Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#121 2013-12-02 16:16:15

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

A co do fanartow to niestety najpierw trzeba sie skontaktować z autorami. Jakby nie patrzeć jest to naruszenie praw autorskich. Mówisz, ze masz spora bazę, a masz fanarty Jen? Zginęły w otchłani internetu, a sama autorka tez już nie ma tych prac, bo znalazlam ja na DA, a były naprawdę ciekawe.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#122 2013-12-02 16:55:43

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Okej, no to tak:

@Meitsa: Zakochałam się w twoim projekcie, szczerze i prawdziwie. Jest o wiele lepszy niż cokolwiek co w wolnej chwili próbowałam sklecić u siebie. Z drugiej strony, nic dziwnego, bo grafikiem nie jestem i nie próbuję się tu porównywać.
Jedynie co mi się nasuwa jeszcze to może zamiast działu 'do pobrania' zrobić dział 'media'? Tam by można było wrzucić muzykę, tłumaczenia doujinów/fanmang, tapety, avatary i ewentualnie skórki do winampa (jeśli ktoś jeszcze używa? Pamiętam, że kiedyś był na nie prawdziwy szał i żadna szanująca się strona nie mogła takowych nie posiadać).

@Lilly: Tu muszę poprzeć Meitsę, sprawa z prawami autorskimi jest taka, że nawet jeśli przedstawia postać fikcyjną (z telewizji, książki czy filmu) to jednak należy do autora i jej rozpowszechnianie, nawet w celach niezarobkowych, stanowi naruszenie praw autorskich. Czyli za każdym artem niewiadomego pochodzenia musiałabyś szukać autora i prosić o pozwolenie na zamieszczenie. Można to obejść w ten sposób, że o ile pamiętasz źródło, z którego pobrałaś pracę (nawet już nieistniejące) to możesz je podać. Z tym, że autor pracy może w każdej chwili zażądać jej usunięcia z witryny.

Względem fików, to zrobicie jak zechcecie. Pewnie i tak wam sporo odpadnie, bo np. Sal się nie zgadza na opublikowanie jej starych prac, jak powiada Ly... Akai też co chwila zmienia zdanie, chociaż generalnie jej wisi. No i podobnie jak z fanartami, do autorów trzeba będzie dotrzeć i zapytać o zgodę. Dlatego na stronie i tak przez pewien okres będzie bardzo mało fanfików a ponieważ sprawa dotyczy czasem tekstów sprzed 10 lat, to bardzo możliwe, że zbyt wielu zezwoleń na ich umieszczenie nie otrzymamy. Cała nadzieja w nowych tekstach.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#123 2013-12-02 17:07:34

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

O, miło mi czytać, że podoba ci się projekt A właściwie to układ czy kolor z banerem? Bo jak mówiłam teraz próbuje to podrasować estetycznie.

Jeśli chodzi o fanfiki to wydaje mi się, że tutaj można obejść sprawę praw autorskich ponieważ strona będzie kontynuacją FanSlayers i tylko przenosimy zasoby. No chyba, że wszyscy jednomyślnie uważają, że najpierw pytamy, potem zamieszczamy.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#124 2013-12-02 18:42:01

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Projekt jest po prostu przepiękny! Kolorystyka również mi się bardzo podoba! Też coś próbowałam cokolwiek robić, ale zobaczywszy to, poddaję się i oddaję sprawy planowania w Twoje ręce

A z fanfikami, to może faktycznie wrzucić tylko skończone albo mające szansę na zakończenie...


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#125 2013-12-02 19:06:29

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Jedno i drugie mi się podoba, chociaż przyznaję, że na kolorystykę i ładny banner zwróciłam uwagę w pierwszej kolejności.

No to trzeba by się zdecydować, czy wrzucamy tylko te zakończone czy wszystko, co było na Fanslayers. W pierwszym przypadku odpadnie ogrom roboty, ale przy okazji też zasób fanfików mocno się zmniejszy - na Fanslayers było bardzo mało dokończonych fików, niestety.
W drugim będzie kontynuacja Fanslayers... i tu w zasadzie problem będzie polegać na tym, żeby te zasoby ze starej strony wydobyć. No i zawsze może się okazać, że tak jak Sal, dawni autorzy nie życzą sobie, by ich dzieła dalej widniały na stronie w nowej odsłonie i zażądać wycofania tekstów.

