Slayers Fans

Odwiedź nas na http://slayers-fans-society.blogspot.co.uk/


#151 2013-12-05 13:09:23

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Ok, przemyślałam sprawę i naniosłam poprawki. Dodatkowo cały czas myślę nad fikami starymi, a zawieszonymi. Z jednej strony chodzi o zarchiwizowanie tego co powstało gdyż to stanowiło głównie o fandomie. Wybierając tylko to co dobre i zakończone w pewien sposób omijamy ideę. Widzę to już na przykładzie, że nasze grono uważa własne prace za niewarte uwagi, tylko ja uważam, że trzeba sobie przypomnieć co było te 10 lat temu, jakie emocje temu towarzyszyły i może ja jako autor nie mogę patrzeć na to co kiedyś napisałam, to innym zakręci się łezka w oku i na przykład nie wyobrażam sobie nie widzieć prac Charat czy Guenh. Moje Przeznaczenie ma teraz dwie wersje, ale zainteresowanie wzbudziła pierwsza, wiec doszłam do wniosku, że to też trzeba umieścić jako dowód jak to się kształtowało. Przykład jak to widzę macie w nowej bazie. I nadal trzymam sie wersji żeby w pierwszej kolejności zająć się fikami naszymi, potem skończonymi, a na koniec cała reszta.
Przy okazji myślę żeby dodać do działu redakcji krótki opis czym w ogóle się zajmujemy żeby nie było niejasności co tu robią fiki stare i trochę niepoprawne stylistycznie.

Lilly, czyli dobrze kojarzyłam twojego fika Wyczytałam, że kilka rzeczy byś zmieniła, więc albo robisz szybką korektę albo robisz reedycję

Myślę, że opcja reedycji jest tutaj motywująca dla osób, które chciałyby kontynuować coś co zawiesiły dawno temu lub minęło tyle czasu, że początek wymaga poprawki Od was zależy jak poprawicie swoje teksty.
Mnie głównie chodzi o aktywny fandom. Podchodzę do tego poważnie i próbuje dać od siebie ile się da także jak będę musiała to będę was motywować każdą z osobna do działania, bo uważam, że warto Zawsze pozostaje mi fireball

http://img845.imageshack.us/img845/826/cpw8.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#152 2013-12-05 14:13:09

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Jeśli chodzi o fiki stare a zawieszone... Stare jak najbardziej bym umieściła na stronie, w końcu wiele z nich to klasyka gatunku. Nawet jeśli autorzy się wstydzą swojego dzieła sprzed lat. Część oczywiście wymaga poprawek i korekty, ale myślę, że jest to możliwe do zrobienia. Z tymi zawieszonymi, niedokończonymi to mimo wszystko będę obstawiać przy swoim. Nie widzę sensu we wrzucaniu ich. Ewentualnie z jakimś dużym oznaczeniem, że praca bez zakończenia i takie zostawiłabym na sam koniec do umieszczenia.

Mój fik jest już po jednej korekcie, ale druga też nie zaszkodzi - zwłaszcza jeśli mowa o interpunkcji. Co do całkowitej reedycji to już chyba nie ma sensu. Fik jest za długi i za bardzo rozciągnął się w czasie, gdybym teraz miała reedytować ten tekst byłoby to równoznaczne z napisaniem nowego. Także pozostanę przy poprawieniu błędów i ewentualnie jakichś kosmetycznych zmianach w tekście.

Offline

 

#153 2013-12-05 14:19:48

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

No to w tabeli status zawieszony można zaznaczyć na czerwono, będzie się wyróżniał
W ogóle teraz zdałam sobie sprawę, że i tak trochę roboty będzie, bo trzeba się zorientować, które fiki są zakończone, a które nie, bo nie wszystkie zapadły w pamięć


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#154 2013-12-05 15:18:37

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

dział z artykułami
nie jestem do końca pewna czy tak powinno to wyglądać ^^' Chodzi mi o status i rodzaj
http://img62.imageshack.us/img62/4421/xcy6.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#155 2013-12-05 23:29:47

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Meitsa, naprawdę świetna robota! Bardzo mi się podobają statusy fanfików, chyba to będzie fajne wyjście z sytuacji. Można w ten sposób wrzucić wszystkie fiki, a my spokojnie będziemy się zajmować korektą Status i rodzaj artykułów też jest super! Naprawdę wygląda to profesjonalnie


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#156 2013-12-06 15:02:02

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

No dobra, to lecimy dalej. Moja propozycja działu Media. Wymyśliłam sobie, że po wejściu pojawiają się foldery, po kliknięciu (tutaj przykład nowel) reszta folderów wygasa, a na dole rozwija sie zawartość. Może tak być czy przekombinowane? Ogólnie co będzie w mediach to jeszcze do ustalenia. Lilly ma dostać zgody na fanarty, ja mam gdzieś grę na kompie na SNESa razem z solucją i innymi bajerami do tego, działu muzyka jakoś bym nie dawała, bo to już chyba łamanie praw autorskich, najwyżej wszystkie openingi i endingi można dać.
http://img199.imageshack.us/img199/130/8ysw.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#157 2013-12-06 21:58:12

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Meitsa, tak sprawę z fanartami biorę na siebie.
A np. tłumaczenia, do jakiego działu?

