi zbiorami z Polski...

Głosować kto nie głosował! Mamy remis jak na razie


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#18 2013-12-13 08:24:39

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Wszystkie nazwy oprócz Slayers Fans Society wydają mi nieadekwatne do tego projektu. Szczerze mówiąc, tytuły typu "Sea of Chaos" czy "Lost Universe" kojarzą mi się z tomikiem słabej poezji, a reszta sugeruje jakieś nie wiadomo jakie zacięcie względem utworzenia z tej witryny świątyni wiedzy. Chyba nie o to chodziło?

Slayers Fans Society jest najlepsze, bo sugeruje nasze główne założenie - choć częściowe odbudowanie fandomu. Przy okazji nie jest nadęte.

Absolutnie nie chciałam być niemiła względem osób, które wymyśliły resztę nazw (kto wie, czy wśród nich nie byłam ja, która gromko wykrzyknęła losową nazwę i ślepo wierzyła w w jej słuszność ) - one są dobre, ale dla fanfika, drukowanego kompendium czy artbooka

Offline

 

#19 2013-12-13 10:56:47

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Nie zaprzeczę temu co napisałaś Guenh, bo jednak jest to prawda. Gdy ja wymyślałam swoje propozycje bardziej chodziło mi po głowie cokolwiek związanego ze Slayersami, a nie coś oddającego charakter strony i wyszło jak wyszło. Ale widać, że wygrywa SFS, czyli zakładam, że na tym stanie


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#20 2013-12-13 11:56:40

 Pawonashi

Mazoku niższej klasy

Skąd: Ziemia
Zarejestrowany: 2013-12-11
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

A może to spolszczyć i dać "Społeczność Fanów Slayers"? Skrót ten sam


Jam facet jak facet - dużo jem, zboczonym, gram, oglądam filmy - czyli niby wszystko ze mną gra.

Poza tym, że nie oglądam piłki nożnej, mało przeklinam, lubię porządek (mniej lub bardziej), a Sword Art Online uważam za najlepszą serię od czasu Angel Beats.

Offline

 

#21 2013-12-13 12:01:42

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Hm, nie wiem. Muszę się z tym przespać. Ani mnie grzeje ani ziębi. Ja tylko zobaczyłam od razu problem polskich znaków
A co inni myślą?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#22 2013-12-13 13:04:36

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Nazwa strony

O ile jestem fanką spolszczania nazw i nie lubię stopniowego wprowadzania do naszego języka angielskich odnośników, które dałoby się spokojnie przetłumaczyć - nie podoba mi się brzmienie "Społeczność Fanów Slayers" - jest nas za mało, żeby nazwać się społecznością to raz, a dwa...Jakoś zwyczajnie mi to nie siedzi. Co nawyżej "Stowarzyszenie Fanów Slayers", ale skoro już tłumaczymy, to porządnie: należałoby dodać "czego" Slayers, tj. Stowarzyszenie Fanów Slayersów" lub "Stowarzyszenie fanów serii Slayers" - sami widzicie, że jest to dosyć problematyczne...

Mei, tak jak mówię, te nazwy są naprawde spoko, ale w odniesieniu do kontekstu strony internetowej nie są zbyt przekonujące - oczywiście jest to moje prywatne zdanie. Który tytuł CI się najbardziej podobał?

Offline

 

#23 2013-12-13 22:38:21

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Lubię polskie nazwy w internecie, ale fatycznie są problematyczne. Bo jak już byście chcieli tak wszystko po polsku i oficjalnie, to zamiast Slayers powinno być "Magiczni Wojownicy" bo pod takim tytułem wyświetlano u nas anime. Ewentualnie iść wzorem JPF'u i przyjąć "Slayers - Magiczni wojownicy", ale przez to nazwa jeszcze bardziej się wydłuża. Także nie bawiłabym się w to. Ale dostosuję się do decyzji większości, w myśl zasady, że najważniejsza jest współpraca.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#24 2013-12-13 22:44:49

 Pawonashi

Mazoku niższej klasy

Skąd: Ziemia
Zarejestrowany: 2013-12-11
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Ja dalej jestem za czymś polskim - i uważam, że choć "Magiczni Wojownicy" brzmią bardzo potulnie w stosunku do "Slayers", to ta nazwa ma swój urok - może rzeczywiście dałoby się coś z tym wymyśleć?


Jam facet jak facet - dużo jem, zboczonym, gram, oglądam filmy - czyli niby wszystko ze mną gra.

Poza tym, że nie oglądam piłki nożnej, mało przeklinam, lubię porządek (mniej lub bardziej), a Sword Art Online uważam za najlepszą serię od czasu Angel Beats.

Offline

 

#25 2013-12-13 23:05:22

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Rzucaj propozycje w takim razie. Ja póki co jestem kaput, jeśli chodzi o wymyślanie pasujących nazw.

Swoją drogą, Akai mi przypomina, że o ile "Magiczni Wojownicy" jeszcze jako tako do "Slayers" pasowali, to "Magic Knight Rayearth" zostało "Wojowniczkami z Krainy Marzeń", co już się nijak miało ani do pierwotnego tytułu ani do tego, co się działo w serialu. Ale grunt to nie przejmować się takimi drobiazgami jak fabuła przy tłumaczeniu


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#26 2013-12-14 11:43:57

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Nazwa strony

Widzę, ze tu problem większy niż myślałam, bo myśląc o nazwie strony nie przykladalam do tego wielkiej wagi, ot zeby była ładna. Ja wybrałam Sea of Chaos, SFS, Slayers Shrine i coś jeszcze ale nie pamietam ^^'

Mozna dalej robić burze mózgów jeżeli przyniesie to rezultat, a jak nie wyjdzie to zostanie SFS.
Próbowałam wczoraj coś wymyślić, ale tez nie za bardzo mi szło. Społeczność właśnie bardziej mi pasuje od stowarzyszenia, bo kojarzy mi sie z grupa ludzi, a nie z czymś oficjalnym, bardziej urzędowym.
Jedyne co wymyśliłam to Slayers Fandom - wiem, bardzo kreatywna jestem.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#27 2013-12-14 12:15:58

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Faktycznie, masz rację Guenh z tą nazwą. Trochę się zapędziłyśmy w tej radosnej twórczości nazwowej. W chwili obecnej najbardziej mi jednak pasuje SFS, i pomimo wcześniejszego pisania o spolszczaniu, tutaj jednak angielszczyzna brzmi jednak dla mnie lepiej.

Chociaż Slayers Fandom Meitsy też brzmi ładnie ;p


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#28 2013-12-14 22:01:47

Gargu

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 15
Punktów :   

Re: Nazwa strony

Wystarczy temat Jak/jeśli mniej-więcej skończę z Wikipedią, to może zacznę z KDex.

Ostatnio edytowany przez Gargu (2013-12-14 22:05:17)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Na Firmycz najdete firem v Boende Brixen im Thale psycholog Piła savo przeciw pleśni