Edit: Uh, generalnie skoro (sądząc po projekcie strony) chcemy utworzyć redakcję, to powinniśmy się jakoś podzielić na role. Chociaż tak z grubsza.

Ostatnio edytowany przez Charat (2013-12-02 20:59:49)


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#126 2013-12-02 23:12:58

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

ok, w takim razie chyba mianuje siebie redaktorem naczelnym, grafikiem i korektą, bo tym głównie będę się zajmować Potrzebuję więcej ludzi do korekty, tłumacza angielskiego i może Socki zgodzi się być tłumaczem japońskim, trzeba journalistów - w razie weny lub pomysłu ktoś pisze artykuł na temat, który mu pasuje. Ly będzie webmasterem, bo ja nie mam cierpliwości na dłuższą metę do tego

Chyba faktycznie lepiej będzie zrobić przesiew z fanfikami, weźmiemy te zakończone i ja dałabym oznaczenie, że to fanfik archiwalny, który został w większości zachowany w oryginalnej formie i ma charakter młodej osoby, która go pisała, więc to z początku warsztatu pisarskiego. Np. moje "Złamane serca" to pierwszy fik i nigdy go nie zmieniałam, ale tutaj chciałabym go udostępnić dla potomnych, bo o to chodzi w tym (tak mi się zdaje ^^')


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#127 2013-12-03 01:45:28

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Jestem za. Stare, zakończone fanfiki można umieścić pod kategorią archiwalnych tak, aby każdy wiedział, że ma do czynienia z dawnym dziełem. Być może nie wrzucając wszystkich ich liczba się zmniejszy, ale chyba nie chodzi nam o ich ilość, a raczej o jakość. Także tutaj bym się nie przejmowała. Poza tym, patrząc na nasz zapał do pisana jestem pewna, że baza zapełni się w szybkim tempie świeżymi zbiorami.

Meitsa, szczerze mówiąc to większości autorów nawet nie znam (sporo prac nie jest w ogóle podpisanych)... Kiedy parę lat temu buszowałam w Internecie robiłam to na swój prywatny użytek i nie zastanawiałam się nad takimi aspektami. Co do stron źródłowych myślę, że mimo wszystko dałoby radę coś wygrzebać. Oczywiście kiedy strona ruszy to spróbuje dotrzeć do autorów i  być może uda mi się uzyskać zgodę przynajmniej na opublikowanie części z moich zasobów. Wiem, że istnieje program, w który wrzuca się obrazek, a on wyszukuje czy dany plik wciąż istnieje gdzieś w sieci. To mogłoby sporo ułatwić. No, przynajmniej gdzieś, kiedyś mignął mi taki program.

Co do tych ról: jak napisałam, mogę zająć się zdobyciem zgody autorów na umieszczenie fanartów, a także korektą tekstów. Jeśli zajdzie potrzeba tłumaczenia czegoś z angielskiego to także mogę pomóc. Co do journalistów, na pewno mogę napisać coś babrającego w psychice bohaterów - w końcu to moje zboczenie zawodowe. Haha. ;D

PS: Mnie także obecny projekt się podoba. Co do tych serwerów, nawet jeśli wybierzemy płatny to chyba wszyscy damy radę zrzucić się raz na jakiś czas.

Offline

 

#128 2013-12-03 07:22:30

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

No z tym tempem to bym nie przesadzała, bo jednak już takie czasy, że nowe fanfiki nie powstają z prędkością światła jak 10 lat temu, ale może dzięki temu zainteresowanie wzrośnie.
Na razie obczajam reklamy na acepie i tanuki, z czasem jeżeli strona okaże się prawdziwym sukcesem i jej potrzeby będą rosnąć wtedy można pomyśleć o dotacji.
Co do analizy psychologicznej bohaterów to chyba był pomysł na zrobienie dyskusji 3-4 osób i sklecenie z tego artykułu, ale tutaj to ogólnie jest duże pole do popisu
Ok, wracam z pracy i zabieram się za dalsze babranie z grafiką, bo widzę, ze bez tego nie ruszymy.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#129 2013-12-03 13:20:50