Offline

 

#158 2013-12-06 22:55:53

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Tłumaczenia to działy nowele, mangi i doujinshi Wiem, ze niektórzy lubią tłumaczenia zagranicznych fikow i tutaj mam w głowie twórczość Skiyomi, ale osobiście nie zabieram sie za to Ja mogę sie rzucić na nowele 1-8, bo mam je pod ręka, a ktoś będzie mógł wziąć 9-15.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#159 2013-12-06 22:59:47

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

1 - 8 też mam, z pozostałymi będzie problem z dostępem. Widziałam w Internecie, że są jakieś fanowskie tłumaczenie na angielski, tylko pytanie na ile to jest rzetelne?

Offline

 

#160 2013-12-07 12:53:41

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Masz i się nie chwalisz?! Oż ty! Wydaje mi się, że możemy na nich polegać, japońskiego wydania nawet nie mam, a jeśli by było to już chyba jakiś japoński tłumacz musiał to przełożyć, a na razie musimy zadowolić się tym co jest. Ogólnie język nie jest wyszukany, tekst prosty, więc zakładam, że nie ma dużo przekłamań.
W takim razie możemy podzielić się tymi 8 tomami na pół z tłumaczeniem


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#161 2013-12-07 15:51:08

Ly

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2013-11-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Z mojej perspektywy:
- można wrzucić tylko prace i materiały, do których uzyskało się pozwolenie, w przeciwnym razie mój tyłek jest w niebezpieczeństwie :>
- z czcionkami lepiej nie wydziwiać, bo to zależy od tego, co dana osoba ma zainstalowane - a na linuksie na bank nie będę takiej mieć, chyba, że bym się mocno uparła więc mój głos idzie na 'normalne' czcionki
- wasza wyszukiwarka jest wbrew pozorom dość mocno skomplikowana i może mi zająć trochę czasu :F
- dochodzę do wniosku, że wpierw zacznę od podstawowej funkcjonalności strony, opublikuję, a potem będziemy się bawić w dodawanie nowych rzeczy
- fanfiki w tabeli nie zadziałają, to wiem z doświadczenia - lepiej pójść na układ taki jaki jest na ao3 na przykład
- css to jest mój najmniejszy problem
- 'ostatnio na forum' odpada - może być link do forum, ale wygrzebywanie info o tym z np phpBB... nie... po prostu nie ^^' a i pisanie własnego forum jakoś mnie nie bawi, więc zgódźmy się, że nie będzie, dla mojego własnego zdrowia
- myślałam, że strona główna, to będzie strona z artykułami, tbh - co tam ma być?
- ogółem, mój cel jest taki, że ja to napiszę, oddam wam i będziecie sobie tym zarządzać z moim bardzo minimalnym udziałem

- na pierwszy rzut postaram się dodać:
a) archiwum fików (z fs, etc etc, to będzie dodawane przez admina/moda)
b) nowe fiki (dodawane przez użytkownika)
c) artykuły i komentowanie ich już w zasadzie jest
e) komentowanie fików (nie wiem czy jest sens archiwalne...?)
f) jakieś podstawowe tagowanie fików
g) jakaś podstawowa wyszukiwarka
h) ubrać to jakoś
i) ship it

a potem się zobaczy

Offline

 

#162 2013-12-07 15:51:58

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Kalendarz. Proszę się nie sugerować terminarzem i nikt nie musi nic pisać na gwałt, bo to są przykładowe daty Myślę żeby artykuły zamieszczać w weekend tylko zastanawiam się czy 4 czy 2 artykuły na miesiąc. Dawałoby to 2 miesiące czasu na osobę na napisane. Dlaczego o tym myślę? Ile można pisać o Slayersach? Martwię się, że w tym tempie pomysły szybko się wyczerpią, chociaż z drugiej strony daje to 24 artykuły na rok. Dużo to czy mało? Myślę tu głównie o was jako journalistach. Nie chcę was przytłaczać tym i jednocześnie szybko strona przestać dawać nowości.
http://img194.imageshack.us/img194/375/irnp.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#163 2013-12-07 16:01:24