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Propozycja działu redakcji i inna kolorystyka Martwi mnie trochę, że czerwień będzie męcząca dla oczu na dłuższą metę.
http://img24.imageshack.us/img24/6172/2niv.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#130 2013-12-03 13:57:08

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Racja, czerwień mogłaby na dłuższą metę być męcząca. Nowy projekt podoba mi się chyba bardziej niż poprzedni. Jest spokojniejszy dla oka, a wzory w tle ładnie wpasowują się w klimat. Świetna robota Meitsa, naprawdę podziwiam. Dla mnie grafika zawsze była jakąś zmorą. *.*

Co do artykułów to naprawdę można napisać bardzo dużo. Począwszy od własnych pomysłów kończąc na podsumowaniach dyskusji. Pole do popisu jest otwarte.

Może i nowe fiki nie powstają z prędkością światła, ale myślę, że będą świetnym akcentem na stronie, który może pozostałych także zachęcić do pisania. W końcu zakładamy, że nasze szeregi się powiększą. Każdemu będzie miło zobaczyć coś świeżego.

Dziś po pracy zajmę się tymi fanartami. Postaram się dotrzeć do autorów i naświetle im ogólnie co mamy zamiar zrobić. Dobrze by było jednak, gdyby ostateczne zgody padły kiedy już wyślę im link do strony, żeby mogli sami się z tym zapoznać.

PS: Cieszę się, że mianowałaś mnie tłumaczem, będę mieć wspaniałą okazję, aby ćwiczyć język.

Offline

 

#131 2013-12-03 14:13:11

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Ja to pewnie wszystkim po trochu będę się zajmować w zależności na co mnie ochota najdzie, bo mam w planie tłumaczenie mang i doujinów (chociaż tutaj mogę zgłosić się do pewnej osoby na DA, która już to robi - Pawonashi) i chcę tłumaczyć nowele
Myślę, że ważne też będzie regularność zamieszczania artykułów, aby strona żyła. Można zrobić założenie, że każdy journalista ma raz w miesiącu napisać jakiś artykuł. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma życie osobiste, praca, nauka i rodzina poświęcają większość czasu, więc takie założenie chyba byłoby realne?
Layout cały czas jest w wersji roboczej, także jak macie jakieś propozycje to mówcie. Np. nie wiem za bardzo co dać na banner

Dalej zabieram się za projekt, teraz czas na dział fanfików.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#132 2013-12-03 14:40:31

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Jeśli chodzi o nagłówek to zastanawiam się czemu Xellos ma odcięte pół głowy? :> Może dałoby radę to jakoś dorobić, albo zakryć czymś? Może nazwą strony? Nie wiem, daje tylko sugestie.

Pawonashi oczywiście znam, nawet mam w znajomych na DA także jestem w miarę na bieżąco z pracami.

Również pomyślałam (w pierwszej kolejności) o tłumaczeniu noweli. Z tego, co wiem to większość osób nigdy po nowele nie sięgnęła właśnie ze względu na język.
Za zgodą autorów można także potłumaczyć co lepsze fanfiki. Sporo tam było takich angielskich perełek.
Warto zrobić gdzieś na stronie, czy choćby forum dział, w którym każdy napisałby za tłumaczenie czego się zabrał, żebyśmy uniknęli dublowania swojej pracy. Można też stworzyć coś podobnego, co funkcjonuj na stronie Hatak tzn. postęp procentowy tłumaczenia.

Sądzę, że napisanie artykułu raz na miesiąc nie powinno być dużym problemem, przynajmniej na początku kiedy będzie sporo tematów do opisania. Zawsze można też zapytać użytkowników o czym chcieliby dowiedzieć się więcej.