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Co do czcionki tam myślałam, że to będzie uzależnione co kto ma i prostota będzie najlepsza.
Robiąc bazę fanfików myślałam o tabeli albo formie taka jak jest na proponowanej stronie bądź fanfiction, ale myślałam, ze to więcej roboty dla webmastera. Myliłam się
Na stronie głównej mają być newsy, ostatnie dodane fanfiki (np. 5 ostatnich), ostatnie artykuły i fanfiki i artykuły według popularności (albo według oceny albo ilości wejść, nie wiem co jest bardziej wiarygodne). Coś w stylu jak jest na Czytelni Tanuki.
Widzę, że sprawa z forum przekombinowana, wiec usuniemy i zostawimy sam link

Ly, potem będę musiała powysyłać ci grafiki na maila, prawda? Będę potrzebowała rozmiarów i rozdzielczości, bo nie mam zielonego pojęcia jak ci to zapodać żeby szybko się elementy ładowały i nie traciły na jakości. Zawsze miałam z tym problem.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#164 2013-12-07 19:25:43

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

główna
http://img23.imageshack.us/img23/6861/8qk6.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#165 2013-12-07 19:42:43

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

dział fiki według Ly
http://img46.imageshack.us/img46/6119/q3xd.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#166 2013-12-08 17:07:15

 Lilly

Mazoku średniej klasy

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 76
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Odnośnie nowel... Nikt nie pytał, to się sama też nie chwaliłam, hah. ;D Masz rację język nie jest trudny więc sprawa tłumaczenia powinna pójść gładko. Myślę, że na początek można się zająć tą pierwszą 8, bo do nich angielskie tłumaczenie jest oficjalnie. Od noweli 9 trzeba będzie najprawdopodobniej tłumaczyć z fanowskich przełożeń i liczyć na to, że zostało to dobrze przełożone z japońskiego przez fanów. Rozważałam nawet kupno noweli od 9 wzwyż, ale ceny na ebay są powalające.
Co do strony to nie otwierają mi się ostatnie dwa zdjęcia.
A z artykułami masz trochę racji. Ile można pisać o Slayers? Z pewnością dużo, ale koniec końców tematy zaczną się wyczerpywać. Myślę, że w pierwszym miesiącu po otwarciu strony można zamieścić 4 artykuły. Dzięki temu otworzymy tematy do dyskusji i pokażemy, że na stronie coś się dzieję. Później można już zamieszczać po 2 artykuły na miesiąc. No, chyba, że ktoś będzie miał wyjątkową wenę i inwencję twórczą. ;D

Offline

 

#167 2013-12-08 18:02:25

 Rinsey

Kapłan Mazoku

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 265
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Też bym w pierwszym miesiącu dała więcej artykułów. Zacząć można ostrzej, a potem po 2 artykuły na miesiąc wydają mi się całkiem realne... Jakieś nadwyżki twórcze zostawiałabym na jakieś wyjątkowe okazje jak np. święta, walentynki. Jak będzie jakiś odzew innych fanów, to może gościnnie raz na jakiś czas też by coś dopisali.

Myślałam też sobie trochę o fanfikach... Ostatnio zauważyłam, że w niektórych fandomach pojawia się idea pisania krótkich opowiadanek na jakiś bardzo konkretny temat. Na przykład hasło brzmiałoby biblioteka, bohaterowie: Filia i Amelia, limit słów: 1000, czas: 2 tygodnie. I tak powstawałyby takie serie tematyczne mini fanfików. Byłoby to trochę inne od Tanuki i ff i zwiększałoby interakcję pomiędzy redakcją a odwiedzającymi. Byłyby dodawane jako normalny fik, żeby nie kombinować za bardzo... Co o czymś takim myślicie?


Led through the mist by the milk-light of moon. All that was lost is revealed
Our long bygone burdens, mere echoes of the spring. But where have we come, and where shall we end?
If dreams can't come true, then why not pretend?

Offline

 

#168 2013-12-08 18:18:42

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Jutro spróbuje wrzucić obrazki jeszcze raz, bo na razie nie mam dostępu do kompa.
Tematyczne fanfiki nie są złym pomysłem. Mnie chodziło po głowie robienie konkursów fikowych, ale idea pomysłu Rinsey bardziej do mnie przemawia. Mozna rzucić temat na dany miesiąc i pod koniec miesiąca nowe reguły. To faktycznie mogłoby sprawić, ze ludzie bedą chcieli coś pisać jeśli bedą to miały być krótkie twory.