Offline

 

#133 2013-12-03 15:21:30

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Wiedziałam, ze ktoś zwróci uwagę na skalp Xella będzie cała głowa już miałam wycieta całość, ale mam niestabilna wersje corela No i mnie wykrzaczylo przy zapisywaniu, więc dałam sobie spokój na razie, to tylko głowa

Mozna zrobic poddzial Zapowiedzi lub terminarz do artykułów. tanuki na ogryzki i terminarz, który jest martwy
A z postęp procentowy to dobra rzecz, nawet mogłabym coś takiego zastosować do fanfikow, bo np. U mnie Przeznaczenie nie opublikowane, ale powstaje i wciąż są korekty gdzie np. Pierwszy rozdział to 90%, drugi 70%, a trzeci 50%


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#134 2013-12-03 15:39:10

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Uf, to dobrze, cieszy mnie fakt, że przywrócisz mu cały mózg. ;D

Zapowiedzi to świetny pomysł. Tam każdy będzie mógł napisać, co przygotowuje, a postęp procentowy pokazałby w jakiej jest to fazie.
Nie wiem jednak, czy terminarz ograniczałabym do konkretnych dat, czy raczej czegoś w rodzaju, co będzie w najbliższym miesiącu. Z konkretnymi datami czasami ciężko się wyrobić, nieraz coś zrobi się wcześniej, innym razem później. Chociaż... jak tak o tym myślę, to z drugiej strony konkretna data wymusza konkretną pracę, co akurat jest dobre. Trzeba pomyśleć, co byłoby lepsze w praktyce.
Procenty do fików też mogą być. Chociaż w przypadku mojego fika, raczej nie ma racji bytu, bo rozdział powstaje w dwa dni maksymalnie. xD

Offline

 

#135 2013-12-03 15:46:13

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

A tam procenty! Powinny być deadliny! Np. następna część: 15 stycznia 2014. I nie ma przeproś, trzeba pisać, haha

Offline

 

#136 2013-12-03 15:58:55

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Oho, czuje oddech Guenh na karku tak a propos deadlinow Może faktycznie konkretny termin to dobra motywacja w moim przypadku na pewno


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#137 2013-12-03 17:07:16

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Korzystam z okresu oczekiwania na dowóz mebli do kuchni i odrabiam zaległości.
Pani naczelna obdarowała mnie całym działem, czuję się głęboko wzruszona. I korektą. Lubię korekty :3

Okej, uwagi do projektu.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to przecież możemy ją co jakiś czas zmieniać, jeśli dojdziemy do wniosku, że np. czerwony jest zbyt męczący dla oczu.
Względem tego Xellossowego skalpu... Filia ma minę, jakby Xelloss cały dzień opowiadał jej dowcipy o półgłówkach, męczył temat niemiłosiernie i biednej smoczycy zostało już tylko wzdychanie i wywracanie oczami.

Na banner proponuję nazwę strony, jak już jakąś wybierzemy, opatrzoną miniaturką wybranej postaci ze Slayers.

Względem fików zakończonych, to nie bardzo wiem, jak to widzicie. Większość znanych fików polskich autorów jest niezakończona. Dlatego, jeśli mamy się trzymać tej zasady, że tylko fiki zakończone, to dużo z Fanslayers nie uratujemy.

Druga rzecz, co mi się nasunęła po krótkiej dyskusji z moimi najwierniejszymi krytykami/poganiaczami: słowniczek fikowca można spokojnie wrzucić do działu 'artykuły'. Jak już skończę wypisywać a potem poprawiać definicje, to nie zostanie tam wiele do zrobienia/dodania poza okazjonalną poprawką lub dorzuceniem nowego określenia (jeśli się takowe pojawią, a trudno to przewidzieć). Także wiecie, można spokojnie dać do działu z ciekawostkami i innymi cudami.

Skoro już przy dyskusjach jestem, to dotąd miałam wrażenie, że pseudo-analizy bohaterów i dyskusje to miały być dwie odrębne rzeczy? Czy nie?


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#138 2013-12-03 17:19:58

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Aha, jak chcesz wrzucić słowniczek do artykułów to nie widzę przeszkód. Po prostu często widzę, ze takie rzeczy stanowią osobny dział dlatego tak to zrobiłam
Z kolorem mogę jeszcze pokombinowac żeby było czerwono a nie rażąco. Raczej jestem za stała kolorystyka strony i wtedy banner może być zmieniany. Ewentualnie zrobic 2-4 skórki do wyboru czytelnika.
Co do tych fanfikow to myśle, ze w pierwszej kolejności zabrać sie za skończone. Jakby nie patrzeć tego i tak jest dużo jak na podstawowa korektę. Potem jak siły nam nie zabranie mozna wrzucić te nieskonczone, ale dać odpowiednia adnotacje.
Tak tak, analizy i dyskusje to rożne rzeczy, ja na razie wszystko roboczo do jednego wora wrzucam


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#139 2013-12-03 18:54:43

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Tutaj zgadzam się z Maitsą, byłabym za wrzuceniem fików skończonych w pierwszej kolejności. Mnie osobiście nawet nie chce się zabierać za większość tych niezakończonych... Parę razy się skusiłam ze względu na ciekawy opis, ale później tylko się irytowałam, że nigdy nie poznam zakończenia.

@Charat: Owszem analizy i dyskusje to różne sprawy, ale nie widzę najmniejszego problemu żeby to połączyć, przynajmniej w niektórych przypadkach. Można np. na podstawie wypowiedzi internautów napisać artykuł w stylu "10 powodów, dla których pokochaliśmy Slayers" (przykładowo). Można też przeprowadzać ciekawe wywiady i zgrabnie wpleść je w jakąś większą całość. Myślę, że tutaj jedynym ograniczeniem są nasze własne pomysły. Nie miałam więc na myśli mieszania działów, a raczej poszukiwanie luźnych inspiracji w wielu miejscach.

Aaa zapomniałam wspomnieć... co do tych deadlinów... Z pewnością będzie to motywacja.

Ostatnio edytowany przez Lilly (2013-12-03 18:59:55)

Offline

 

#140 2013-12-03 20:48:28

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Z tymi bannerami to zrobię tak, ze zrobię kilka wzorów i potem coś sie wybierze, ale to na końcu, bo to sprawa kosmetyczna, a jak mam na coś przeznaczać czas to na konkrety, więc jutro idzie na tapetę dział fanfikowy
A co do Filii to wzięłam akurat ten obraz, bo to jedyne dobrej jakości z artbooka (Filii jak na lekarstwo, ale jest czasami). Chciałam dopasować ja do reszty drużyny, ale gryzie sie, więc pewnie co innego wymysle. Najlepiej Xellos mi tu pasuje. Szkoda, ze nie mam przy sobie artbookow, bo bym coś ciekawego wybrała i zmontowala. Chyba, ze poproszę rodziciela o zrobienie skanów


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#141 2013-12-03 21:21:34

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Pytanie jeszcze, która czcionka bardziej wam sie podoba? Z pierwszego czy drugiego wzoru?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#142 2013-12-03 21:50:00

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Jak miło widzieć, jak się przedsięwzięcie rozwija Zwłaszcza jak tyle osób uczestniczy w dyskusji No wa wersja grafiki też mi się bardzo podoba, jest super *.* Nie wiem, która lepsza.

Co do czcionki, to trudno mi się wypowiedzieć, która jest lepsza. Obie mi się wydają tak samo dobre, bo świetnie pasują do przynależnej sobie grafiki. A i chętnie przyjmę zaproponowane przez Meitsę obowiązki

Z fanfikami faktycznie, w ramach podzielenia pracy na jakiś czas, zaczęłabym od korekty skończonych, a potem można by się wziąć za resztę. Jeżeli chodzi o artykuły, to taki deadline działał by motywająco, już widać chyba, kto będzie naszym głównym poganiaczem. co nie Guenh? Podoba mi się też procentowe określenie powstawania rozdziału. W takie rzeczy akurat uwielbiam się bawić ;D


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#143 2013-12-03 21:56:10

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Wtedy z czcionkami tez dam kilka propozycji i na końcu sie wybierze

Właściwie to mogę już wam przydzielić zadania, niech każda zabierze sie za korektę swoich fikow, bo z tego co widzę każda coś napisała. Macie okazje zrobic poprawki, bo zakładam, ze strona ruszy po nowym roku.
Lilly, mówiłaś, ze tez coś mialas, co to było?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#144 2013-12-03 23:15:16

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

A w ogóle to nikt nie skomentował historii Nie wiem czy czegoś nie przekrecilam.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#145 2013-12-03 23:33:02

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Meitsa, nie za bardzo zrozumiałam to zdanie: "Lilly, mówiłaś, ze tez coś mialas, co to było?"
Masz na myśli fika? 