Lilly, a jak myślisz tłumaczyć z japońskiego nowele? Nawet jako baza do angielskiego tłumaczenia wydaje mi sie to ciężka praca. Chyba Socki musiałaby zobaczyc oryginał i przeczytać przekład i sprawdzić na ile jest poprawny, ale nie wiem na ile taka pomoc jest realna. Chyba, ze ty masz jakaś furtkę?


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#169 2013-12-09 17:59:08

Charat

Generał Mazoku

Skąd: Z nienacka
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1325
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Podoba mi się to wypunktowanie przez Ly. Zwłaszcza punkt i)

Co do samej strony, nie mam żadnych zastrzeżeń ani większych uwag krytycznych. Tylko może to, że zaczekałabym z konkursami/rzucaniem słów kluczowych do drabli (bo takie krótkie fice na konkretny temat to drable, ale to wiemy, nie?) aż przyciągniemy ciekawskich, bo na razie wychodziłoby na to, że zadajemy sobie więcej roboty.

Widzę, że już nawet pierwszy temat na felieton mi nadpłynął x3 Pani Naczelna, a mogę trochę przeredagować na 'Gourry - mężczyzna idealny'? Bo mam dosyć ambiwalentny stosunek do instytucji małżeństwa, ale twardo będę bronić tezy, jakoby Gourry był najlepszym możliwym życiowym partnerem w całym Slayers.


You call it nightmare, I call it fun~!
I cut and slash.

Offline

 

#170 2013-12-09 22:06:58

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Trzeba będzie chyba osobny dział utworzyć pt. Artykuły i podział pracy, bo tak to nam sie mieszają sprawy techniczne i kosmetyczne z treścią i obowiązkami
Teraz zwolnilam tempa, bo już święta depcza mi po piętach i wszystko na mojej głowie, ale w wolnych chwilach będę wszystko poprawiać, wrzucać i jakaś grafikę do Ly wysle.

Charat, jak najbardziej możesz dać taki tytuł. Sama żyje w wolnym związku już 8 lat i mam bardzo odmienne zdanie do pewnych spraw


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#171 2013-12-10 13:19:06

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Na nowo załadowałam zdjęcia
główna
http://img513.imageshack.us/img513/5562/tutp.jpg

fanfiki
http://img853.imageshack.us/img853/9695/85sr.jpg

kalendarz
http://img834.imageshack.us/img834/5711/x9yu.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#172 2013-12-10 13:47:12

Ly

Mazoku niższej klasy

Zarejestrowany: 2013-11-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Z grafikami jeszcze można poczekać.
Functionality first, prettiness later.

Serwerem się na razie nie martwcie, ze względu na zawód mam dostęp do takiego wachlarza technologii, że mnie głowa boli -  w tym własny serwer (który zaskakująco padł mi dwa razy w tym miesiącu, dlatego się waham, czy go brać pod uwagę, pewnie skończy się na tym, że nie :F)

Btw, myślę, że kalendarz najlepiej będzie działał, jeśli stworzycie jakiś google calendar dla wybranej garstki osób, a go się po prostu wstawi na stronę.

Offline

 

#173 2013-12-10 14:07:22

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Oki doki.
Ly, potrzebujesz graficznej prezentacji do panelu adminów i użytkowników w tym dodanie fanfika wraz z tagowaniem go czy to akurat zrobisz domyślnie?
Martwi cię fitrowanie fików, mnie chodziło o filtr jaki jest na fanficion. Co byś w nim uprościła żeby tobie było łatwiej?
Czy taki kalendarz będzie działał tylko do zarejestrowanych osób, adminów czy może być widoczny dla wszystkich co wchodzą na stronę? Nie bawiłam się nigdy Google Calendar.


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#174 2013-12-10 15:46:09

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Dział tylko dla adminów, przykład dodawania fików i ich akceptowanie. Każdy z redakcji będzie mógł zrobić korektę fika i go potwierdzić, wystarczy tylko napisać komentarz, że fik jest poprawiany żeby nie było dublowania i było wiadomo kto już nad czymś pracuje.
http://img19.imageshack.us/img19/5480/sxf7.jpg

inna wersja, chyba łatwiejsza do zrobienia dla Ly
http://img833.imageshack.us/img833/145/bske.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#175 2013-12-10 18:13:32

Guenh

Lord Mazoku

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 545
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Jestem pod wrażeniem waszego profesjonalizmu, a szczególnie Twojego, Meitsa. You made me so proud, my friend

Wygląda to wszystko przepięknie. Zaczęłabym się zastanawiać nad formami promocji. Jak już się rozkręcimy to może wartało by napisać do pisemek typu Otaku z uprzejmą prośbą o reklamę albo! Wybierzemy jeden świetny artykuł i postaramy się o jego skromną publikację.

Offline

 

#176 2013-12-10 20:27:33

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Guenh, bo sie zaczerwienie
Ale pomysł mi sie podoba, powinno to przyciągnąć użytkowników
Ja osobiście wyniuchalam kupno reklamy u acepa na bannery, ale myśle, ze Ly zna jakieś sposoby promowania, a szczególnie żeby wyszukiwarka Google dawała wysoki wynik


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#177 2013-12-11 11:48:55

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

dodawanie fików przez zwykłego użytkownika (panel boczny zmieniony)
Teraz już bardziej widzę problem, który poruszyła Ly, mianowicie szukanie fików przez filtrowanie. Chyba łatwiej będzie szukać po występujących bohaterach i tylko zaznaczyć opcję "para" jak to ma miejsce na fanfiction.net. Tutaj zastosowałam właśnie takie rozwiązanie i takie samo dałabym do opcji szukania.
http://img855.imageshack.us/img855/2339/4bo5.jpg


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#178 2013-12-11 21:29:19

urwena

Mazoku średniej klasy

Skąd: Ireland/Poland
Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 83
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

Mnie się podoba. Sama chyba nie miałabym ani zdolności ani cierpliwości do tego.
Co do wyszukiwarki fików nie wiem czy aż tak rozbudowana wersja jest potrzebna, biorąc pod uwagę że środowisko fanowskie nie jest zbyt duże, natomiast opisy jak najbardziej jestem za. Szukanie według bohatera lub gatunku chyba jest najlepszą i najprostszą opcją, ewentualnie według autora- bo niektórzy byli/są tacy dobrzy że wszystko jest jedno kto występuje i jaki jest gatunek.
Z konkursami też bym poczekała aż się zobaczy jakie będzie zainteresowanie. Jestem za polityką małych kroczków, nie żebym była przeciwko- gorąco kibicuję projektowi, jednak trzeba być też realistą.
Właśnie dlatego sądzę też że 1-2 artykuły miesięcznie byłyby chyba rozsądnym pomysłem, zwłaszcza że liczymy głównie na fanfiki- a na początku do puli trafią archiwalne i aktualnie tworzone, więc nieco tego będzie. Drobna sugestia dotycząca artykułów, może na koniec umieścić linka do forum, zachęcającego do dyskusji na dany temat?
Intryguje mnie też sugstia tworzenia fików na dany temat, to mogłoby być ciekawe. Ale to chyba w dalszych planach.
Opcja terminów też mi przypadła do gustu- ja mam trudności z motywacją. Konkretna data ułatwia mi życie, jeśli "muszę" coś zrobić. Dlatego chętnie pomogę, ale nie wiem w czym. Mogę czytać, korektować fiki, wyszukiwać stare na FS lub innych stronach i pytać o zgodę... Innej roli dla siebie jakoś nie widzę, choć jestem otwarta na propozycje.

Offline

 

#179 2013-12-12 17:22:29

 Meitsa

Lord Mazoku

Skąd: Scotland/Poland
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 2281
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja dotycząca strony

Myśle o tej wyszukiwarce i chyba faktycznie trzeba będzie ja okroić, autor, gatunek i bohaterowie plus opis chyba wystarczy?
Ja myślałam o możliwości komentowania artykułów. Nie wiem czy link do forum to już nie jest zbyt przekombinowane? Portal Pomorska.pl np. ma system gdzie komentarze są połączone z forum i automatycznie tworzy sie wątek do nowego artykułu.

Urwena, na pewno potrzeba osób do korekty, bo wszystko jest w notatnikach bez formatowania, a niektóre tytuły liczą sobie po 15 chapterow. Zawsze możesz napisać artykuł jeżeli coś ci siedzi w głowie


Nadworny zboczeniec forumowy <3

Offline

 

#180 2013-12-13 22:15:20

urwena

Mazoku średniej klasy

Skąd: Ireland/Poland
Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 83
Punktów :   

Re: Propozycja dotycząca strony

No połączenie automatyczne też nie byłoby chyba złe. O forum pomyslałam z tego wzgledu, że atmosfera jest w miarę luźna i być może komentowanie artykułu byłoby niekoniecznie oficjalnym tonem. Ale to była tylko sugestia- od strony technicznej nie bardzo się orientuję co jest łatwiejsze a co nie.
Korekty ja mogę robić w takim wypadku- nie widzę problemu.
Artykuł, no na razie nic nie wymyśliłam. Ale postaram się usilnie myśleć w tym kierunku, a może coś się znajdzie ciekawego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
usuwanie adblue