Co do tych czcionek, myślę podobnie jak Rinsey. Dana czcionka wygląda dobrze w zestawieniu z całością więc ciężko ją oceniać osobno.

Historie przeczytałam, ale nie mam tutaj żadnych uwag. Myślę, że jest okey. W międzyczasie istniało jeszcze kilka ciekawych blogów z opowiadaniami jak choćby Nightfall czy Crystal. Niestety strony zniknęły z sieci dość dawno. Była też próba małej reaktywacji na blogu Liny w czasie kiedy wychodziły dwie ostatnie serie. Była też gra RPG. Cóż, coś tam zawsze się działo, ale problemem było to, że nie istniała jedna strona zrzeszająca wszystkich.

Ostatnio edytowany przez Lilly (2013-12-03 23:34:33)

Offline

 

#146 2013-12-04 00:01:46

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Co do historii to wartałoby zawrzeć nieszczęsne polskie tłumaczenie tytułu - Magiczni wojownicy! Ha!
I mały błąd się wkradł - "świetność", nie "świetlność".

Poza tym wszystko hula i jest to nawet wzruszające


P.S: Co do banneru: zasadniczo to mi siedzi, już to mówiłam Meitsie; natomiast, żeby wypracować sobie jakiś kompromis - może faktycznie strona główna powinna mieć tylko czcionkę, ALE - wchodząc do każdego działu banner by się zmieniał (np. na każdy dział inna postać?)

Tak tylko rzucam

Offline

 

#147 2013-12-04 11:22:07

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Ja z kolei pamiętam stronę Namagomi. Tam, a nie na FS były ostatnie rozdziały DoDa, ale tak cholernie zawirusowana, że potem komp do niczego się nie nadawał

Lilly, tak chodzi mi o fanfiki

Będę kombinować co z tymi czcionkami i bannerami. Może gdzieś coś znajdę co mnie zainspiruje?

Wracam do dłubania


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#148 2013-12-04 15:14:34

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

baza danych
http://img11.imageshack.us/img11/2066/m6gi.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#149 2013-12-04 16:07:08

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Ładna baza danych, przejrzysta.

Póki, co jestem autorką jednego, Teorii Chaosu. Fik ciągle piszę więc nadawałaby się do zakładki "trwające". Do końca zostało już niewiele, ale mam pomysł na kontynuacje. Pytanie tylko, czy ją napiszę, czy zabiorę się za coś zupełnie nowego.

Offline

 

#150 2013-12-04 16:51:31

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Okej, czas mnie trochę goni, zatem do rzeczy.

1. Do historii nic nie mam, jest w sam raz. Zresztą, każdy z fanów ma swoją, w zależności od tego, gdzie szukał informacji o Slayers.

2. Dział fanfikowy. Zmieniłabym oznaczenia par na zawierające więcej niż pierwszą literę imienia, bo to trochę mylące. Zwłaszcza dla mniej 'oblatanych' użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z fanfikami o Slayers. I może zamiast wyszukiwania parami/pairingami zrobić szukanie bohaterami. I po zaznaczeniu bohatera a i bohatera b wypadałyby wszystkie historie zawierające taką parę. Wygodniejsze, niż wypisywanie wszystkich możliwych kombinacji par - a nuż ktoś się pokusi o napisanie czegoś w stylu Gaav/Nagha xD Albo Lina/Gaav <3 Albo Gaav/Gravos/Gourry, co dawałoby skrót GGG...

3. Podoba mi się pomysł Guenh odnośnie 'zmiennego' bannera. Główna zawierałaby wszystkich a poszczególne działy miałyby swoich 'patronów'. Mogliby się nawet losowo zmieniać.

4. Odnośnie ficów... jedynie dwa fiki, które można uznać za skończone to dwie głupie komedie, z założenia niepoprawne ortograficznie i pozbawione narracji (jeśli nie liczyć niżej podp